Nikad ovako !

Da ne bude zabune, nisam ja one šine ubetonirao, već moj komšija sa zemljom (tj. on na svim svojim njivama ima slične međaše).

Ja uglavnom s proleća i jeseni nosim pantljiku u traktoru i uvek izmerim gde je tačna međa (imam mere od svih njiva u okolini i uvek negde postoji validan kamen od koga dalje ja razmerim gde je tačno početak i kraj moje njive). Onda u leniji spram međe ukopam plastičnu flašu (tako da bude ravna sa lenijom) i uglavnom takva međa opstane više godina, dok klasičan kamen međaš na ivici njive kod pojedinih komšija ne preživi ni dve jeseni, dok kod nekih drugih komšija opstaje i po 20tak godina...
 
Ja sam čuo za neku foru da se kamen koji se ukopa kao oznaka ne zatrpa zemljom nego krecom a od gore samo malo zemlje da se ne vidi i onda kada komsija hoce malo da "proseta" oznaku onda ostane trag od rasutog kreca.
 
Ja sam čuo za neku foru da se kamen koji se ukopa kao oznaka ne zatrpa zemljom nego krecom a od gore samo malo zemlje da se ne vidi i onda kada komsija hoce malo da "proseta" oznaku onda ostane trag od rasutog kreca.

Nije losa fora to sa krecom,obavezno cu to da probam.. Pre neki dan cujem ja od kuce kako neki lik ore njivu od prilike do moje,i taman ja planirao da odem da vidim kako on ore,kad iskrsne neka zejbancija i ja nisam imao vremena da odem.. Posle nekoliko dana odem ja da orem moju njivu i kad se nisam slogirao,ako mi verujete tri ogromna koraka usao kod mene u njivu!!!! Ja poludeo odem kuci pitam dedu cija je njiva pored on mi kaze cija je ja pozovem tog coveka i padne dobra svadja,i on poce da se vadi dao nekom rumuni u da nije on kriv.. Ja kasnije pronasao tog rumuna jer znam ko je i dobra raspravka pala,taj rumun sve medje izora svim ljudima... Da poludim!!! ::jako_besan::
 
Ma sta se nerviras, samo uzmi naori na sebe to sto ti je odorao i zavrsena prica. Sad sam dosao sa oranja i upravo sam to uradio komsiji koji je usao oko 1,5m u mene sa oranjem a da ga pitas zasto je to uradio rekao bi da ne raste korov na granici. Prosle jeseni je orao posle mene pa mi isto tako odorao i proletos ja ga pustio da prvi poseje i taman njegova soja krenula da nice i ja presejem tu kukuruz ali izmedju njegovih redova i ranije malo ospartao i to je to.
 
danas izasao geometar, arenda sto radim 5-6god. i kod komsije sa jedne strane dobro, a sa druge strane komsija naseko 6m, na drugom kraju 3m.
pre nedelju dana je taj isti komsija izveo geometra na jednu parcelu gde sam ja pored sa detelinom i kod njega 1m, da je okopavina pa nije strasno, al detelinu seci to je bezobrazluk...
pored njega mi svaka druga parcela, bas sam srecnik!
taj komsija je ove godine imao 800 lanaca kukuruza, parcela koliko hoces, ako je svugde ovakva prica, imo je dosta vise od 800 lanac...
 
U mom selu se jedne godine ravnali i ispravljali tutevi kroz njive izasli geometri i merili svaku njivu,kod jednog mog komsije sto ga pljuje celo selo otkrili da je sa sedne strane usao komsiji u njivu sa 14 redova kukuruza a sa druge neznam tacno oko 6,i kad su mu to rekli on nije hteo ni da saslusa do kraja otisao je... Isti taj covek je pre nekoliko dana vozio Zito u miln ovde u mom selu a u mlinu je radila gazdarica i nije obracala paznju da se on sa punom prikolicom meri u traktoru,a da sa prazmom izadje i tako vise puta napravio je 700kg minusa gazdarici mlina a on ima 115kg!!! Budala ne vidjana,a sedi na param sviu inostranstu i on i zena i njegovi... Ma to treba :zli:

- - - - - - - - - -

Ma sta se nerviras, samo uzmi naori na sebe to sto ti je odorao i zavrsena prica. Sad sam dosao sa oranja i upravo sam to uradio komsiji koji je usao oko 1,5m u mene sa oranjem a da ga pitas zasto je to uradio rekao bi da ne raste korov na granici. Prosle jeseni je orao posle mene pa mi isto tako odorao i proletos ja ga pustio da prvi poseje i taman njegova soja krenula da nice i ja presejem tu kukuruz ali izmedju njegovih redova i ranije malo ospartao i to je to.

Ma u tom trenutku sam poludeo a tako lepa medj bila kao nozem isecena izmedju nas,a on je iskrivio ubi boze jedva sam ispravio kad sam orao moju njivu...
 
Ufffffff covece kako li izdrzi menjac da se tako brzo vrti i diferencijal??? Kako se ne razlete lezajevi,to mi nije jasno... A za upravljane da ne govorim... :sta:
 
Mozda nije bas prava tema jer ovo zasluzuje vise :)
evo kako se frezuje ako ti skup benzin a jos i imas kakav stari elektromotor :)

 
pa šta drugo i očekivati od nas,bitno je prodati a ti se slikaj kasnije i kupuješ mačka u vreći nikad neznaš šta si dobio.Ja sam prošle godine kupovao traktor i konto sam novog 577 odem pogledat i ima šta vidit,lokva ulja pod njim,felge izrđale a prednja kolijevka rezana brenerom nije ni obrušena.Pitam gazdu koliko para reče 22oooe čini mi se a reko ovo ulje iz diferencijala što curi a on će"ma samo ti kupi a to će servis srediti kasnije" ja se okreno i ćao.Uzeo sam novog JD i servis je od mene 370 km ali nemam nikakvi problema zovnem eto ih drugi dan a ovu situ ulje i filtere šalju brzom poštom o svom trošku.firma je firma
 
Tacno,nije vise kvalitet kao sto je bio....ode mast u propast


Kvalitetni su to delovi samo tu radnici rade preko k_rca niko neće da se založi, kakvo rukovodstvo takvi i radnci,uostalom plate dobijaju verujem svake prestupne pa njih i ne treba nešto preterano kriviti,Ako onaj direktor ili šta je već, kaže da im se ne isplati bacati stare dokumente na kojima piše da je garancija 1 godina,da ne bi morali štampati nove onda je tu sve rečeno,kao da 1 papir košta 1000 din.
 
Radi moj drugar u imt-u ,plata od 22 000 din kasni 5-6 meseci i to kad im koliko uplate na kasikicu .A delove pabirce ,znaci neplate jednoj firmi pa sklope ugovor sa drugom pa uzimaju delove dok i tamo nenaprave poprilican racun pa i tamo nedaju vise pa opet traze koga ce da prevare i tako u krug .Kaze drugar necekaju se traktori toliko sto imaju veliku potraznju nego sto nemaju delova sa cime da sklope naruceni traktor ,totalno rasulo.Pa i kad dodje nesto dosta puta nije to deo za odgovarajuci model pa se buci samo da se izbaci traktor i tako u krug .To je posledica neorganizacije u drzavi ,nema sposobne vlasti,da organizuju bilo sta ,jedino sto im ide od ruke je to da prodaju sve za tepsiju riba .Do juce su govorili kako nece vise da se privatizuju firme koje su u plusu koje zaradjuju za svoje plate i redovno placaju svoje troskove a danas hoce da prodaju PKB ,a do juce je bilo protivzakonito strancu otudjiti obradive povrsine ali posto su sad videli da ima kupca sad menjaju zakon bagra jedna.Brt kakav Nikolic ,Vucic do juce su pricali jedno sad se lizu sa Dinkicem i rade kako im on napuni glavu van svake pameti covek koji je upropastio sve u ovoj drzavi od najmanjeg deteta bebe koja se rodi pa do ko zna kojeg kolena ,sa njegovim zakonima sve je magarac sjebo .
 
Ovom oranju je mesto ovde, ima kamena međa i pokretna tačka

juu5o8.jpg
 
Nazad
Vrh