Nikad ovako !

Kp400_142934.jpg
 
to je neka Indija ili Bangladeš. Tamo se tako vozi, a od signalizacije ti je na vozilu neophodna samo sirena.
 
[video=youtube_share;FvRk-0DFvAU]http://youtu.be/FvRk-0DFvAU[/video]

- - - - - - - - - -

[video=youtube_share;EKQ0eOkFH94]http://youtu.be/EKQ0eOkFH94[/video]

- - - - - - - - - -

Mislim samo da tu nema struje ??
 
130305_izsaktraktor_02.jpg


- - - - - - - - - -

Nemam sta reci, sve se vidi. Slican primer sam imao i u komsiluku. Covek je za dlaku ostao ziv.
 
Nedaj boze nikom kod nas pre 3-4 godine decko iz Jakova ostao bez obe ruke ,uhvati mu kardan od tehnostrojeve prikolice uckure od jakne one dole oko struka sto idu i on zgrabi sa obe ruke da povuce iscupa mu iz ramena obe ruke i provuce ga izmedju rude i kardana ko zna koliko puta izlomljeno mu je bilo kojesta jos i osto je ziv hvala bogu ali samo zato sto je bio fizicki jako spreman u punoj kondiciji vezbo je itd jako srce ,ali j.. m ti zivot tako mlad samo sto se i ozenio i desi mu se to .
 
Nedaj boze nikom kod nas pre 3-4 godine decko iz Jakova ostao bez obe ruke ,uhvati mu kardan od tehnostrojeve prikolice uckure od jakne one dole oko struka sto idu i on zgrabi sa obe ruke da povuce iscupa mu iz ramena obe ruke i provuce ga izmedju rude i kardana ko zna koliko puta izlomljeno mu je bilo kojesta jos i osto je ziv hvala bogu ali samo zato sto je bio fizicki jako spreman u punoj kondiciji vezbo je itd jako srce ,ali j.. m ti zivot tako mlad samo sto se i ozenio i desi mu se to .
Pre 15 godina jedan covek iz susednog sela praznio cisternu sa rakovicom 65 i isto mu se desilo uhvatilo mu te uckure namotalo jaknu i njega okrene kao krpu ali ocevici kazu da je uhvatio kardan sa obe ruke i ugasio traktor preko kardana. Covek je bio u dobroj snazi a rakovica na ler gasu a mozda i ono sto se kaze kod nas Mrtvacka snaga kad se covek toliko uplasi za zivot da moze uraditi mnogo vise da se spasi nego inace.
 
Ko se sali ? Ovaj traktor landini bio je ipak na vecem gasu imas jos na internetu vesti samo sto su lose to propratili ,i niko nije odgovaro. Na kardanu je obavezna plasticna zastita nije sala uopste . Kolegi skoro na jacto prskalici ima zastita i pitaj boga kako uhvati kabal i iscupa sve sa nosacem protokomer itd . Sila je to netreba se uopste oko toga tako neobrazivo ponasati obavezna zastita i gasenje kardana .
 
Ja mislim da ima istine u toj borbi za zivot.. Kazu ljudi da se tad ispusta nadljudska snaga.!!! Mnogo puta sam cuo takve price i mislim da ima istine u tome...

- - - - - - - - - -

Zaboravih da kazem zbog ne gasenja kardana moj komsija nema obe ruke.. Na beracu otisla prvo jedna pa sad i skorije i druga!!!! Znamo svi da treba da se pazimo ali po nekad vidim da sam i ja napravio neku glupost a to sve zbog zurbe!!!!! I posle razmisljam sta je moglo da se desi!!!
 
Čitam ovo što pišete i naravno mučno se osećam.
Pomislim prvo da je ovakve stvari ne treba ni postavljati, ali možda baš zato što su mučne i treba.
Što ih više budemo svesni valjda ćemo više paziti na sebe.

Imao sam nesreću da vidim dečka sa upravo odsečenom rukom, onako krvavog, silokombajn mu je otkinuo, pamtiću tu scenu celog života.
 
Nazad
Vrh