Nikad ovako !

Jel ovo neki jednosmeran put ili šta je? Vidim, svi pretiču u nepreglednim krivinama...
 
Juce, 23.6. u 13h u Čurugu, gori žito!
10446061_271198526399721_7114000290563652452_o.jpg
 
Za tu Psenicu koja gori samo tanjiraca i pored linije pozara gas... Ali treba stici tanjiracom pa jedno pa drugo uglavnom sve ode u propast... Nedajboze nikome...
 
nidza123 dobro si slikao ali si pogresio nije u pitanju psenica nego strnjiste od jecma na partizanu :haha: koje smo mi vrli a poznati vlasnik je zapalio zbog pripreme za sledeci usev...

- - - - - - - - - -

a inace slika ti je ispala ekstra :ppozdrav:
 
Baš sam bio na drugom kraju atara i vidim kako se dimi iza sela. Zvao kući da pitam ali niko ništa nije čuo. Čije je? Čini mi se da je tamo negde na putu za šestu rampu.
 
pusticemo nidzu da objasni gde je posto u isto doba je bila zapaljena njiva na kojoj je pre jedan dan ovrsen jecam parcela se nalazi na partizanu ide ovo zito preko puta ta slama jecma i preko puta jecma salas partizan.... al ajd da ne ulazimo dalje u off
 
I lud covek da sedne i da tera traktor kroz zito koje gori jer ako nedaj boze povuce dim na usis staje traktor i onda jos veci belaj!

Tanjiraca se ne tera kroz zito koje gori nego se napravi protivpozarni pojas malo dalje od zita koje gori, tanjiracom . Probajte malo da se informisete o protivpozarnoj zastiti.:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Da i otkud traktor i tanjirača tu , dok to dodje ode žito.
Gde ima zita ima i traktora sa tanjiracom u to sam ubedjen i ako krenes mozda i postoji sansa da se stigne a ako razmisljas neces stici sigurno na vreme.

 
Poslednja izmena:
Koliko sam ja vidjao, ovdje kod mene, kad drz. firma vrse komad od 100ha osim kombajna u njivi je jedan dzoni od 180ks i zakacenim plugom_obavezan.
 
Sreca pa je vetar duvao prema vatri, da je duvao prema traktoru i u smeru vatre tu pomoci ne bi bilo.
 
Tanjiraca se ne tera kroz zito koje gori nego se napravi protivpozarni pojas malo dalje od zita koje gori, tanjiracom . Probajte malo da se informisete o protivpozarnoj zastiti.:ppozdrav:

- - - - - - - - - -


Gde ima zita ima i traktora sa tanjiracom u to sam ubedjen i ako krenes mozda i postoji sansa da se stigne a ako razmisljas neces stici sigurno na vreme.

O protiv pozarnoj zastiti sam vise nego dobro informisan i nisam mislio bukvalno da se traktor tera kroz vatru,a ako si imao prilike da gledas kako zito gori onda znas koliko je njegovo gasenje tesko.Inace snimak ovaj traktor sto tanjiracom gasi vatru tu je najvecu ulogu odigrao smer vetra inace da je okrenuo drugacije bilo bi jako gadno i tragicno za samoga vozaca.Inace kod nas zadruga kada kosi zito prati ih traktor sa plugom i traktor sa cisternom od 5000l vode za nedaj boze i cim kombajni raskose traktor sa plugom krece da razorava strnjiku!:cao:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh