Nikad ovako !

Da da, Vlada Maga iz Stapara:ppozdrav:
Izgleda da je do menjaca, a i zivahni su ti italijanski konji:osmeh:

Nisam razumeo u tvojoj poruci. 10-11 hiljada su im cene takvih kamiona ili?
 
imaju oko 10-11.000 hiljada kubika motor,a ovaj ima oko 14.000

- - - - - - - - - -

Iveco je davnih dana pukao to je u stvari Magirus dajc,ispod haube svagde pise magirus
 
dosta je star i hteli smo ga menjati ove godine ali zbog specifičnog krana iza kabine jedva sam dobio atest a mislim da ponovo necu uspeti zbog izmena u zakonu
 
Volvo FH motori su 12.400 ili 12.800 sad da ne trazim. Daf je 12.900 ali je jako zivahan (vozio sam se sa Daf 105.460). Kad je prazan ide isto kao i putnicki auto. Ima i parametar koji zanemarujemo a to je obrni moment, kao i pri kojim obrtajima je maksimalan.
 
0035.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

Volvo FH motori su 12.400 ili 12.800 sad da ne trazim. Daf je 12.900 ali je jako zivahan (vozio sam se sa Daf 105.460). Kad je prazan ide isto kao i putnicki auto. Ima i parametar koji zanemarujemo a to je obrni moment, kao i pri kojim obrtajima je maksimalan.
ja taj parametar ne zanemarujem

sremci ce prepoznati gde je ovo,neka klanica sto se dosta spominje :haha:
 
Poslednja izmena:
cekaj gorane znaci kod tebe nije cursor 13-ka evo jedan klip mog brata masina malo novija 13000 kubika i 540 konja 440s54 automatik 16 brzina
i jel to kod tebe fuler 4x3
 
imam jedan kamion Iveco 440e42 ima samo 420 ks izvedenih u linijskom motoru od 13800 kubika,obicno su kamioni od 10-11.000
potrosnja mu je od 30-50 lit. skinuo sam mu limiter brzine i kad se stisne onda sa 25 tona tereta ga tesko obilaze autia kad je prazan onda hoce da slajfuje u svakoj brzini
ima fuler twin spliter nove generacije i salta se bez kvacila brze nego automatik
prvi snimak sam ja a snima me vlad maga,bojcetic će da zna ko je on prepoznace ga po smejanju :ppozdrav:
a drugi snimak je moj šofer na Iriškom Vencu natovaren sa 25 tona betona a skoro sve ide na 900 obrtaja motora


Pa to što tvoj šofer vozi preko iriškog kamion sa 25 tona tereta, snima telefonom i hvali sa kako "ostavlja " druga vozila iza sebe je za ovu temu definitivno.
Ja takvom manijaku ne bi poverio moj kamion da vozi garant, al je valjda to njemu normalno, čim ti je pokazao taj snimak.
Nagledao sam se ozbiljno nastradalih u urg centru u Novom Sadu,pa valjda zato ne mogu da ostanem ravnodušan na ovakvu ljudsku glupost.
 
I brzina je oko 30-40km/h ako sam dobro video sa snimka. Nije isao 90+ km/h (ako je skinut limiter) pa da moze da napravi karambol.
 
U nasem narodu postoji jedna izreka koja kaze:"Posalji ludog u vojsku,sedi kuci pa se sekiraj."


Evo sta se desi kad coveku padne na pamet da podmaze kocnicu koja drzi igle u pocetnom polozaju na presi za baliranje Claas Markant 50. :ideja::udri:

1z5j9g4.jpg
[/IMG]

Jedna igla je polomljena,ova ispravljena a polomio je i nosac igala.
 
I to sigurno da nije plin! Da je on zviznuo,bilo bi malo drugačije.... A kolege koje su te ubedjivale da plin ne može da zvizne,reci im da nisu u pravu. Teže se izaziva eksplozija u odnosu na benzin ali nikako nije nemoguća.
 
Nazad
Vrh