Nikad ovako !

Što se tiče vuče prikolica naravno da bi najbolje bilo da kao na kamionu dok ne prikačiš vazduh nemožeš ni da kreneš.Inače pošto mi retko kad kačimo cerva pa i kada su kočnice ispravne zaribaju ključevi,a ovi njini traktori retko i imaju komresor,tako da sve zavisi od vozača.Letos , moj komšija sa moje dve zmajevke sa 12t pšenice i imt542 umalo glavu nije izgubio na "nizbrdici"dužine 50m i nagiba 3%,tako što je ubacio i 1.i na kočnici hteo da ga spusti.Pošto je bila prašina po leniji točkovi su blokirali prikolice pogurale traktor da bi ga okenule i prevrnula pod sebe slično ko ovaj štajer.Sreća imo kabinu pa ga samo staklo iseklo inače..Neiskustvo je čudo da ga je samo pustio ništa ne bi bilo.

Lako se vrag desi ja tovarim onoliko koliko je uspješno da zakočimniz najveće brdo.
I oprez a i ja sam brao kuruz pa lijepo odem dva puta s dve prikolice i gotovo .
I sigurno a ne kači dvije pa onda kad se vrag desi onda je gotovo.
 
Kako zbog varenja stize na operaciju ? Sta si imao, opekotine ?

Vario sam u kanalu i kapne mi usijani metal malo na nize ramena i zarije se dosta duboko u meso,ja sa mislio da sam ga izvukao medjutim je to pocelo da gnoji i sad sam bio na operaciju da ga izvade.. Imam dobar rez na desnoj ruci i nekih 5-6 konca... E to je NIKAD OVAKO...

- - - - - - - - - -

Ni sa ovim teretom se ne treba zafravati.. I mene jednom pogurala prikolica u dvoristu,fazdusno kocenje nisam nikad ni koristio to sve zapeklo..

nGwU7.jpg
 
Pre mesec dana sam vukao zmajevku i fakovu veliku punu zemlje sa rakovicon 65 i jedva kreno sa betona u dvoristu a do Drine samo drugom o trecoj ni pojma ,cim stisnem kvacilo staje. Kad tamo nemogu da iskipujem bio i jedan rus /valda LTZ60 tornado/ ne moze ni on, iskipujemo sto smo mogli i nazad , a ove dve ostavimo pa kuci po lopate da malo odrucimo. Sretnemo dvojicu komsija idu da seku raznjeve za bozic sa IMT 539. a ovog jednog je fakova . I pricamo tako a on kaze ja cu iskipovati ja mu pricam a on isto. I odem ja kuci a kolega se vrati .Posle 15 minuta me zove da se i ja vratim po prikolice obadve iskipovao FERGO. Nisam mu verovao i nastavim dalje. Posle sat vremena ulazi u dvoriste kompozicija rus i cetiri prazne prikolice za njim. Ljudi mozete li ovo verovati. Pozdrav iz ravne Macve.
 
Komso ti si lud/ hahaha sala/ bilo jos dve rakovice i rus. Moja digne gredu jedno 3-4 prsta ,rus samo potegne malo zaljulja a ostali samo podignu crevo. Nenormalan TERET. Prvi put mi se desi da ne mogu prebaciti u trecu covece. . Pozdrav
 
Imt 539 je zestok za kipovanje i ja sam se uverio nekoliko puta u to... Mislim da moze vise da iskipa od Rakovice 65.. Mada se meni nikad nije desilo da nesto nemogu da iskipam ni sa jednim traktorem..
 
Znači da je na fergi sve ispravno .A tim drugim traktorima očigledno ni jedan nemože ostvariti pritisak od 150 (iz nekog razloga).Kod mene radili ploču i dovezem sa zetorom kamionku šljunka ,naravno ne punu možda 8-9 kubika .I nemože da iskipa .Ljudi čekaju. Nateram sa strane Štore-ta uštekam ,gas i diže ,ali koliko je imao ulja ,nije mogao potpuno da digne pošto je u njega svega 9 l. i nek malo fali eto problema. Onda vratim crevo na Zetora i završim posao .
 
Neznam kako ali znam sa kakvom pumpom raspolaže fergo i koji joj je kapacitet i radni pritisak.Tako da neverujem da je fergo nešto nadčovečansko.Kažem samo da je ispravan .
 
Veliku ulogu tu igraju i spojke hidraulike ja sam to osetio na sopstvenoj kozi.. nemoze da kipuje posle nemoze a spusti (rakovica je bila u pitanju) a na Rusa sve ok,i kad sam zamenio spojke radi bez greske.. :ppozdrav:
 
Zanimljiv oglas

http://www.pik.ba/artikal/5222459/traktor-masey-ferguson-590/#pitanja

Ovaj traktor se inače prodavao u Bijeljini prošlog ljeta, prodavao ga švercer koji ga je uzeo u nekoj zamjeni. Vjerovali ili ne, prodat je za nešto manje od 10.000KM, znam pouzdano. Ajd što ovaj hoće da preproda traktor po znatno višoj cijeni, već mu je bilo mrsko da promijeni slike - sa istim ovim slikama je prodavan i prvi put....
 
Nazad
Vrh