Nikad ovako !

Danas odvezao suprugu na časove vožnje i čekamo njenog instruktora, par metara od nas na autobuskoj stanici stoji policija sa radarom. Zaustavili su par likova, pregledali dokumente, uobičajeno. U jednom trenutku začuje se bukvalno rikanje nekog vozila (zvuk se ne može drugačije opisati), iz daljine vidimo nailazi nešto veliko crno. Policajac izlazi sa "lizalicom" na put (vjerujte da je trebalo hrabrosti za to uzevi u obzir kojom se brzinom to čudo kretalo) i nakon podužeg škripanja guma pored nas staje ogroman Range Rover, "nabrijan" zamalo do neprepoznatljivosti. Izlazi par nabildovanih debelovratih likova i kreće prepirka sa policijom, oduzimanje dokumenata i opšta napetost. Sva sreća pa je gospodja koja supruzi daje časove naišla pa sam i ja mogao da se uklonim odatle, ne znam kako se završilo a nije bilo prijatno biti tu. Pošto poznajem jednog od policajaca uspio sam tiho da ga pitam za brzinu kojom je Rover išao. Vjerovali ili ne, 214km/h. Ograničenje je inače na 50km/h.
 
Naftasi u nasim poljima,ceo atar su nam izrovarili

4l0mm0.jpg

9vgikj.jpg
 
Koliko vam placaju na racun stete, da li se zna?

Placaju samo gde su prosli preko psenice, a za prelazak preko oranja ne placaju nista. Odradice tragove sa podrivacem i to je to. Ovi tragovi od te njihove masine i nisu tako opasni. Puno vecu stetu su napravili sa dzipovima sa kojima su se vozikali gde se kome digla ona stvar.
 
Uf,sreca pa je i kabina ostala citava u ovom slucaju i vozac ziv.Ovaj sa kamionom nije ni prikocio posle ovoga :
 
Traktorista je koliko ja vidim isao po svojoj kolovoznoj traci, a bahati i bezobrazni kamiondzija je napravio tezi saobracajni prekrsaj i sad verovatno broji pare za odstetu, a mozda i zatvorske dane.
 
E sada posto psenica dobro izgleda vi trazite debelu ostetu, mi smo pre dve godine dobro prosli,Jeste da smo se cenjkali ko na pijaci ali bas smo ih bili pritisli, i za tamo gde jesu i za tamo gde nisu, narocito ako su se vozikali dzipovima po vise puta preko njiva trazili smo da licno izadju i da vide sta su napravili a ne da samo dosnose karte i pokazu nam gde je trasa vibratora a gde trasa kablova. Ko je bio uporan fino se naplatio.
 
Placaju samo gde su prosli preko psenice, a za prelazak preko oranja ne placaju nista. Odradice tragove sa podrivacem i to je to. Ovi tragovi od te njihove masine i nisu tako opasni. Puno vecu stetu su napravili sa dzipovima sa kojima su se vozikali gde se kome digla ona stvar.
Mozda na vasoj zemlji nije strasno...onaj "covek" (pod znacima navoda namerno) sto podriva iza masina namesti podrivac na 5 cm dubine i samo cickas radi...a to se pravda time kako je zemlja jako tvrda-a kad ga zaista spusti bar na 30-40 dubine,ima mesta gde ga jedva nosi.jedan deo atara gde su nase njive smo sami prosli nasim traktorom i podrivacem,jer jako odugovlace i ne rade kako je bilo prvobitno dogovoreno.i nije ni malo naivno kada prodju bar 3 masine po 20-30 tona tezine...
 
Oni ne pitaju,a gaze. Pola naseg atara su obelezili nekim kocicima, a nekima su te iste kocice i u dvoriste zabadali.
 
Nazad
Vrh