Nikad ovako !

Uffff ljudi zestoko se zaglavio... Ja samo jedan kombajn u mom ataru pamtim da se zaglavio i to Zmaj 780 i to ima vise godina od tad...

- - - - - - - - - -

i nismo ga ni iscupali u nazad nego sa strane pod 90 stepeni...

A na slici deluje oblacno kao da ce svakog trena kisa???
 
To se desilo oko 2 po podne prvi put sam ga izvukao sa jednim 5106 tako i drugi put 6h poslepodne propao u zemlju od jednom zakacimo 3 imt 5106 iskidamo nekoliko sajli i jedan lanac brodski i nismo uspeli od jednom se naoblacilo seva grmi sa svih strana,a dve kamionke pune zita stoje pod vedrim nebom taj dan smo odustali od izvlacenja kombajna ostavili smo ga to vece na njivi,ujtru smo se organizovali poterali smo 3 imt 5106 Jphn Deere 4440 rogonju 5170 i ult mucili smo se o5 ceo dan ali smo ga izvukli pod 90 stepeni
 
Dobro ste prosli kad sa toliko traktora nista niste iskidali ili pokrivili na kombajnu... Za sta ste ga vezali kad je mogao da izdrzi toliko traktora...??? To je neverovatno...
 
Dobro ste prosli kad sa toliko traktora nista niste iskidali ili pokrivili na kombajnu... Za sta ste ga vezali kad je mogao da izdrzi toliko traktora...??? To je neverovatno...
Preko zadnjeg mosta,pa ispod kombajna za prednju osovinu,inace ode zadnji kraj gde ne treba.Nisam imao fotoaparat kad sam sa Z-162 nasao bunar na jednoj njivi...bese interesantno izvuci ga napolje.:sjasi:
 
Preko zadnjeg mosta,pa ispod kombajna za prednju osovinu,inace ode zadnji kraj gde ne treba.Nisam imao fotoaparat kad sam sa Z-162 nasao bunar na jednoj njivi...bese interesantno izvuci ga napolje.:sjasi:


Toga se cuvajte i po ataru kod mene ima zapustenih bunara,u proseku znam gde ima ali veliki je atar,zato kad vrsim usluzno obavezno pitam gazdu parcele i drzim oci otvorene... Jer ce u protivnom biti kasno... Pretpostavljao sam da za prednju osovinu jer ne bi izdrzao zadnji trap toliko traktora... Kod mene u selu je jedan Claas Mercator upao u bunar,bunar bio betoniran i pod tezinom kombajna pukla ploca i propao,isto ga jedva izvukli a posle i jedva sastavili sve se zivo polomilo i pokrivilo... OPREZ...
 
Kod ovakvih čupanja ja nebi nikada stavio svoj traktor prvi a da mene zakače 2-3 traktora.Za sekundu mogu da ga rasklope na dvoje.Gledo sam to .Pukne na lameli.
 
Pa verovatno da nije,ne bi to to tako smelo... kod mene u selu tako razdvojili jednog Ursusa koji se zaglavio u reci sa bunom prikolicom peska...
 
opasali smo spanerima za prednje glavcine i onda lancima i sajlama za zadnji kost,ali izvukli smo ga tek kad smo iskipovali iz bunkera 5 tona,i kad smo odkacili heder :D
 
Kod mene u selu je covjek uzvlacio zmajevku sa 549 punu silaze na gomilu. I naravno nije mu polazilo za rukom, pa su dosle komsije sa mf 75ks, i Hurlimanom 95ks. Popeli sa na silazu u jami sa druge strane, zakacili ovog i kad su povukli rastavili devetku, na zvonu, u dva dijela.
 
Mi smo pre 5 god radili od komšije silažu i bio sam i ja u transportu sa 60 45 zetor i priklica 15 m3 kamionka. Radili smo 400 duluma sve na jednu kamaru.Napravili smo kamaru ogromnih razmera ,i možete misliti moje nepažnje .Uspon je veliki prikolica puna ,sajla duga ,a vuče nas ult ,ali ne ovaj naš Radojica 1600 nego neki Hanomag nešto ogromno. Još on kaže samo vi izbacite iz brzine ja vas popnem .I mi tako kuliramo na leru i on nas popne i neslutimo šta bi moglo biti.Nikad više.
 
Kod mene u selu je covjek uzvlacio zmajevku sa 549 punu silaze na gomilu. I naravno nije mu polazilo za rukom, pa su dosle komsije sa mf 75ks, i Hurlimanom 95ks. Popeli sa na silazu u jami sa druge strane, zakacili ovog i kad su povukli rastavili devetku, na zvonu, u dva dijela.

Mi kad vučemo onda lijepo se ne kači traktor za traktor .
Čudo bi bilo daga nisu rakinuli mjesto da prekače jači traktor pa da ga ovaj pošlepa.
 
Nazad
Vrh