Nikad ovako !

Pa o tome sam i pricao, neznam sta sam rekao pogresno. Ako pogledas sliku gore od pozara, moze se zakljuciti da je mogao da se napravi protivpozarni pojas da se spase ostatak.
Tako je ali sto rece Momo Saric dok tanjiraca stigne predje vatra i preko asvalta,a mozda je pozar i namerno izazvan pa nekome nije bilo u cilju da se spasava?:zli:
 
Pre neki dan pored puta momci naisli kad gori trava pojas izmedju asfalta i njive zita 7,8 m staju kidaju neko granje i gase uhvatilo i zito ali su ugasili izgorelo oko 30m uz put i pocelo zito zatim sam ja sa cisternom stigao i resili smo problem,Da su naisli 2 min kasnije ne bi bilo pomoci.U avliji mora stojati il cisterna sa vodom il traktor sa plugom,tanjiracom.
 
U nedelju sam sa porodicom i kumovima isao iz Grgetega prema Beskoj i video dim. Mislio sam da se neki auto zapalio, ali kada sam prisao blize, video sam da gori trava do puta pored psenice. Nisu mi bili jasni ljudi koji su prosli pored mene i da nisu stali. Parkirao sam auto na onoj krivini posle psenice, odlomio granu nekog ringlova i poceo da gasim vatru, posto sam primetio da hvata klasje, posto je pucalo zestoko. Odmah je prisao i kum, a kada su ljudi videli da se gasi vatra, zacas nas je bilo 7-8. Jel zito tvoje?
 
U nedelju sam sa porodicom i kumovima isao iz Grgetega prema Beskoj i video dim. Mislio sam da se neki auto zapalio, ali kada sam prisao blize, video sam da gori trava do puta pored psenice. Nisu mi bili jasni ljudi koji su prosli pored mene i da nisu stali. Parkirao sam auto na onoj krivini posle psenice, odlomio granu nekog ringlova i poceo da gasim vatru, posto sam primetio da hvata klasje, posto je pucalo zestoko. Odmah je prisao i kum, a kada su ljudi videli da se gasi vatra, zacas nas je bilo 7-8. Jel zito tvoje?

Bravo druze vrlo pozrtvovano i savesno,svaka cast:bravo:
 
Nije moje mog komsije covek ima srcanih problema par dana pre toga dosao iz bolnice,kako je on to preziveo ne znam kolega svaka cast:ppozdrav:da nije vas bilo ode sve u pm to je tabla od 7 kj!Kad sam ja dosao jos se pusilo a dali si primetio hidrant koji je ne daleko od tog mesta malte ne i on bi izgoreo a vode nema jaoooooooooooooo Srbijo.
 
Primetio sam hidrant na oko 10 metara prema Cortanovcima i bas sam se iznenadio da je tu. Jel komsija ovr'o?
 
John+Deere+Fail+dr.jpg
 
Ima takvih i kod nas. Odorali bi i majci uvo s glave pa kad nateraju pored kanala, gladne oči ih vuku u stranu pa večito završe u kanalu.
 
Nazad
Vrh