Nikad ovako !

Momo,u pravu si,ovaj je totalni kreten,i lepo se vidi da je mogao da ga okrene uz dosta manervisanja kad je na 0.50 onako namestio kamion,malo nazad,malo napred i okrenuo bi ga bez da bilo sta vise osteti nego sto vec jeste.
 
Reko, dal da stavim u "oranje", "umjetnicka djela poljoprivrednika" ili u "nikad ovako"... Razum je presudio pa sam odlucio postaviti ovdje...

Svaka mu cast, pravi je profesionalac ;)

 
Reko, dal da stavim u "oranje", "umjetnicka djela poljoprivrednika" ili u "nikad ovako"... Razum je presudio pa sam odlucio postaviti ovdje...

Svaka mu cast, pravi je profesionalac ;)

http://www.youtube.com/watch?v=DzSiErEFuGk

Što nije pitao nekog?! Niko se nije naučen rodio. ne mora svako sve da zna, ali ako ima nameru da radi nešto što nikad ranije nije ni video kako se radi, onda treba prvo da se raspita. Na tom istom Jutjubu je moga da vidi kako se ore malim, velikim ili mini traktorom, pa i konjima, mazgama, volovima, motokultivatorom, pa na elektromotor i sajlu... Ma, sto ipravnih načina!
 
Sto je naj gore, on samouvjereno prica kako ce orati dva-tri puta tragom da uniste travu i korove... Zao mu sto nema tanjuracu... meni nije... njemu treba lopata i motika i udri bajo ;)
 
http://www.youtube.com/watch?v=nITKB_RHrs8

Šteta za tako lep i skup traktor. Jeste da četiri traktora srednje snage imaju veću poteznu moć od jednog džinovskog, ali njihova konstrukcija nije predviđena za tolike sile. Čak i kada dva traktora vuku jedan zaglavljeni, prvo se za njega kači snažniji ili konstrukcijski robustniji traktor, a napred za njega ide manji traktor. Koliko god to smešno izgledalo, to je bezbedniji način nego obrnuto. Mali velikog neće pokidati, nego mu dođe skoro pa kao još jedna prednja vuča.

- - - - - - - - - -

Sto je naj gore, on samouvjereno prica kako ce orati dva-tri puta tragom da uniste travu i korove... Zao mu sto nema tanjuracu... meni nije... njemu treba lopata i motika i udri bajo ;)

Ne bi taj umeo ni sa tim, vidiš da je tip operisan od običnih stvari. Taj bi i sa ručnim baštenskim alatom napravio nekakvo čudo. Ili bi se povredio ili bi polomio alat.
Taj je učio kako se ore na igrici farming-simulator gde kako god da uzoreš - zemlja se crni.
 
Nije sigurno... gledao sam milijun filmica "oranje basti" pa to je boze sacuvaj... Crtala ne znaju podesiti, plugovi svakako nakrivljeni, prednja DUPLO veca od zadnje, uzas zivi... gledao sam i zaoravanje kukuruzovine pa sam se samo nazivcirao... majstor vuce 8-9 brazdi ravnjaka i preskace po 2m sirine i to ostaje nepoorano... Eeeee, to se tako ne radi al jge se njima. glavno da se "ore"...

Ne kazem, svaka cast, ima i preciznih i koji znaju sta rade:

A ima i ovakvih koji su toliko uvjereni da znaju sta rade da nemam komentara na ovo:
 
Poslednja izmena:
Da kod njih dodje 539 i imt 755 i neki balkanac i da mu pokaze kako se radi, ovaj bi se krstio i lijevom i desnom...

Problem naj vise lezi u toj nekoj njihovoj samouvjerenosti da znaju, ili su pre ponosni da nekoga pitaju sta i kako...

Kazem, nisu svi takvi, ali ovih "pacijenata" je pun youtube...
 
Nazad
Vrh