Nikad ovako !

Imam takva 4 osiguraca... Stvarno su dobri i tu nema sta... Ali ja u zadnje vreme najvise volim kad orem da umesto osiguraca stavim sraf i dve matice ili jednu sa osiguracem i mirna glava...
 
Te patent osigurace stavljam samo na prskalicu i nigde vise.10 mm sraf sa kontra maticom se ne moze otkaciti.
 
Ima tih sa oprugom, ja sam danas našao u Senti na vašaru, kvalitetne, jes da su malo skuplji, ali taj ako ti pričkine prst, lele tebi..... Glava mu nije štancovana već navarena...
 
Evo i slike:

27zes86.jpg
 
Ja sam ove jeseni na drljaci to jedno govno polomio, srecom nije se otkacila. Danas se u oranju 2x digao taj krug sam, srecom nije ispala civija. Do proleca moram naci neke kvalitetnije.
 
dukej Gore od toga je kada plug se otkaci u brazdi. Tada ne gine otkacinjanje pluga zatim lancem vezivanje za gredu i izvlacenje van. Ostalo je poznato. Problem osiguraca sam resio ovako:

8exc.jpg
Cena 70-100 din, ima ih svuda i kod kineza. Opruga + sigurnosna navrtka i nema prob. :osmeh:
 
Ja kad sam počeo da orem, prvi put sa Rujom u kukuruzu te godine, samo što sam obrazdio, ni prvi krug nisam završio, otkače se oni osigurači (kao kod ključeva za kola) na osovini što drži poluge nazad i taman kad sam stigao na kraju njive, ta osovina izbaci desnu polugu. Ja da dignem plug, vidim neće (a već sam imao problem pre toga u suncokretu mesec- dva ranije, nije hidraulik hteo da diže, pa sam zvao servisere, al je hidraulik proradio u međuvremenu, verovatno piljevina ušla negde pošto je traktor nov, tako mi rekoše). Kad sam izašao napolje, imam šta da vidim, desna poluga komplet dole, topling ne mogu da otkačim, a nigde okolo nijedan traktor. A i njiva mi u susednom ataru, u Karlovcu. I onda sam polako čekićem komplet iščukao onu osovinu, pa malo po malo pomerao plug tako što sam svako malo ušao u traktor, palio, dizao hidraulik, opet čukao...ma da vam ne pričam. 3h sam se mučio, jedva sam izašao na kraj. Najgore je to što mi je plug ostao u brazdi. Posle sam sve one osigurače počupao i stavio šraf, duple matice sa feder platnom i stegao ko sivonja. I što god kačim na traktor, samo šrafovi, na plug isto šraf s kontra maticom.
A ovo oranje je ništa prema onome šta ima kod nas, takmičimo se ko će više da ore put ::lose::
 
Kish , kad oreš bez "plivajućeg hoda " ili bar točka , to je slično kao da si pisao zadnji post gore , a da nemaš na kompjuteru "copy-paste" .:haha:
 
Nazad
Vrh