Nikad ovako !

Drugari,

evo mog iskustva sa firmom Jusel iz Šapca. Pre neki dan sam poručio stop svetlo 21.oktobar, sijalice Hella i utikače za prikolicu isto Hella. Napravio sam porudžbinu preko sajta ali nigde nije pisalo da cene nisu tačne. Oni su sve poslali bez da me kontaktiraju i kad je stiglo, vidim ja veća cena ali ajde OK, rekoh možda je dostava skuplja.
Međutim, stop svetlo umesto 388 košta 510din, i ostale stavke su skuplje u proseku 50-80din. Povrh svega, na sajtu stoji proizvođač Hella-Nemačka, a oni su mi poslali robu takođe Hella, ali Indija i Kina. Ovako "na oko" deluje mi da je ipak pristojan kvalitet. Ali verujem da se slažete da opis i cene robe moraju da odgovaraju stvarnosti.
U svakom slučaju, uzeli su mi oko 500din više. Ali opet, ako je kvalitet taj koji očekujem, onda mi nije žao. Volim da kupim dobar deo. Samo, volim i korektno poslovanje. Videćemo hoće li mi uvažiti reklamaciju. Za sada, "nikad ovako".

I ja sam pre par meseci narucio gumice za spone na 533 i jos nesto, i isto je ispalo vise i preko pdv-a na cenu sa sajta, sto znaci za skuplje stvari obavezno proveriti cene telefonom.
 
Zar je potreban bilo kakv komentar na ovo, osim, STOKA! Vraćao sam se iz sinoćnog izlaska i nisam mogao da uđem u svoju ulicu zbog ovoga.

stoka.jpg
 
I ja sam pre par meseci narucio gumice za spone na 533 i jos nesto, i isto je ispalo vise i preko pdv-a na cenu sa sajta, sto znaci za skuplje stvari obavezno proveriti cene telefonom.

Tri godine radim sa njima imao sam ponekad neki problem mali nekad nekompletna porudžbina ili cena malo veća sitnice opet da ne ispadne da ih reklamiram moja je bila greška pošto nisam vršio ažuriranje stanja robe na lageru icena ja naručujem sa njhovim elektronskim katalogom prvo izvršim ažuriranje stanja robe i cena pa onda naručujem i to najbolje pustam porudžbenicu u osm ujutro onda te porudžbine imaju prioritet za taj dan a posle kako stigne koja tako su mi lepo objasnili u JUSSEL i od tada nema problema ako nešto nije kako sam tražio zovu da se kosultuju za sada sve OK i samo da im bude magacin pun svega ništa drugo rade oni DOBRO
 
Isto tako nebrinite ako na nekom proizvodu , u ovom slučaju Hella , piše made in China ili India ,... nema veze to je Hella original , njihova stvar gdje će da proizvode , i u NJemačkoj sada ako kupite tu hella utičnicu pist će China.
 
Samo da znas da su to sve cene bez pdv-a, nisam nista narucivao od njih ali sam cuo, tako da su ti dodali pdv na cenu sto pise na sajtu.

Ja nisam našao matematiku po kojoj se dobija ta brojka. Imam osim fiskalnog, i onaj obični račun gde piše cena, PDV i ukupna cena. I ni jedna nije kao na sajtu. Na sajtu imaš odeljak veleprodaja i maloprodaja. Ja sam birao maloprodaju.

Isto tako nebrinite ako na nekom proizvodu , u ovom slučaju Hella , piše made in China ili India ,... nema veze to je Hella original , njihova stvar gdje će da proizvode , i u NJemačkoj sada ako kupite tu hella utičnicu pist će China.

Imam utičnicu koju sam kupio u NS na sajmu pre par godina koja je iz "Germanije" i oblik je potpuno isti, ali plastika baš i nije kao ova :(
 
Drugari,

evo mog iskustva sa firmom Jusel iz Šapca. Pre neki dan sam poručio stop svetlo 21.oktobar, sijalice Hella i utikače za prikolicu isto Hella. Napravio sam porudžbinu preko sajta ali nigde nije pisalo da cene nisu tačne. Oni su sve poslali bez da me kontaktiraju i kad je stiglo, vidim ja veća cena ali ajde OK, rekoh možda je dostava skuplja.
Međutim, stop svetlo umesto 388 košta 510din, i ostale stavke su skuplje u proseku 50-80din. Povrh svega, na sajtu stoji proizvođač Hella-Nemačka, a oni su mi poslali robu takođe Hella, ali Indija i Kina. Ovako "na oko" deluje mi da je ipak pristojan kvalitet. Ali verujem da se slažete da opis i cene robe moraju da odgovaraju stvarnosti.
U svakom slučaju, uzeli su mi oko 500din više. Ali opet, ako je kvalitet taj koji očekujem, onda mi nije žao. Volim da kupim dobar deo. Samo, volim i korektno poslovanje. Videćemo hoće li mi uvažiti reklamaciju. Za sada, "nikad ovako".

Uglavnom sve sijalice HELLA, koje se prodaju kod nas su poreklom iz Kine, Indije i sa Tajlanda.
 
"Što se tiče prodajnog programa nije sve krš, ako naručujete pitajte ko je proizvođač. Ja sam od elektrike uzimao nekih prekidača, kutije osigurača itd - sve je to loše, indijska tafe proizvodnja i drugo.
Što se tiče usluge: e to je katastrofa. Takvu nadmenost i bezobrazluk nisam video nigde. Što kaže jedan moj prijatelj, oni misle da mi postojimo zbog njih, samo da im pare ostavimo. Ne znam koliko sam puta bio, ne fermaju te (ne obraćaju pažnju) ni dva posto. Stalno pakuju robu, prenose neke kutije (valjda šalju vama što naručujete od njih) a kupce u radnji ni ne primećuju. A ima ih uvek 5-6 da rade. Bezobrazluk prosto."

Ovo sam ja o Juselu nedavno napisao. Kažu da zadovoljna mušterija dovede još jednu, a nezadovoljna odvuče njih 10.
Ne iznenađuju me ovakve situacije samo me iznenađuje što ih nema više. Možda zato što ljudi ne žele da pišu. Ako vas neko prevari ne znači da ste vi krivi.
 
Sad sam pitao o cenama u juselu sve cene su bez pdv to za firme i radnje. Može da kupi i privatnik samo tad uračunaju pdv i još ponešto tako su mi odgovorili (još treba dodati od 25 do 30 posto na cenu od sajta)
 
Evo da nastavim priču. Ja sam im pisao mejlom prigovor. Odgovorili su mi da su cene bez PDV-a. Onda sam ih zamolio da mi kažu gde to piše na sajtu (kad već imaju odeljak veleprodaje i maloprodaje) i da mi objasne formulu po kojoj cena od 388 izađe na 510din. Nisu mi objasnili, već su rekli da mogu da im vratim delove ako želim. Oni su već ugrađeni i nema vraćanja sad.
Po mom mišljenju, ovo je sistem ko se buni, -nek vrati, ko ne provali -ništa...
 
sta je da je ali koncentracija teskil ludaka je na zavidnom nivou. jednostavno neznaju sta bi od sebe i svog zivota. ali najgore sto tako neko nevin ce biti povredjen ili poginuti. i ja sam svasta doziveo za volanom tako da stvarno vise neznam sta reci. za ovako nesto bi goli otok bio zakon do kraja zivota
 
Nazad
Vrh