Nikad ovako !

Kanal - uratine - moja zemlja ugažena u dubinu 10 metara, čak se i kamion okretao po zemlji.
 
Na ovoj slici je prikazano kako genijalci sa komsijine strane spustaju plug da bi sto vise odorali od puta. Na drugoj slici je prikazano gde je put i koliko je preorano.
****************************************


Što se tiče reparoša-kamiona -
to je zlo i rasulo što se tiče sigurnosti. Gledaš ih kako prolaze putem i slušaš kako pucaju šrafovi na točkovima i lete po putu. Prevrću se po šećeranama. Jedni drugima skidaju klinove što drže sanduk za šlepu, okačavaju creva od kipe... Pretovaraju se toliko da ih blagi povetarac može zaljuljati. Dok idu putem, ispada repa po putu, šoferkama vozača iza njih...
Gnjavili su ih pre dve godine da moraju da nose mrežicu preko tovara al evo opet tako otvoreno drže. Samo je pitanje kada će neko poginuti zbog njihove alavosti.
Ajde da bar odrade te produžetke kako treba ali su to uglavnom obična žičana mreža ili tanke daske uvezane kojekakvih žičurinama. Njima je dosta da izdrži 3 meseca i posle toga ih zabole. Iz šećerani ih svake godine iznose u komadima, isečene brenerom. I opet... Vuk pojeo magarca. Nastavljaju tako dok ostatak vozača zbog pojasa i dnevnih svetala dobija kazne.
 
Poslednja izmena:
Moj levi komšija je ekonomija i baš su imali repište. Razdvaja nas uvratina, ali nisam našao ni najmanji trag od gaženja kamionom šleperom, holmerom, vozom, brodom...
Ljudi su uradili 100% kulturno - povadili prvo uzglavnice popreko d dvadesetak metara u dubinu njihove parcele, pa okreći i marveniši koliko ti vplja, ali ne po tuđoj muci.
Inače jesu vozili alavi Pazarci i Sjeničani, samo im je neko iz ekonomije valjda objasnio da veliki gazda ne želi da se zbog njihovih eventualnih svinjarija preganja po sudovima. Tako da su svinjarije pravili samo u saobraćaju. Čitava kolona se zaustavila na raskrsnici ispred znaka STOP, a jedan se našao pametnjaković iz sredine kolone sa kiper-kadom da obilazi kolege ispred sebe po levoj strani i pri tom skreće u desno. To je samo šta sam ja video, a sreo sam ih samo dva puta.

Uvešće se red jednom. Čuo sam od nekih lokalnih kamiondžija da su neke firme već uvele pravilo da ne puštaju ni jedno vozilo van fabričkog kruga ako masa natovarene robe prelazi nosivost vozila.

Alavost je ružna osobina i nekome će doći glave. Kako je samo lako uočavamo kao i svaku drugu rđu u ponašanju drugih ljudi, a da li primećujemo na sebi kad smo takvi? Znamo i mi paori da budemo alavi, ninam je dosta nikad. Znam puno ljudi koji su u zavadi i ne govore među sobom zbog zemlje, a imaćemo je svi jednog dana puna usta.
Dakle nikad ovako - ne budimo alavi!
 
Poznajem vajstanske cigane koji daju svega 200 dinara. Tuga na cega su policajci spali.
 
Ali zato kad idu bilo gde preko da vidis kako se 5 puta vraca na vagu svaki kamiondzija i meri ,dotovari-istovari da nadje tacnu cifru inace kazne su tamo astronomske . Drugar mi kaze do prve tone preko dozvoljene tezine 1000 evra kazna a preko toga razna cudesa .A sto se tice mita to jos prolazi Albanija,Grcka i tako te zemlje a svugde dalje ni da pomislis da im ponudis.A prica za kosovo cim vide nase table gde god stoji bilo koja policija odma zaustavlja i zna se tarifa 300-500 din tj u evrima 3-4 evra koga koliko zeznes , na granici isto ako nespremis kintu znas kad ces proci odvoje te na stranu i cekas novu godinu tu zajdeno sa njima.

- - - - - - - - - -

A sto se tice tog oranja puteva ,kod nas u opstini Surcin evropska unija donirala neku kintu da se urade svi letnji putevi da se poravnaju da se doteraju u red koliko moze .Izvodjac radova pkb ,znaci prvo da ide tanjiraca da napravi mesa pa ravnjac ,tanjiraca kvenreland 5.20 efektivni radni zahvat i prvi dan odma problem likovi zakopali kamencine skroz do puta ,razne stubove,slipere zabetonirali.Posejano skroz do puta,iskipovani stajnjaci maltene na put itd itd,pa smo uzeli taru pa seljaci oci da nam povade sto im tanjiramo useve mada je to put i nevredi doslo maltene da policija ima posla nekom liku kollega zakacio stajnjak razvuko mu pola gomile ovaj uzo kamencunu pap u soferku sva sreca nije pukla ,ovaj pajser pa trk za njim pa se skupi jos par ljudi pa citav sov ,tako da lepo mi odustanemo od toga ,a glupanderi mogli su da imaju pistu od puta da svima koristi sad nemas gde da se mimoidjes sa dve pune prikolice i ovako im svi gaze kad se mimoilaze ali sta ces valjda smo takav narod.A i tu gde smo tanjirali oni opet izorali do puta i nevredi.
 
Smatram da je najefektivnije i najjeftinije da se prodje sa sirokom prskalicom par puta u toku godine , tj da se isprska totalom svi usevi koji su do puta. Za par godina takvog rada niko ne bi orao do puta i licilo bi na nesto. Trenutno kakvo je stanje 2 fergusona ne mogu da se mimoidju
 
Smatram da je najefektivnije i najjeftinije da se prodje sa sirokom prskalicom par puta u toku godine , tj da se isprska totalom svi usevi koji su do puta. Za par godina takvog rada niko ne bi orao do puta i licilo bi na nesto. Trenutno kakvo je stanje 2 fergusona ne mogu da se mimoidju

Kod nas je ove godine neki lik dosta puteva poprskao totalom,inace konkretno muku mucim kad se mimoilazimo izoru do kolena put da kad upadnes sa punu prikolicu da se prevrnes,neznam sta da radim vise sa njima.. Ove godine komsija izdrljacio njivu i sve uvukao u moju nekoliko gomila napravio... kod nas nemoze jedan Ferguson da ide a kamoli da se jos mimoidje nema sanse... ::jako_besan::
 
E pijani rusi ,koliko sam skapiro nije bio uopste privezan brod a izgleda da je ovaj pomero buldozer dabi stao i onaj drugi i ode mast u propast ,ma strasno nedaj boze nikom.
 
Au strasno ,ma nije mu sigurno ni bila hladna voda posle ko zna koliko ispijene votke.Ma nedaj boze nikom tako nesto.
 
Boze nije mi jasno sta ti ljudi zamisle u tom trenutku... Kako li ce ga izvaditi to samo oni znaju... :zli:
 
Nemogu biti pametan.Oni su puni ovakvih scena sa potapanjima. Valda su zime jake i puno koriste led ,pa često neko propadne...Ali kod ovoga se baš vidi da nema šanse nego da vozilo neminovno beži u dublje i da je gotov ,al; on uporan ko mazga .
 
Nemogu biti pametan.Oni su puni ovakvih scena sa potapanjima. Valda su zime jake i puno koriste led ,pa često neko propadne...Ali kod ovoga se baš vidi da nema šanse nego da vozilo neminovno beži u dublje i da je gotov ,al; on uporan ko mazga .

Upravo teko oni misle izaci iz gotovo nemogucih situacija... Njih kao da uopste nije briga za te masine kod nih kad traktor potone to je kao da smo mi bacili kamen u vodu...
 
Nazad
Vrh