Nikad ovako !

Ja ne radim sumu niti imam nesto puno sume (nemam ni za svoje potrebe skoro) i jedno mi nije jasno,zasto su bre svi vozaci u sumi ovoliko nasilni prema traktorima??? (casst izuzecima) Pa zar nije mogao ovo iz dva puta da izvuce bez lomljenja traktora i rizikovanja zivota a i samog traktora da ce ga izlmiti a potrosio je goriva kao da je dva puta isao...

Zasto se tako radi u sumi nije mi jasno niti ce mi biti,sem ako mi neko ne objasni.. Pa pun je internet ovakvih snimaka jos nisam video jedan snimak u sumi da ide bez propinjanja i sa manje drva nakacenih pozadi...
 
Ima ljudi kojim doživotno treba zabraniti da pridju traktoru. Posle kažu rasturio se diferencijal ili mjenjač.

Pri tom mislim i na ove divljake što izvlače drva a i ovog što siluje ovog jadnog rogonju. Čak se i jadni pas čudi toj gluposti.
 
U potpunost se slazem da nekima treba zabraniti da pridju traktoru.. Pa nije on za mucenje i izivljavanje...
 
Alal mu vera kad ima ovakvu petlju da radi ovo, a vi kolege nemoj da ga kritikujete jer on od toga zivi a ne orae po100h i vise kao drugi. :ppozdrav:
 
Skoro sam bio u ispomoc u sumi pomagao da se izvlace drva i isti slucaj, uvek pretovar, gas do kraja i kad pitam a sto toliko silite traktor (jer i ja imam sumu i znam kako je izlaziti po brdu, cak sam i tog dana vozio traktor njihov R65DW ), dobio sam odgovor, da ne moze drugacije i da jednostavno mora tako.
Put gde smo prolazili je zaraso u granju, niko nije hteo da kaze, e ljudi danas ne radimo ali cemo zato da ocistimo put i da prokopamo kanale gde se skuplja voda jer ipak ovde moramo da prolazimo par meseci , pa cemo moci i prikolicom do sume pa bice lakse i brze, ali izgleda da se toga niko nije setio. Uvek sam spremao drva u moje za svoje potrebe, i po 10 metara dnevno, ali nikada nisam kidao traktor i silio, ali ipak ja sam samo AMATER
 
Alal mu vera kad ima ovakvu petlju da radi ovo, a vi kolege nemoj da ga kritikujete jer on od toga zivi a ne orae po100h i vise kao drugi. :ppozdrav:

Ma razumem ja njega sto on to radi jer mora ali ne mora tako da lomi traktor jer i on zivi od tog traktora to jest taj traktor mu pravi profit mogao ja iz dva puta to da izvuce a da ne lomi traktor ja takve nikad necu moci da razumem..
 
A oni iz šume su moji zemljaci tu smo na 10ak km
bio je skoro na oglasu neki 560 iz Kuršumlije za smešne pare.par članova se bilo ozbiljno zagrejalo ali izgleda da nisu znali kako ovde izgledaju i rade traktori u šumi.naravno brzo su odustali jer traktor nije izlazio iz šume a ni cena nije bila baš tako povoljna
e sad vi zamislite da vam zapadne sredjivanje ovakvog traktora
ima ovde dosta ljudi iz bosne koji rade u šumi izvlace sa konjima drva.oni su doktori za ove naše pacijente sa traktorima.čudna je to sorta ljudi.aa još kad se dohvate malo jačeg duplaka...
 
Evo jos jednog profi vozaca u sumi... Boze sacuvaj kako se covek izivljava,cudi me kako izdrzava ovaj traktor!!!!!!

 
Ja ne dolazim iz oblasti gde ima puno suma , i ovaj poso mi nije bas poznat , pa bi zeleo neko da mi odgovori na ovo pitanje. Zasto ovaj momak ne povuce manje drva , da nebi toliko namucio traktor , ili je to toliko vazno da se odjednom izvuce puno trupaca?
 
Nazad
Vrh