Nikad ovako !

ja kada je neko zesce slepanje vezujem za rudu od prikolice ispod traktora
 
Kod mene su 12.4-28 a idu i 14.9-28.Znam da ne mogu da se uporede u radu,a po snazi na papiru su tu.
 
Da je zakacena jedna jednoosovinka na njega i pozadi kaci sta hoces ,ali i to je bespotrebno kidanje traktora bolje obrni dve ture nego ovako skuplje ce te izaci bilo koji kvar nego par litara nafte i malo vise vremena.Skuplja se malo po malo nece se sada desiti ali kad mu stane na ravnom putu pitace se a zbog cega a nece mu ni na pamet pasti kako ga je tu silio .
 
Cveja PO@ Gledam i ovaj klip isto i posle kad trazis nesto da kupis ljudi stave u oglasu, samo nosio prskalicu i sluzio za transport, a ono :udri:

A,ja kad bih pričao šta je moj fergo radio ne bi mi vjerovali.Radio je sve moguće i nemoguće poslove,jedino što se nije pojavio u Zvezdama granda.

Naravno,takvi što pišu o svojim traktorima,samo što im dušu nisu isčupali,a ovamo samo kosio ili čistio snijeg,
 
Zetor 49-5011 ovakav teret izvlaci bez muke.Svaka tura u berbi nam je otprilike takva samo sto nazad umesto 3 toknke ide 5 tonka.

Ne pričaj gluposti .
Za ovakav teret traktor ispod 70 konja nema što tražiti.
I još možeš samoda pogineš s dve prikolice pune nizbrdo.

- - - - - - - - - -

A,ja kad bih pričao šta je moj fergo radio ne bi mi vjerovali.Radio je sve moguće i nemoguće poslove,jedino što se nije pojavio u Zvezdama granda.

Naravno,takvi što pišu o svojim traktorima,samo što im dušu nisu isčupali,a ovamo samo kosio ili čistio snijeg,

Ja kad sam kupovao traktor čovjek je rekao istinu s tri brazde su orali i lomili ga po cjel dan.
I zato sam ga i uzeo a onaj koji ti nahvali traktor i prodaje nema tu sreće.
 
bosanac_iz_bosne Ja kad sam kupovao traktor čovjek je rekao istinu s tri brazde su orali i lomili ga po cjel dan. I zato sam ga i uzeo a onaj koji ti nahvali traktor i prodaje nema tu sreće.[/QUOTE je napisao(la):
Ma znam ja to, takve stvari izbegavam, nego cisto kazem sta sve ljudi pisu, jer pratim oglase skoro svakog dana
 
[video=youtube_share;uAY8Uu5WxjQ]http://youtu.be/uAY8Uu5WxjQ[/video]

Jos zakacena gore

Gledao sam ovo par puta hoce gume da mu svuce sa felni i on je uporan ,uvek sam govorio bolje dve ture nego jedna i kvar ,pa moze traktor i da povuce puce poteznica ,puce gibanj na rudi slucaj gde ima gibanj ,puce sasija nesto ce se vremenom desiti proci ce jednom dvaput ali treci put bice havarije i nedaj ti boze sta sve moze da se desi .Dovoljno je i guma da eksplodira i eto ti stete nedaj ti boze ,bolje biti miran laganica i nestrepis uopste radis ko gospodin bez muke !!!
 
pre desetak sranica bilo je diskusije o kradji goriva i tome...sve vam je to dobro kad va samo otvore poklopac i ukradu..kod nas nameste na dizalicu zasiljeni sraf i probuse rezervoar od goriva i istoce to vam je jos gore em otocali gorivo em vam izjebali rezervar.
 
http://youtu.be/njY8mHPskXM

Druže iz apoteke, kad sam video naslov "Dubica tuča", a ti postavio već sam mislio da su se pindžovali u Banatskoj Dubici.

- - - - - - - - - -

Sta pricas kakvih 70 ks, i gde on ima brda u sred Banata ?

Na Deliblatskoj Peščari još kako ima nagiba i preko 10%, a da ne pričamo tek o Vršcu, Zagajici itd... Čak i u najravnijim delovima Banata(Severni i Srednji) ima opasnih nagiba na nasipima kanala, reka, puteva itd...

Video sam jednom u ravnoj Bačkoj kako dve Zmajovke svlače Rakovicu 60-ku niz nasip u pokušaju da se popne na asfaltni put.

- - - - - - - - - -

Ne pričaj gluposti .
Za ovakav teret traktor ispod 70 konja nema što tražiti.
I još možeš samoda pogineš s dve prikolice pune nizbrdo.

Nije tu bitna snaga motora nego potezna moć, a to zavisi od mnogo faktora, a ne samo od snage. Tu je važna masa traktora, distribucija mase, prečnik zadnjih točkova, u kakvom stanju su gume...
Rus T-40 bi to izvukao kao od šale bez obzira na taj mali uzdužni nagib terena.

Ja sam po ravnom zemljanom putu i pod blagim nagibom na asfaltu punu Zmajouku pšenice i za njom praznu Kikinđanku vukao jednim malim vladimircom. Taj moj Vladimirec ima svega 25 ks po ruskom standardu, odnosno 31 ks po JUS-u ali je zato težak dve tone sa tegovima i bočnom kosačicom koju ne skidam dok traje sezona kosidbe.
Naravno da se ne bih usudio da sa njime potežem toliki teret na mokroj zemljanoj podlozi ili u brdima.
 
Poslednja izmena:
Krlemrle@ Na Deliblatskoj Peščari još kako ima nagiba i preko 10%, a da ne pričamo tek o Vršcu, Zagajici itd... Čak i u najravnijim delovima Banata(Severni i Srednji) ima opasnih nagiba na nasipima kanala, puteva itd...


Verovatno je covek mislio na moje mesto pa je tako napisao,mada ni ta brda o kojima ti pises mislim da nije nista posebno,pogotovo deo prema Deliblatu.
 
Kad te dve prikolice cimnu niz nagib u nazad onda nema veze da li su svud okolo brda ili ima samo taj jedan mali brežuljak na kom ti se prevrnuo traktor. Ovi što kenjaju kako mi iz ravnice ne znamo šta je vožnja uz i niz nagib valjda nikada nisu videli Vojvodinu dalje od autoputa kad idu da gastarbajtuju, a misle valjda da i mi nikada nismo ganjali vojnog Dajca ili Pinca po vukojebinama.
 
Mnogo i ti kenjas, nisu ti nasipi nista naspram brda kuda ljudi teraju traktore.... Nije isto nasip duzine 20-25 metara i brdo koje ima po vise stotina metara... Niz nasip ako pogura, brzo sidjes na ravno, a brdo od 150-200 metara duzine, tu gledaj sta ces...
 
Nazad
Vrh