Nikad ovako !

U danasnje vreme koliko masina mozes da pomogne ,toliko moze i da odmogne coveku.I ja jednom u mal nisam oseko prst kad sam skidao kosu na kosacici.Secnuo sam meso dobro ,ali nisam isao na usivanje,sreca zarazlo.A i ja ko i vecina dosta puta zurim ka radim.
 
jednog dedu kod nas u selu prosle godine je kardan od komusaljke bukvalno razbacao u delovima po dvoristu,uhvatio mu rukav koji je zajedno sa rukom sam ostao na kardanu a ostalo je letelo.....imali smo u selu kidanje ruku od beraca i slicne nesrece ali ovako nismo nikada...danasnja mladez nije toliko svesna posledica koje prebrzo rukovanje i olako shvatanje prikljucnih masina moze da ostavi,nazalost cesto bude kasno..
 
Ma na ovoj prikolici su komande napolju tehnostrojeva sa makazama i moras da budes pored kardana kad radis sa njom ali eto duvo je vetar tog dana on se nekeko okrenuo nezgodno i zlu netreba mnogo .
 
http://www.crveneberetke.com/industrija-mesa-matijevic-trovacnica-koja-se-javno-reklamira/?fb_action_ids=677971395549600&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map={%22677971395549600%22%3A428965147182491}&action_type_map={%22677971395549600%22%3A%22og.likes%22}&action_ref_map=[]
 
U svim tim nadvlacenjima MTZ mi je najbolji :osmeh: Nekako ima sirovu snagu i povlaci silovito iako je slabiji po snazi od protivnika!
 
Kod mene je komšiji prije par godina kardan uhvatio ovna. Mljeli kukuruz u klipu, ovce okolo jele zrna što su ispadala i ovan se previše približio kardanu, on ga nekako uhvati za runo i bukvalno odere. Nisam vidio tu scenu ali kažu da mu je gotovo svu kožu svukao sa tijela. Na brzinu su ugasili traktor, nije se sam mogao ugasiti jer je bio pod jakim gasom (Zetor 3320) i zaklali su ovna dok je još bio živ. Kažu da je sav bio polomljen. Slična stvar desila se dok sam išao u srednju školu, momak kojeg sam poznavao je brao kukuruz sa jednorednim beračem, nešto je zaglavilo i on je tako, dok je mašina radila, nešto čeprkao po beraču, desnu ruku mu uhvate oni valjci i iščupaju je iz ramena.

- - - - - - - - - -

http://thechive.com/2013/07/09/badass-farmer-mows-a-trench-to-save-his-crops-from-fire-video/
 
Ja sam ocekivao da ce traktor iz nekog razloga stati pokraj te vatre, al sreca pa nije, JD je to :haha:

- - - - - - - - - -

Ovo sa kardanima sta reci, sa 20god. sam ih preskakao u radu i svasta cackao oko beraca takodje u radu!
hvala bogu prosle su me te ludorije odavno bez posledica, a sad imam i dete od 3god. pa mislim na njega, da nebi rastao bez oca!
mada ce mi teze biti (ako ga uopste bude i zanimalo) da on sa 20 god. ode na njivu bez mene i kad mi kroz glavu prodju gluposti koje sam ja pravio i pokusao da pravim!
 
Ma neradi se to tako rizicno mnogo blizu vatre ide . Nama se jedan fendt 936 jedne godine zapalio tako isto te godine bilo pozara na sve strane mi smo vec mislili da neko namerno pali . I dobro se nije covek ugusio i izgoreo . Jedva su ga drugi spasili .
 
U Čurugu je pre neki dan na jednom otkupnom mestu čovek gadno povređen jer ga je prikolica priklještila na tegove od traktora. Valjda su radnici tamo pokušavali dve pune prikolice da povuku sa viljuškarom i nisu uspeli pa se prikolice počele vraćati nazad a jadnik se zatekao ispred traktora koji je bio iza prikolica i prikleštilo ga a da pre toga nije ni video da su prikolice krenule prema njemu. Čuo sam da mu je karlica zdrobljena i nekoliko rebara mu je izlomljeno i da ima je baš gadno na*ebao.
Strašno
 
Ja sam ocekivao da ce traktor iz nekog razloga stati pokraj te vatre, al sreca pa nije, JD je to :haha:

Sto da stane :) ...ja sam pre 4 godine terao traktor(imt 560) sa 2 prikolice kroz vatru jer mi je kombajn zapalio zito na tabli od 20 kj a pored je bila zadruzna tabla od 30 kj.
Cale terao kamion kroz vatru ja traktor a kombajn smo prvog isterali van njive :)..nema tu sta da se zapali ako teras ali ako stanes i pustis da vatra zagreva gume onda to krene prvo da puca :osmeh:
Zito je bilo pokoseno hvala bogu i zadruzno ali nam je bilo ostalo nekih 5 kj i to je izgorelo zajedno sa ogromnim kolicinama slame,vatra je na nekim mestima dostizala visinu preko 5 m bojao sam se da ne osteti dalekovode pa posle i to da placamo ::lose::
 
img_3962_1358250099.jpg
Imam utisak da ovo deluje, a koliko je pametno ne znam.
 
E zato traktori uvek treba da su čisti i oprani.Traktor kome ulje curi na sve strane i sav je usran se jako lako pali pri prolazu kroz vatru.


Pre 3 god covek je pokusavao da ugasi strnjiste koje je pre toga upalio,pokusavao je da ugasi na ne bi izgrela psenica pored njegove njive,i kad je video da je kasno da se ista preduzme trcao je (verovatno) ka traktoru (IMT 539 samo sto ga kupio nov i suv ko barut) i nazalost vatra ili dim ga pretekli i covek je umro na samo nekoliko metra od traktora.. Vatra je dalje prosla ispod 539 i nastavila dalje a traktoru nista nije bilo.... I uz svu nesrecu ia jam ga pronasao PRVI!!!! Nisam znao sta da radim vatra je jos gorela a ja sam ga primetio onako da lezi u tom pepelu i otrcao ka njemu.... Prizor koj sam video dugo nisam mogao da zaboravim!!!! Zive opekotine,odelo gotovo da nije imao... traktoru nista nije bilo jer je bio suv i nigde nije curio...
 
U Čurugu je pre neki dan na jednom otkupnom mestu čovek gadno povređen jer ga je prikolica priklještila na tegove od traktora. Valjda su radnici tamo pokušavali dve pune prikolice da povuku sa viljuškarom i nisu uspeli pa se prikolice počele vraćati nazad a jadnik se zatekao ispred traktora koji je bio iza prikolica i prikleštilo ga a da pre toga nije ni video da su prikolice krenule prema njemu. Čuo sam da mu je karlica zdrobljena i nekoliko rebara mu je izlomljeno i da ima je baš gadno na*ebao.
Strašno

Ja sam cuo da je covek pricao na telefon i da se zaneo u pricu i da nije primetio prikolice.
 
Nazad
Vrh