Nikad ovako !

Ovde je grom izazvao pozar, nije stoka.
Kod nas svake godine neko gori. Covek mrtav ladan iznosi smece pored njive i pali a zabranjeno je paliti vatru u ataru.
Prolazim jedan dan,covek pali. Pored prometnog puta, bole ga bige. Kad se vracam, pored voce sve izgorelo, preslo kod komsije, sva jabuka otisla...
Jedan cak i glavu ostavio na njivi, ugusio se. Ljudi su goveda i nikad se nece opametiti.

- - - - - - - - - -
nevezano...

https://www.youtube.com/watch?v=b8Pgqu1CK_4

Sta je snaga.
 
Slonovi su jako emotivne i pametne zivotinje. A pamte jako dobro. Dresura je patnja za njih, pogledajte ovde, lanci na nogama.
Upravljaju njima sa nekim kukama od gvozgja, sto ih vuku iza usiju. I on to skuplja, skuplja i posle dodje djavo po svoje.
Da nije ovih lanaca ovde bi bilo bar 50 mrtvih, nije mogao da trci punom brzinom.
 
Sta su trazili to su i dobili.
Mislim samo da ih ubiju, on se ne smiri vise. Gledao sam neki dokumentarac da su se skupili slonovi i napadaju sela.
Tacno znaju da su ih ljudi mucili i ubijaju sve redom sad, ruse kuce...
Pametna je to zivotinja ali je ipak zivotinja. Nije joj mesto u lancima i da se muci ovako radi zabave i gledanja.
Mislim da su mecke sad zasticene. I to je za nikad ovako.
 
Da se nadovezem na predhodni snimak. Juce sam bacao Fertil ureu i totalna je suprotnost ovoga na snimku. Nema djubreta(otpada), gromuljica i sl. Cuo sam da je ruska sirovina a pakuje Victoria Logistic. Dzakovi su od 25kg, beli sa crvenim natpisom. Sto se jacine djubriva tice tek cemo videti.
 
Definitivno za ovu temu... Nije mi jasno zašto vlasnik njive iza ovog Duda ne potkreše grane da mu ostali ne prelaze preko njive ???:sta: Staparski atar......:osmeh:

fotografija0020.jpg
[/IMG]
fotografija0021.jpg
[/IMG]
 
Kod nas su bili drvoredi kako kod koje njive orah,topola,dud... sve su posekli ali ne vlasnici.Kad zagusti zimi zna se gde ima
 
Nazad
Vrh