Nikad ovako !

Ma samo je pametan.
Inače imaš divljih ljudi što traktor potrgaju na pola onda on ne valja .
Ne znaju ulje zamjenit i tako ovo ti je dobar primjer.
 
Ja ne dolazim iz oblasti gde ima puno suma , i ovaj poso mi nije bas poznat , pa bi zeleo neko da mi odgovori na ovo pitanje. Zasto ovaj momak ne povuce manje drva , da nebi toliko namucio traktor , ili je to toliko vazno da se odjednom izvuce puno trupaca?

Vise puta sam postavljao takvo pitanje ali nema niko odgovora na to kao ni ja...
 
Svatio sam o cemu se radi. Decku ipak treba lekarska pomoc ili prijem u nekoj od ustanova takve vrste. Ja se njemu izvinjavam ako ovo cita , ali ja mu zelim sve najbolje. :ppozdrav:
 
Ili ide kroz neku vukojeb*** kilometar-dva do glavnog puta,a ima samo par metara gde mora da ga propinje,a ostatak puta normalno vozi pa mu se ne isplati da sa manje tereta ide zbog tih nekoliko metara.
 
Uvek se isplati ici sa manje tereta zapamti to... Kako se u mom kraju kaze ne place branik zbog onih koji tovare mnogo vec od ovih sto tovare cesto.. (ovi sto tovare mnogo za cas nesto polome)... :ppozdrav: Ja secem samo nekoliko prikolica za svoje potrebe i nikad nisam ni jedno drvo vukao sa traktorem jer sa prikolicom ulazim do stabla koje secem i natovarim malkice preko stranica i kod kuce... :bravo:
 
NA@ Je u pravu .On će sada ići normalno do odredišta .Svi oni stanu na uzbrdici malo ga ukopaju pa onda propinjanje za slikanje.Svi znamo kad bi ga držao na kvačilu onako veći dio puta ,šta bi bilo sa lamele,iako je to "čuveni "IMT. Treba on njemu i sutra, i nije ni on siso veslo.
 
ja kazem da mora to tako ko nije radio u sumi nemoze da razume i nikad nece razumeti i jos da nadoveze nema mnogo toga mozda jednom dva puta u toku dana
 
ja kazem da mora to tako ko nije radio u sumi nemoze da razume i nikad nece razumeti i jos da nadoveze nema mnogo toga mozda jednom dva puta u toku dana

Ma jad te bre necu da ulazim u rasprav ali sta nemoze drugacije???!!! Pa pogledajte koliko je zakacio trupaca jedan trupac manje ili dva i nema propinjanja garantovano... Ja ne radim sumu ali sam video kako ljudi rade u sumi po ceo dan skoro svaki dan i to rade sa odlicnim traktorima na kojima je komplet i instalacija cak i ogledala,a ovi sa interneta 90% jos malo nemaju ni krila ni haube a instalacija je stran pojam... Toliko od mene... :ppozdrav:
 
A i kog ce mu instalacija u sumi,kad od kuce do sume nema javnog saobracaja.
Ako je covek izracunao da mu je rentabilnije da krka nekog IMT-a,Rusa matorog ili bilo koju drugu matoru ragu,nego da u sumi mazi i pazi neki noviji nije ni on lud,sigurno i sam zna sta mu je isplatljivije i bolje za njega.
 
svako ko radi u sumi zna da je to jedan od najtezih poslova,a da bi se krenulo ozbiljnije baviti time po mom nekom misljenju najbitnije je izabrati traktor,gde je posao sa Imt 560,pa i 577 ali bez prednje vuce,ovaj da ima dv ne bi se uopste ovako propinjao,ovde u mom kraju se sumom bavi dosta ljudi i traktor bez prednje vuce sluzi samo sa vitlanje trupaca a dalje ih vuce traktor sa dv
 
a od kakve koristi mu je prednja vuča kad ionako podigne prednji kraj i cima na zadnjim točkovima kao onaj sa onim zetorom ili sta je već.ima prednju vuču, skoro metar drva na ramu napred i dva derana bandoglava i opet ga propne
 
Znam da nije za ovu temu ali nemogu pronaci temu u kojoj bi ovo svrstao...

Pretrazih sve i nemogu naci o cemu je rec na ovom snimku??? gde se moze videti ta masina u radu i jel zna neko o cemu je rec???? :sta: neka najeva samo i kraj price..

 
Nazad
Vrh