Nikad ovako !

Poljak,u blizni mene na planini Rudnik ima veliki kamenolom ,veruj mi uz slican uspon,mozda malo blazi, izlaze damperi.


momak nemoj da pricas kakvi damperi uz ovaj uspon se jedva covjek popne. znamo mi sta je i damper nismo toliko glupi ali uz ovo brdo nemoze uzaci sigurno..
 
Zivela braca,pravoslavci,Rusi.Da njih nije tek bi onda svetom vladala tama.To izgleda da mnogi ovde ne znaju.Onima sto vole zapad reci cu samo jedno:KO SA DJAVOLOM TIKVE SADI O GLAVI MU SE LUPAJU!
Zivela Srbija,zivela Rusija.
 
Kad smo kod rusa,pogledajte sta nama rade po ataru...da napomenem,rusi ispituju nalazista nafte,a covek koji treba za njima da podriva je iz Novog sada sa traktorom Jd8310...rusi su korektni,a pogledajte "podrivanje" naseg coveka...sto bi se reklo"pored nas samih,ne treba nam neprijatelja" !!!
68v388.jpg

zk0qpz.jpg
 
Negde sam cuo jednu izreku nemogu da se setim gde ali ide otprilike ovako.. "suma se ne plasi ovih sto tovare mnogo (ti cas nesto izlome) nego se plasi ovih sto tovare po malo ali ti se cesto vracaju pa iseku vise od ovih sto tovare mnogo"... To sam cuo kad sam bio u skoli a tamo se svi pretezno bave secom drva....
 
Negde sam cuo jednu izreku nemogu da se setim gde ali ide otprilike ovako.. "suma se ne plasi ovih sto tovare mnogo (ti cas nesto izlome) nego se plasi ovih sto tovare po malo ali ti se cesto vracaju pa iseku vise od ovih sto tovare mnogo"... To sam cuo kad sam bio u skoli a tamo se svi pretezno bave secom drva....

Znači kad si bio mali u školi ste se "bavili" isključivo sečom drva !? Idi begaj, kod nas uglavnom smo morali učiti da čitamo i pišemo:haha::ppozdrav:
 
Ovaj se neće popeti za 10 h. ne za 10 min. 1 ili 2 drva da otkači išao bi bez stajanja na kvačilo .
 
Ali koji mozak. Zar nije svestan koliki je otpor kad drva se vuku celom duzinom po zemlji. Da je malko samo podignut prednji kraj drva a da se deblo osloni samo na drugu polovinu, mnooogo lakse bi izvukao. A kao sto je neko napisao, bolje da je izvukao prikolicu i vratio se po trupce. Podigne ih malko na hidraulik i bez stajanja bi izasao. Ovako mu je potrosnja 5x veca:haha:
 
Kad smo kod rusa,pogledajte sta nama rade po ataru...da napomenem,rusi ispituju nalazista nafte,a covek koji treba za njima da podriva je iz Novog sada sa traktorom Jd8310...rusi su korektni,a pogledajte "podrivanje" naseg coveka...sto bi se reklo"pored nas samih,ne treba nam neprijatelja" !!!

Мени су Руси прешли преко њиве од 2 ха из ћошка у ћошак пре 2 год,наравно били су апсулутно коректни,добио сам папир,попунио пријаву да ми плате одштету,била је пшеница на њиви,мсм да је у року од 7 дана уплаћено нешто мало преко 250 евра...максимално коректни..
 
Njemu bi ova prikolica sama bila taman, mogao bi jos jedno dva stabla lagano da vuce ali on hoce da iskoristi sve lance koje ima .. :haha:
 
E sad neko da kaže u torpeda loši menjači ili lamele.

To sam i ja hteo reci. Izvlace maksimum iz njega kada ga kupe, a kupe ga na licitaciji u zadrugama pod stecajem gde je dodatno unistavan pa kada nesto strada u menjacu kazu da je nikakav kvalitet, sra.e od menjaca i j.bo ga konstruktor sto ga napravio.:zli:
 
Ah šta sere ova policija kod vas...u mom kraju i okolici osim registrovanih traktora, traktorskih prikolica i to ne svih, večinom samo novih velikih i gde koja starija i pokoje nove cisterne za gnojnicu ništa drugo nije obavezno za registrovanje i nitko nas ne zajebva zbog toga. Traktor mora biti registrovan i osiguran, to je bitno. NA prikolicama i cisternama i sličnim mašinama dovoljno je samo da je potpuno ispravna signalizacija i nitko nas ne dira.
Šta se tiće kombajna, isto retko koji da je registrovan, baš oni koji puno prolaze cestama zbog uslužnih radnji i to ne svi, možda ih je 20% registrovanih.
 
E ovde su naši svatovi, ali su na žalost za ovu temu::sramota::

[video=youtube_share;vhnPStR3njU]http://youtu.be/vhnPStR3njU[/video]
 
Nazad
Vrh