Nikad ovako !

U Holandiji se ni traktori ne registruju.
Obavezno poostriti kontrolu poljoprivrednika i naterati ih da registruju sve sto menja mesto, a radna je masina kao sto su plugovi, rasturivaci, prskalice, sejalice, balerine, roto drljace, obixne drljace, podrivaci itd. Na kraju krajeva naterati ih da registruju i busilice, strugove, brusilice, pa sto da ne i kljuceve, a narocito popularne "gedore", jel kad se malo bolje pogleda sve to ucestvuje u saobracaju i potencijalna je opasnost za izuzetno oprezne i savesne vozace kamiona i autobusa.
 
Eto, kod vas i kod nas sve sto se vuce na svojim tockovima iza traktora podlijeze registraciji i tehnickom pregledu. Eto tako ja imam registrirano 3 traktora, tri prikolice i kombajn. Trebalo bi jos berac za kukuruze, sumsku prikolicu (rucni rad) i prikolicu za stajnjak (nisam siguran za vucnu tanjuracu) ali ovo se koristi par dana u godini i ne pada mi na pamet da zato placam registraciju kad prosle godine nisam ni zakopcao prikolicu za stajnjak, kamo li se sluzio s njom...

Vidjao sam registrirane berace za kukuruz, cisterne za gnojnicu i velike prikolice za stajnjak (vjerovatno ovi sto su iz EU povukli neka sredstva za kupovinu doticnih stvari pa moraju i registrirati da se vidi da je u njihovom vlasnistvu)

Volim da je sve sto sudjeluje u prometu registrirano i pravilno osvjetljeno. Zamislite samo problema da se u mene zabije neki pijani vozac i da mu se sto desi... ja nisam registriran, nisam osiguran, a vrijednost IMT traktora starog 30 godina nije nikakva naspram nekog ludog BMW-a na primjer... Ovako sam osiguran, osvjetljen pa ako se sto i desi nekome ili mojom ili tudjom krivicom, makar ne placam nikome nikakvu odstetu...

Ovi sto voze drva na rucno radjenim prikolicama, pa mi naslaze gore 3 metra u visinu i po 5 metara u duzinu, jos ako lola ima kaki jaci traktor pa vuce dvije takve velike prikolice neregistrirane, bez osvjetljenja, bez kocnica... Njima se staje na kraj malo po malo. cak i sumske prikolice rucno radjene idu na atestiranje i registraciju. Obavezna signalizacija i ako nema kocnice na zrak ili hidraulicne, zna se da je tu ogranicenje tezine pa ti izvoli voziti vise ;)
 
Pitao bih ja njega da mi pokaze gde mogu da odradim tehnicki pregled za presu, pa onda kako da registrujem pa tek onda da mi naplati kaznu ili da me vodi na vanredni tehnicki pregled .
A on bi tebe pre toga pitao, kako si ti dosao do toga, dokazi poreklo prese sta ako je ukradene negde preko - primer radi ? Ako je iz uvoza gde su papiri od uvoza da su placene dazbine itd... Uvek se najde resenje za mucenje ako oni to hoce. :ppozdrav:
 
Sramota!!!!! Neznaju vise kako da uzmu pare i tako siromasnim poljoprivrednicima!!!!! Ajde neka idu da kazne tamo nekog iz velikih privatnih firmi pa taj ce da ih zgazi sa traktorem i nece da im stane!!!!!!!!!!!!!
Nego se izivljavaju na nama!!!! Kod mene situacija slicna!!! Kazne te za bilo sta sto mogu da smisle!!!! MA ne postoji ispravan traktor izmislice nesto!!!!
 
OK, tehnicki pregled za prese... Pitam ja onda tebe gdje teras kombajn na tehnicki pregled? Nigdje, uzdaju se u tvoje postenje ako si vec toliko posten da ga registriras da ce biti i u ispravnom stanju...
 
Ma sramota,meni zao coveka on je isao kao i svi mi da radi,ko se nadao da ce te iza coska sacekati neko ko je zavrsio kurs od 6 meseci,da ce te kazniti sa 15000 din,6 boda,i oduzetom dozvolom,pa ako poljoprivredniku oduzmes dozvolu ti mu uskracujes pravo da radi,pravo da ima novca da izdrzava porodicu. Ja bi licno voleo da se napise peticija protiv lica koje je ispisalo ovu kaznu,a zatim da ga privatno tuzi nas kolega. Kod nas su zaustavljali,pisali za sve i svasta,i to samo sitnim poljopri.
 
Ovo nema nikakve logike,ajde za pandura i mogu da razumem glup je,ne razlkuje presu od kombajna ali kako sudija moze da izrekne kaznu za nesto sto ne ne postoji u zakonu nase drzave?!Vidi se da coveka boli ne pravda a ne pisljivih 15000din,koje moze da upresuje za jedno pre podne
 
Majmuni , čuj da se dokazuje vlasništvo . Zbog čega ja da dokazujem vlasništvo da je nešto moje , pa jel me neko tužio da je to njegova presa pa da dokazujem ? Nevidim nikakve logike , kao da imaju sudski nalog da se dokaže vlasništvo te prese.
 
Sve je otislo u kukuruz!!!!!!!!! Samo gledaju nekako da napakoste ljudi kao da smo neprijatelji!!!! Meni prosle godine presli nekoliko puta tanjiracom kroz psenicu,prosle sezone jednom ovrsili Psenicu,pa drugom Kukuruz... Stvarno se pitam sta ce ovo leto da donese za sobom!!!!
 
Nazad
Vrh