Nikad ovako !

Nikoli istog smo misljenja,al moras uzeti u obzir bar jos 3 cinjenice,da je ova zemlja u kojoj zivim jos u postratnoj fazi,posla nema ni za leka,ima ako si clan neke stranke,da ko zivi na brdu,tamo nema,skladista,firmi,radionica....samo suma i njiva...i svako voli ono svoje parce zemlje vise nego nesto tudje,pa nece da je napusti i po cenu tolikog rizika...ima nas svakakvih,jbg,sve treba uzeti u obzir..sebi rizikuju.ne drugom,mene je strah dan danas uz brdo sa traktorom kad idem...
 
@putin bitno da smo se mi na kraju razumeli i podelili isto misljenje. to sto taj neko kosi tu livadu nije dobro nije ni pametno ali on je shvatanja da nema drugu i drugi posao nece da trazi.. na kraju krajeva svako krojac svoje sudbine :ppozdrav:
 
evo i jedne slike mozda ce neko reci da nije za ovu temu ali svakako je jeftinije kupiti motor od brisaca za juga nego naftu po ovoj ceni za dzonija
944281_556999744375992_2109642501_n.jpg
 
A mozda je on ipak prvo poorao njivu, pa posejao travu ili detelinu,pa nije imao sredstva da je isprska pa se detelina izgubila posle nekoliko godina, a ostala trava?? ideja je luda, al mozda je ipak tako :)
 
ja sve sto znam imaju te kucne radinosti raznje cak sam i po prodavnicama vidjao. motor od brisaca prsten zamajca od juga jedna hromirana cev i eto raznja i sve to skupis na odpadu :haha:
 
Ovo je dobra ideja... "Sta sve moze od starog juga" ili opcenito s otpada... Svi cupamo prekidace, zice, alternatore s auta i koristimo na poljoprivrednim strojevima jer nam nije strano pripasavati s jednog stroja na drugi...

Tako je i na mom kombajnu netko odprijasnjih vlasnika skinuo dinamo i postavio alternator "od starog jugica", pripasao zice "od starog jugica" i to je klapalo godinama dok otac proslo proljece nije krivo spojio zice na alternatoru ubjedjen da su spojene ispravno, kad smo stavili klemu i palili kombajn, dobro pa kombajn nije izgorio... Zice "od starog jugica" su pougljenile jednako kao i alternator...

Moram traziti negdje po otpadu starog juga da mu vadim alternator i koji komadic zice pa da do iduce sezone zetve opet osposobim instalaciju na kombajnu...
 
auspuh se usija kad boss-pumpa nije adekvatna ili adekvatno nastelovana
kad sam imao IMT-560 imao sam boss od tam2001 taktor je isao dosta brzo majstor kaze da je bila brzohodna boss-pumpa kad sam orao auspuh se isto ovako usijavao al snagu da vuce nije imao kad sam promenio boss stavio odgovarajuca nije se vise ponovio isti problem a manometri su sve vreme pokazivali prave vrednosti za pritisak ulje i temperatura u( hladnjaku )motoru
 
Za prvu sliku ne znam ali druga je sigurno. Nemoguce da je balirka uspela uvuci divlju svinju.

- - - - - - - - - -

Ovo nije fotomontaza.

1379567_553129278096372_458241314_n.jpg
 
Pitam se kako li je prosao vozac tog Fenda.... Izgleda kao da je palo nesto na njega nemoguce da se preturio... Mozda zid ili tako nesto...
 
Nazad
Vrh