Nikad ovako !

I kada se radi jednu,dve brzine vise od normalne za date uslove.Znao je meni 577 to da radi u svoje vreme...
 
1453544_574775975931702_890459018_n.jpg
Kolega Da li ti kosis ovde???? i ako kosis da li znas jacinu i posledice ukoliko nedao bog naletis na kasetnu municiju???
 
Kolega Da li ti kosis ovde???? i ako kosis da li znas jacinu i posledice ukoliko nedao bog naletis na kasetnu municiju???
ne ne kolega :osmeh: ja se strogo pridrzavam svih upustava propisa i zakona a i ova je slika negde sa brdovitih predela ja sam iz srca ravnog banata.. te slike sto sam stavljao ovde su sa neki fb. stranica koje prate temu poljoprivrede

- - - - - - - - - -

Moguće je, verovatno traktor radi nešto na kardan, bilo je slučajeva kod navodnjavanja kad bunar ne može da da dovoljno vode, a gazda samo po gasu da nabije pritisak.
upravu ste skroz. u opisu slike stoji da je traktor radio samo 2 sata vrteo je kardan od susare u kojoj je bilo 70t kukuruza
 
Uh dobro je:osmeh:. Vec sam poceo da mozgam na koji nacin da te ubedim da ne kosis jer povrede su katastrofalne,al dobro sad mi je lakse kad sam cuo da to nisi ti :ppozdrav:
 
Ja jesam lud mozda, al da igram kolo po kasetnim djakonijama ne pada mi napamet, ima drugi pametniji koji bolje igraju :osmeh:
 
meni nije samo jasno da neko ko je bas iz tih krajeva gde su se ta sranja dogadjala, upucen u sve to i gde su ljudi ginuli i to bas od kasetne municije posle i u vreme rata. kako moze da tera traktor tuda ajde da nepise pa da je nesrecni slucaj jbg dogadja se ali svesno ici i igrati ruski rulat zbog 500 bala sena... ja nemam komentar i bas sam zato stavio tu sliku ne zbog neke sale vec da se zapitamo sta radimo
 
Vidis ima raznih ljudi.. radije bih brkao po kontejneru i molio da mi udele neki dinar nego da kosim po tom amercikom produktu,koliko znam amerikanci napravili kasetnu bobu
 
Nikoli Klek ja to ne radim jer nemam potrebu a i nemam oko mojih njiva toga,najvise minskih polja je gde je razgranicenje izmedu Republike Srpske i emirata,a to su pretezno brdski delovi...A ionako narod nema sta da jede,dosta siromasan,moras da radis nesto,a nema poljuprivrednih zemljista..neko jednostavno mora,daj Boze da to nikad ne osetite...Ili neki gazda,ratni profiter,kupi tablu 100ha i posalje radnika,boli njega za kasetne mine,ne gine on il njegovo dete,a opet radnik mora,da ne mora ne bi radio za 200e platu..
Da me neko ne shvati pogresno,tako je kod sva 3 naroda u ovoj polu drzavi,jbg sami smo krvi i niko drugi...
 
Mora da reskira zivot jer od te njive zivi, a zapadne demokrate su svima nama dosta odmogli u zivotu.
 
i da se nadovezem na ovu temu o minama,idite u temu oranje,ima slika gde je clan Spasoje iz Samca izorao bezbroj raketa,tromblon tkz....mina i svega..jbg mora da se radi...Kod Orasija,to mesto pripada federaciji,pre gde su bile table po 15ha i vise,sada su zarasle sve mina do mine...e tu linija razgranicenja je bila obicna mala prodavnica,dascara,bacis bombu a ona padne Hrvatu ili Bosancu na krilo...tu ko je imao srecu da ga posalju za vreme rata,e on je dobio na lotu..:zli:
 
Kakve veze ima manometer sa usijavanjem auspuha. Kada je motor dobar, pritisak ''u zelenom'' nema bojazni. Traktor mozes voziti tri dana I tri noci, I usijavati ga ako traktor ima dobro hladjenje. Auspuh se samo dogreva u radu.
 
Nikoli Klek ja to ne radim jer nemam potrebu a i nemam oko mojih njiva toga,najvise minskih polja je gde je razgranicenje izmedu Republike Srpske i emirata,a to su pretezno brdski delovi...A ionako narod nema sta da jede,dosta siromasan,moras da radis nesto,a nema poljuprivrednih zemljista..neko jednostavno mora,daj Boze da to nikad ne osetite...Ili neki gazda,ratni profiter,kupi tablu 100ha i posalje radnika,boli njega za kasetne mine,ne gine on il njegovo dete,a opet radnik mora,da ne mora ne bi radio za 200e platu..
Da me neko ne shvati pogresno,tako je kod sva 3 naroda u ovoj polu drzavi,jbg sami smo krvi i niko drugi...
ja se slazem sa tobom ajde ima gazda seraonja nakro se para pa glumi farmera... ali naprimer prema meni gledano ja da se ne bavim ovim cime se bavim i da ne mogu da zaradim dovoljno koliko mi treba, imam jos dve sigurne opcije koje sam ostavio sa strane onda kad sam usao u poljoprivredu misleci da ako ovo ne uspe ja moram nesto drugo raditi... tako da necu da prihvatim obrazlozenje da moraju to da rade, uvek moze da se nadje neki drugi posao pa nek je i za manje para.. necu da se neko uvredi ili mozda pronadje prozvan ovo je samo moje neko skromno misljenje
 
Nazad
Vrh