Nikad ovako !

I gde nađe brda u Mađarskoj?

Ima, ima brda na Severu, a ko kaže da nizbrdica ne može da se nađe i u sred ravnice, na primer oko velikih reka.

- - - - - - - - - -

Po kabini bih rekao da je vozac ostao nepovredjen ili ti minimalno povredjen... A traktor se da srediti...

Te kabine osim da bi štitile od prašine, vetra i kiše prave se sa ciljem i da zaštite rukovaoca pri eventualnom prevrtanju. Iako se slažem sa Robijem da ne bih voleo ni ja da sam bio u kabini tog traktora kad se prevrnuo, tek ne bih voleo da sam u sličnoj situaciji bio na traktoru bez kabine.
 
Zadnje gume su mu dobro crne što znači da je kočio.Čim su tako crne i vide se ogrebotine izbacio je iz brzine i kočio 100%.Očigledno neiskustvo.
 
090715_szvartraktor_03.jpg


- - - - - - - - - -

090715_szvartraktor_06.jpg


- - - - - - - - - -

090715_szvartraktor_11.jpg
 
Uf landini ,brzina i teret pa plus blato na gumama i na asfaltu da vidis igranku . Nasi nemaju vazdusnu instalaciju samim tim nemaju kocnice na prikolicama da vidis igranku ,a teret vucemo posle tri meseca su nam ukinuli garanciju na traktore i kad se sabere sva sreca sto nije doslo do ovoga.
 
Tog Landinija tesko da moze neko popraviti a i ako moze tesko da se to isplati??? Ili gresim???
 
Prije par dana vracao se iz grada i skrenem sa ocem da pogledamo kukuruz pored puta. Stojimo mi tako, tišina, razlgedamo kad počinje da se čuje neko brujanje. Inače na tom mjestu je još ravnica, ide jedna oštra krivina i počinje solidna uzbrdica prema selu. Dakle bruji nešto kao ludo i shvatimo mi da nešto ide nizbrdo, mislili smo neki kamion ili nešto jer se odatle put ne vidi zbog drveća. Par trenutaka kasnije, niz tu brdo se prema nama spušta IMT 539, krećući se sa bar 50-60km/h , ulijeće u krivinu, jedna strana se podiže od zemlje nakratko, ponovo pada i nastavlja tako da se kotrlja još neko vrijeme, lik usporava, pušta kvačilo i traktor nastavlja da ide trećom brzom. Manijak se spustio niz brdo sa pritisnutim kvačilom, sa desetak nezgodnih krivina.
 
Nebi izržu ni t55 morao bi se rasklopit kad ga povuče ova sila od ovoliko traktora.Koje budale.
 
I nije im nešto ispao snimak. Zvuči kao antireklama. A inače bilo koji motor će da vrisne ako u sebe uvlači prašinu.
 
Jeste ,ali kvalitet delova :

- - - - - - - - - -

Mada ni na nasim traktorima nije nesto na zavidnijem nivou ali ih barem ima na svakom cosku . A bos pumpe ,cujes sta kaze covek .
 
ma ovo nema veze sa stvarnim stanjem...
Ja sam 3 god radio kao serviser kineza. uopste nije toliko tesko da se sredi bilo kakav kvar (kojih i nema toliko).
ovo je kasicna anti reklama...
i bas naprotiv sto se tice bos pumpe trajnija je od imt-ove koje su ugradjivane 2009/2010god... provereno...
(nisam mislio konkretno na dong feng, vec uopste)
inace sto se tice JINMA traktora mogu da predajem o njima... odzavao sam i servisirao preko 300 kom dok sam radio u firmi, a sada ih odrzavam oko 120...
 
Pa nema veze posto je radjena generalna normalno je da se salje na remont pvp i posto nema bosiste koji bi je uradio poslata je U Makeoniju valjda i pored toga opet nije dobro uradjena i vracena je opet na remont i opet nema elemenata za nju tj u sustini nema delova za te traktore to je poenta cele price.
 
Nazad
Vrh