Nikad ovako !

jedino resenje za ovakve kradje ,da se uvede maksimalna kazna od godinu dana zatvora ako ubijes nekog prilikom upada na imanje, a ne ovako zateknes lopova izlupas ga i onda moras da ga platis.
 
Tesko jedan covek moze da izlupa njih 5, 6 sa nozevima, motkama, sipkama, vilama. Ti nisu dosli da se za**bavaju.
Kaze resice, ako mu rese kao i prosli put onda super. Jedino resenje je puska pa lupaj. Ako ne staju pucas u noge i gotovo. Ili ti ili oni.
Policija 100% zna ko je ukrao ali slabo hoce da izdaju ko je. Kod nas pocela i deca da kradu strasno. Njih 5-6 kradu po kucama, 14-17 godina.
Jedan od njih, 14 god otvorio bratu kapiju i isterao mu krmacu i oterao kuci. otvorili prodavnicu i sedeli unutra i jeli sve redom. Prodavnica u centru sela. Ovo im je mozda 10-15 zlocin, niko nista ne preuzima.... Policija gori kriminalci od ovih. Srbija...
 
Немаш право уопште да користиш ватрено оружје. Ако раниш лопова, крив си и завршићеш у затвору, а вероватно да ће те тужити за покушај убиства. Док год се не промени закон о приватној својини и одбрани исте, лопови су заштићени к'о бели медведи, то и они знају и зато и ризикују кад иду у крађу. Можда најбоље решење трентно је уградња камера и ангажовање приватних фирми у надгледању имања. Они имају право да задрже лопове док не стигне полиција, а и колико сам приметио, да лопови избегавају домаћинства тамо где има камера...

- - - - - - - - - -

Мени је преко њиве ето прешла војска, сад давне 1999 у јуну, са све наведеном техником у пређашњем посту. Направили су сва срећа само један пут, који је изгледао као писта после њиховог проласка. Жалили се, али било узалуд...кажу био је рат, морало се негде прећи иако постоји пут, који је наравно дужи..Јбг и тада је изгледа била криза у војсци када су морали да срате исти за неких 1,5км....од свега поломили били плуг, прво наш, па онда и задружни, јер је било толко сабијено да ни после киша није могло да се оре.
 
Svaki udar od pozada si kriv . Tako i ovaj kamiondzija je srljao kao krme u surutku .Moras zaustaviti iza traktoriste ,upozoriti ga da si iza njega zvucnim signalom ,i kada ustanovis da te primetio ,tek onda levi zmigavac i gas .To je za dobro svih nas.Meni kad prodje pokraj kombajna i traktora brze od 40 km. h ja mu skidam gde god sta ima od familije.Vidim da je vecina ovde dzaba polagala ,cim neznaju postupak prilikom preticanja vozila.Nemoze se vozilo preticati iz zaleta,nego ovako kao sto sam opisao.
 
Slažem se , kamiondžija je kriva , a traktorista je nastradao samo zato što je kamion bio jači . Da je umjesto kamiona bio mali auto drugačije bi bilo.
 
Немаш право уопште да користиш ватрено оружје. Ако раниш лопова, крив си и завршићеш у затвору, а вероватно да ће те тужити за покушај убиства.
Ma kakvo ranjavanje i pokušaji. Umlati, zatrpaj i poslije nema problema. Praviš se mutav da niko nije dolazio niti je šta ukradeno i gotovo.

Ili u krajnjem slučaju pucaš u samoodbrani jer je razbojnik pucao prvi. Neka dokažu da je bilo drugačije.
 
Moj cale radi u firmi koja se bavi ugradnjom alarmnih sistema i vidoeo nadzora.. I sto je najgore (i ja sam malo radio tamo) cime cemo da zadrzimo mi te lopove koji su mozda naoruzani!!!!!!???? Obezbedjenje nesme da nosi oruzije (sem onih koji prevoze novac)... Slazem se ja da oni izbegavaju te kuce gde ima alarmnih sistema jer je to ipak povezano sa centralom i posle toga i policjom,prvo intervenosu radnici obezbedjenja pa ako se utvrdi da ima potrebe dolazi i policija....
Uglavnom lopovi izbegavaju te objekte postoje spoljne sirene koje ce da razbude ceo komsiluk pa zato....

Po meni je video nadzor samo 10% sigurnosti,jer kad ti odes negde od kuce ko ce da prati kamere??????????? Ovako kad negde krenes ukljucis alarm i miran si,a sto je najvaznije firma stoji izatoga da ako i dodje do nekog ostecenja ili kradje (teze) ona snosi troskove...

Ali sve to nemoze da se primeni kad je upitanju dvoriste ili stoka kao u ovom slucaju.....

Samo promena zakona pa kad ga nahvatas u avliju UDRI netreba puska netreba nista samo jedna dobra motka (po mogucnosti palica) pa da vidim tog ko ce da krene u kradju kod mene u avliju....

- - - - - - - - - -

Svaki udar od pozada si kriv . Tako i ovaj kamiondzija je srljao kao krme u surutku .Moras zaustaviti iza traktoriste ,upozoriti ga da si iza njega zvucnim signalom ,i kada ustanovis da te primetio ,tek onda levi zmigavac i gas .To je za dobro svih nas.Meni kad prodje pokraj kombajna i traktora brze od 40 km. h ja mu skidam gde god sta ima od familije.Vidim da je vecina ovde dzaba polagala ,cim neznaju postupak prilikom preticanja vozila.Nemoze se vozilo preticati iz zaleta,nego ovako kao sto sam opisao.

Apsolutno se slazem kolega... Znaci da je traktor stojao na sred puta ovaj je smeo da ga zgazi (kao sto je i uradio)... Ali tuzno je to malo sto su UVEK vozaci traktora krivi za SVE i svasta... Znam to iz nezgoda koje su se desavale kod mene u selu ili u blizini mog sela....
Uvek se nadje nesto da PRAVI krivac ne odgovara!!!!
 
Mozete vi koji ste mladi. Sta ce mo mi sa pet banki na ledjima ,ako ga neukinem od prve nemogu ni pobeci:haha:U susednom selu covek izasao a oni sipkom celicnom u glavu .Covek bio 10 dana u komi a sada je biljka.
 
Ma gde, makar da imas 2,5 metra kad te sklepaju s ledja njih 4-5 sta mozes da im radis. Alarm nije losa stvar, kamere ,psi, da se uclanis u lovacko drustvo da svi znaju da imas orzje kuci, zidovi visoki, svetlo na senzor. Treba uloziti ali kod nekih je problem sto nemaju hleba jos malo... Da je poljoprivreda sjajna, onda bi i drzava bila ok, ovako otimacina.
ili sto kaze moj drug: zidovi spolja da mogu lako da udju. Napravis da mogu da se penju a iznutra kao staklo, iskopas jarak pored da spolja ima 2m a iznutra 3 haha. Kad udje nema izlaska a psi, njih 3-4 i to dobrih da nema beganja. ba ko udje zaj se.
I sve zavisi ko krade. Dal kao kod nas deca i sl. ili npr ja sad skupim ekipu i idemo negde 30km dalje. Ti sto su tako organizovani, od njih mozes glavu da izgubis.
 
Ma to kradu ljudi koji najbolje poznaju teren i domacinstvo i gazdu i sve!!!! Nemoze sad neko (lupam) iz vojvodine da dodje nesto da ukrade kod mene kad uopste nezna raspored ni sta se gde nalazi,ni dal imam alarm ili oruzije ili nesto tome......

Kod mene dva puta su pokusavali nesto ali bezuspesno jer smo bili kod kuce.... Ovako je bilo- radili smo nesto u gornje dvoriste kad se ja vratih u donje jedan lik u dvoriste!!!!!!!!!!! Ja viknem sta trazi tu on kaze treba mu voda kompresor sta ja znam ja se jos malo priblizih on poce da bezi ja za njim on u kola i odose!!!!!!!!
Dva puta se tako nesto odigralo ali sledeci put je moj cale naisao ali je tad vec stigao da udje u kuci kad je bio primecen,na kraju je opet pobegao ovog puta kroz otvorenu kapiju!!!!

Imam pse ali uglavnom su tu gde i mi pa ako odemo svi u drugo dvoriste i oni podju sa nama pa u oba slucaja nisu nista primetili,od tad ih vise ne pustam u gornje dvoriste samo u dvoriste do glavnog puta i bilo gde da odemo zakljucavamo,i Alarm i table sa oznakom CUVAJ se PSA!!!!

Oba dogadjaja su se dogodila ujutru u bas ranim satima!!!! Uglavnom tako krenu kao sa namerom da traze nesto dok ne maznu nesto i beze,tako ukrali mom poznaniku motornu testeru na brzaka u sred bela dana!!!! Uzas!!!!
 
U jednom selu u Backoj (Zmajevo) ljudi isto ne mogu da zive od lopova i svi znaju ko su i nista se ne radi. Cuo sam da je jedan covek uhvatio lopatu i nalupao njih troicu i izbacio u kanal ispred kuce. Otisao da spava nadajuci se da ce ujutru doci milicija da ga pokupi jer ih je presvukao od batina, a ono nista. Resenje se samo namece...

Pricao sam sa jednim advokatom i rekao mi je sledece, ako se kuca ogradi sa zicom koja ispod sebe ima temelj i na nju stavi: Cuvaj se, opasan pas! Naravno s'druge strane neki krvolok od psa i on ga pokida lopovi ti ne mogu nista. Za ovo ne znam da li sigurno raditi? Znam coveka na Pejicevim salasima koji je ovo uradio i od tada ga ne diraju. Dva puta su mu odneli po dva bakarna kazana za pecenje rakije od po 200l zapremine, ako se dobro secam.
 
Picture009-12.jpg


Uspeo deran u subotu prevrnuti prikolicu ::jako_besan::::jako_besan::
 
Danas sam cuo jednu pricu za koju covek kaze da je ocima gledao,naime radili neki ljudi u sumi i vitlali drva i hidraulika nije mogla da podigne vitlo,covek uzme kantu i u bari pomesa mulj i vodu i naspe u menjac,posto je uspeo da digne hidrauliku posle je otisao kuci,taj traktor je nasao novog vlasnika koji je imao i ima dosta muka sa njim.
 
prevrnula se ona sama teret na jednoj strani okreni rudu na petom točku samo malo i gotovo nek njemu nije ništa ovo će se sve popraviti ako ima štete
 
verovatno mu je falilo ulja,a sipao je vodu jer i ona moze da pod pritiskom radi u hidraulici
1993god. sipao je kolega jednom u kamion i radilo je sve do prvih minusa,ja sam probao na naftu :haha:
 
Tako jednom coveku iz mog sela prikolica slomila nogu na MNOGO mesta.... Rurali je rukama u rikverc a teret bio na jednu stranu samo i kad smotali tockove prikolica se prevrne i zakaci ovog i zdrobi mu nogu!!!!!!!!!! Oprezno sa tim!!!!!
 
Danas sam cuo jednu pricu za koju covek kaze da je ocima gledao,naime radili neki ljudi u sumi i vitlali drva i hidraulika nije mogla da podigne vitlo,covek uzme kantu i u bari pomesa mulj i vodu i naspe u menjac,posto je uspeo da digne hidrauliku posle je otisao kuci,taj traktor je nasao novog vlasnika koji je imao i ima dosta muka sa njim.

Svasta sam cuo ali da neko sipa vodu u hidruliku i da ga pomesa sa uljem i jos da to posle radi... Nije mi logicno, ne moze voda da se sjedini sa uljem pa da naprave jedno jedinjenje uvek su dve tecnosti u pitanju.. Video sam da se sipa ulje iz motora u hidruliku, video sam da sipaju i naftu cak sam u ataru video covek ispusta iz menjaca i sipa u hidruliku na rusu ali vodu to jos nisam cuo..
 
Za naftu u hidraulici sam cuo mnogo puta da su radili da ispuste na njivi iz rezervoara i sipaju u hidrauliku... Koliko je to pametno neznam,bolje pozvati nekog da donese ulje bar sad svako ima mob....
 
Nazad
Vrh