Nikad ovako !

Covek prosle godine kod mene upalio kukuruzovinu, a znate kakva je jesen bila suva i rasiri se plamen i zahvati komsijski kukuruz i on utrci u kukuruz da gasi i tu ga je dim savladao
 
Sto da stane :) ...ja sam pre 4 godine terao traktor(imt 560) sa 2 prikolice kroz vatru jer mi je kombajn zapalio zito na tabli od 20 kj a pored je bila zadruzna tabla od 30 kj.
Cale terao kamion kroz vatru ja traktor a kombajn smo prvog isterali van njive :)..nema tu sta da se zapali ako teras ali ako stanes i pustis da vatra zagreva gume onda to krene prvo da puca :osmeh:
Zito je bilo pokoseno hvala bogu i zadruzno ali nam je bilo ostalo nekih 5 kj i to je izgorelo zajedno sa ogromnim kolicinama slame,vatra je na nekim mestima dostizala visinu preko 5 m bojao sam se da ne osteti dalekovode pa posle i to da placamo ::lose::[/QUOTE]


Bogami da je stao traktor ovaj pozar sa snimka bi ga dobro osmudio.
Kod nas na PIK-u je izgoreo Nov Volvo, tako sto je orao na tek zgorelom kukuruzistu.
Gume kad se zapale cao traktor.
 
Sta nema tu sta da se zapali stvarno nisi svestan svoje nesvesti ,nas traktor je zaoravo strnjiku i nakupila se sitna slama i prasina ispod plastika od rezervoara i od donje vuce nije to nesto mnogo ali na visokim temperaturama dovoljno da plane i on isto tako da predje preko vatre traktor samo stade cim je na fendu sa desne strane otiso onaj jedan veliki dzek cao zdravo nije mogo vise ni da ide niti da se ugasi dok je ovaj pokusavo nesto to se odigralo u sekundama plamen obavije oko kabine i ventilator ubaci sav dim u kabiinu ali dim od plastike i on se onesvesti ali neko je pre toga javio vatrogasciima i stigli su u pravi cas inace bi izgoreo i covek i sve ostalo ,a i nasa cisterna je pocela pre toga da gasi . Nije imo vecih povreda a traktor je kasnije popravljen .
 
Ljudi ja sam samo jednom palio žetvene ostatke, tj kukuruzovinu i nikad više. Njiva od 3 jutra je planula i krenula preko komšijine pokošene soje na neobran kukuruz, a njiva je dugačka 500 metara, ne može se kontrolisati. Već sam video sebe u zatvoru. Ni sam ne znam kako smo tata i ja uspeli da sprečimo da se ne proširi dalje. Od tada neka se zaguši plug hiljadu puta, neka bude loše oranje, ali draže mi je i to nego da idem u zatvor ili da plaćam nekom štetu od par hiljada evra.
 
evo jedna slika od danas,pun cementa pa u kanal
fotografija0821.jpg
[/IMG]
i jedna od pre 5-6 dana
fotografija0820.jpg
[/IMG]
 
Pre se znalo ko vozi kamion a sad jer znas, znam sedi i vozi pa u sanac. Kad sam vozio dodje sef i kaze ovo je sinovac od direktora Agroziva on mora da vozi , nakon nekoliko dana provedeni sa segrtom ja kazem da on nije sposoban da vozi, ali on dobija mercedesa 1733 i na trecu turu ne stavi creva od vazduha na prikolicu i zavrsi sa preturenom punom prikolicom zita i zgazenim dedom.
 
evo sad sam došao iz novog sada i par kilometara od mene šleper pun crijepa na boku
 
Pored moje kuce ovih dana prolaze na desetine kamiona,kojeg god da vidim vozaca,svaki sa mob.prica.
Sta imaju toliko da divane uvek se pitam.....posle jos i takvu neku nesrecu izazovu.
 
ej,nemojte tako ja sam vozio 5god slepera, i ja sam pricao na mob i kuco poruke ,a stoperki kad ti trebaju nema ih,ili su u kontra smeru ,al kad nisam prico na mob onda sam napravio sitnu stetu,bas izmedju Beceja i N.Beceja
 
Nazad
Vrh