Nikad ovako !

Tako nesto slicno se desilo i u mom selu pre 10-ak godina, samo sto su ubrzo dosli oni u crnom iz Bg i za par minuta je bilo sve gotovo... Jedna policajac je bio ranjen u nogu, a dvojica muskaraca sto su bili zabarikirani u kuci i pucali na policajce , su ubijeni od strane snajperista... Navodno su imali Vijetnamski sindrom!
 
negde u srcu Vojvodine,na ravnom asfaltu!!!! :riba:
145516910200700382016857.jpg
 
Ove sezone jedan moj drugar silirao kukuruz drugom drugaru.Kombaj je mengele veliki sa MF silirao_Ovaj drugi stajao u jednoosovinki ljutomerki sa stranicama ya piljevinu i razbacivao i gazio da vise stane.Pukne noz u silo kombaju i progura ga kroz cev i izbaci ga u prikolicu i tom silinom da je pocepao stranicu prikolice kao papir.Svi smo ostali zaprepasceni.Epilog svega je otisao i ja po moj traktor i jos jednu prikolicu i vise se niko ne vozi ispod lule,koliko stane stane.MF tri brzine valjda snage 70 konja tako nesto ali tri brzine mu je smrt hektar na dan ima snage ali nemoze da uskladi brzinu kretanja.
 
Kad sam ja silirao nisam hteo neko da mi pomene da on ravna i gazi silazu!!!!! To je za mene van pameti nikad nisam dozvoljavao!!! Odleteo je i meni noz,svaki dan me na to podseca stranica koja je malo iskrivljena na tom mestu!!!
 
Da iznesem svoje vidjenje situacije, odnosno kako je do ovoga doslo. Glavni krivac je znak koji se vidi nekoliko puta na snimku. On oznacava Max dozvoljenu visinu za prolazak ispod nadvoznjaka. Primetili ste da je znak delimicno zaklonjen granjem i liscem i na prvi pogled deluje da na njemu pise 18 foot ili stopa, a kada se malo blize pridje znaku vidi se da je ustvari 13 stopa ili kod nas 4 metra. A sam truk je vislji od toga, a o prikolici da ne pricamo. Vozac je pri nekoj brzini od recimo 60km/h video iz daleka na znaku 18 sto je i vise nego dovoljno za prolazak ispod, a tek ispred znaka je video br 13, odnosno na nekih 30 metara od nadvoznjaka i onda je krenuo kociti. Na snimku se vidi da je desna traka potopljena vodom i to je u mnogome uticalo na duzinu zaustavljanja. Cak da nije uspeo okrenuti truk odnosno popreciti veujem da bi se zakucao u nadvoznjak, ali tada je i ukrstio truk i prikolicu. Pokusaj da se ispravi i da vrati nazad kamion se dobro vidi na snimku a to nikako ne opravdavam.
 
Ko mu je branio da se vrati 20m u rikverc i da se okrene na sirem djelu ceste... Nije se kamion u kocenju zanesao, nego je "majstor" isao okrenuti polukruzno.


Idiot...
 
Ko mu je branio da se vrati 20m u rikverc i da se okrene na sirem djelu ceste... Nije se kamion u kocenju zanesao, nego je "majstor" isao okrenuti polukruzno.


Idiot...


Ne bih se slozio sa tobom. I najveci amater u ovom poslu bi mogao izracunati da sa duzinom kamoina od 20 m se ne moze polukruzno okrenti na sirini puta od 10m.
 
Lijepo se vide tragovi kako je kamion isao i majstor je pokusao da okrene... nije bio "u kecu" ili kako se kaze "u skarama"... stao je normalno ravno samo nije htio ici u rikverc... Vidjeli bi se tragovi koceja da ga je zanosilo ili tako nesto...
 
Najveći je problem što kreten nije znao da mu se prikolica naslanja na zid desno kad pokušava da se okrene polukružno , odnosno on je vidio da bi truck mogo da se okrene na travi al nije znao da tad prikolica zakucava u zid i pravi štetu , i ovaj što snima je mogo da izadje i da mu ukaže na to.
 
Ko nije vozio nesto slico ne moze da sudi o situaciji.Licno ne verujem da je toliko procenio sirinu puta i da je pokusao da se okrene.Viidi se na snimku da je pozadi neka raskrnica ili prosirenje i svako bi se vratio par desetina metara ako je u mogucnosti,pre bih rekao da je kasno video znak a posle sledi sta vec sledi.Jedino po meni ogromna greska sto nije sacekao pomoc nego izlomio sve spojlere i ko zna sta jos.Bio sam i sam jednom prilikom u slicnoj situaciji a video ih ko zna koliko.
 
Ajd ako nije kreten i namjerno kreno da se okreće polukružno , što onda na 0:50 kad je mogao ponovo da se ispravi i da ide u rikverc nije to i učunio ? Mislim da je ovo ipak loš vozač .
 
Nazad
Vrh