Nikad ovako !

Није ми чудо за машине, али какви су то људи, колко % вотке имају у крви да се топе по залеђеној води?
 
Nemogu biti pametan.Oni su puni ovakvih scena sa potapanjima. Valda su zime jake i puno koriste led ,pa često neko propadne...Ali kod ovoga se baš vidi da nema šanse nego da vozilo neminovno beži u dublje i da je gotov ,al; on uporan ko mazga .

Упоран је јер другог пута нема. Он мора да иде даље без обзира да ли је то могуће или не, а упоран је као мазга јер је пролазак кроз немогуће његова свакодневница и сигурно је истог тог дана прошао већ неколико таквих ситуација. Ево зашто је веровао да ће успети.


или


или

 
Evo jos jednog pajsera koji ore put i tacno da imam viska vremena i goriva celu njivu bih mu preorao popreko pa da vidim sta bi u prolece radio sa tolikim razorima.
 
Preoravaju puteve , i tako guraju put na komsiju, a oni dobijaju vecu njivu. Neverovatno prljava igra. Cak sam cuo za slucajeve ljudi koji zakace plug u decembru, januaru, kad je sve uzorano, i kad nema nikog u ataru, na svaku svoju njivu odoru od komsija 10-15 cm.I ti kad odes na njivu u prolece vidis sta je uradio, ali ako oces da preores nazad dobijas prolecno oranje za tu vrstu . :sjasi:

Budale ...
 
šta 10-15 cm meni komšija odorao 2m i to dve gorine za redom štačeš sirotinja klas i četvorobrazni obrtni vogel i napred ali sam mu naplatio kaže možda je slučajno to je ono pali babu da ti štrika najke :haha:
 
Evo jos jednog pajsera koji ore put i tacno da imam viska vremena i goriva celu njivu bih mu preorao popreko pa da vidim sta bi u prolece radio sa tolikim razorima.

Imam jednog takvog komšiju. Kada sam zatekao ovakvu situaciju lepo sam to isto uradio samo kontra, tj da se uratine prebace na njegovu stranu.
Nikad više nije orao uratina, a naravno ni ja to više ne radim.

Na proleće kada ekipno ravnamo uratine, prolazi teška tanjirača kao prva širine 3 metra, i sva žita koja dohvati skrlja, kao i brazde takvih pametnjakovića.
 
Pidikanac
Juce je orao pored tebe u livade a takodje imam muke se istim covekom iza sume gde ima njivu pored mene i stalno kuka da sam ja kod njega.i nije vogel nego kuhn:osmeh:.
 
šta 10-15 cm meni komšija odorao 2m i to dve gorine za redom štačeš sirotinja klas i četvorobrazni obrtni vogel i napred ali sam mu naplatio kaže možda je slučajno to je ono pali babu da ti štrika najke :haha:

Dobro ti sto odoravaju na veliko, to je posebna prica lopova.
Ja sam pisao o ovima sto kraduckaju na kvarno i malo, ali kad saberes sve njive bude to lepa sirina. Ja na 5 mesta imam istog lika komsiju koji odorava u januaru, istovremeno zatrpa rupe i pocupa kamenje s plugom, i on je razlog sto stalno nosim traku za merenje,a jos malo, pa cu i mere njiva da znam napamet, kad ga vidim odma se setim darvilove teorije :haha:

- - - - - - - - - -

Pidikanac
Juce je orao pored tebe u livade a takodje imam muke se istim covekom iza sume gde ima njivu pored mene i stalno kukua da sam ja kod njega.i nije vogel nego kuhn:osmeh:.
Da, da stalno kukaju to sam i ja primetio
 
Pidikanac
Juce je orao pored tebe u livade a takodje imam muke se istim covekom iza sume gde ima njivu pored mene i stalno kuka da sam ja kod njega.i nije vogel nego kuhn:osmeh:.
a meni priča kako se niko od njegovih komšija ne žali več samo ja pa kako će on to proveriti bilo kako bilo ja sam mu uzeo 10000 din jer je dve gorine koristio moja dva metra
 
Pazi kad je i meni to isto rekao da se samo ja zalim i da ce da izvede geometre,ali evo vec 3-4 god ne izvodi,samo sto ga ja ne j..em ni 2%,kad mi fali vrsta-dve ja skinem od njega.
 
Pazi kad je i meni to isto rekao da se samo ja zalim i da ce da izvede geometre,ali evo vec 3-4 god ne izvodi,samo sto ga ja ne j..em ni 2%,kad mi fali vrsta-dve ja skinem od njega.
hehe kod mene bili geometri izveo komšija ali sa ove druge strane a ja lepo šipru na skladove i na sredinu njive i uvek znam koi mi je komšija odorao :ppozdrav:
 
sipka u sredini je zakon, ne moze niko od komsija da je izvali, i uvek znas gde ti je njiva, nema pomeranja levo-desno.

Kod mene to ne važi. Počupaju sve živo i krajnje tačke i sredinu. Probao sam drvene koce i nema ih. Na osnovu jednog koji sam našao sam izmerio ostale pa pobo gvozdene šipke. Kad je i to nestalo onda sam upotrebio beton + stari otkinuti kaiš pa nisam našao ništa. Ajd, gvozdene šipke, pa da pomislim da su Cigani, ali kome je to trebalo? Juče postavim zastavicu, što je ostala od letos kad su naftaši vršili ona njihova ispitivanja, i danas je nađem skrjanu na pola, a nije se mogla slučajno slomiti ako je neko prešao točkom preko nje i slično jer je u pitanju izuzetno savitljiv materijal. Šta da pomislim nego bio komšija da vidi "more li se orat'" pa popizdio što sam ipak našao jednu od kamenčina kojima sam prošli put obeležio međe i uzorao kako treba. Već sam jednom izvodio geometra zbog njega i bio je devet vrsti kod mene. Nisam ništa preduzimao protiv njega tada jer sam onda tek stupio u posed parcele do njega. Al, šta ćeš siroma' čovek - ni sam ne zna koliko zemlje ima, al taman mu fali tih mojih pola jutra pa da ima koliko mu treba.
 
Evo recept za takve komšije. Šina od pruge, ne znam koliko dugačka (pretpostavljam više od jednog metra), ubetonirana na mestu međe, ali pri tom ostavljena da viri nekih 15tak cm u visinu. Tu se jako pazi bilo šta da se radi, jer je to nemoguće polomiti/izvaliti (kao što je to slučaj sa običnim kamenom međašem sa tankom armaturom u sebi), a vrlo lako je moguće oštetiti gumu traktora, ili izlomiti nešto na priključku koji traktor vuče... Na slikama su "šine" međaši na komšijskoj njivi, po jedan na svakoj strani njive.


photo sharing


picture hosting
 
@dukej,dobra metoda :)
Proletos kad sam orao strnjiku,na putu do kuce odlucim da zaorem "put" koji su napravili svi zivi,znaci situacija sledeca,tri njive gazene uz uvrtinu,komsinicina njiva,moja i drugog komsije najveca,poorem ja to sve,naravno niko se nije ni ljutio nema sta da se ljute jer to su njive bile i ja taman pomislio gotovo je sa gazenjem sad ce lepo komsinica,ja i drugi komsija da sejemo kao i pre sto smo sejali. Ne prodje tri dana,zove me neki iz centra sela,kuka da sam njegovim recima: poorao si moj put. Pazi sad,kako njegov,pod prvo to nije put vec njive,pod drugo kako on uopste ima sta da se zali kad nema njivu nigde u krugu od 5km od moje njive. A on ustvari kukao zato sto nema gde konja da trenira za trke kao tu mu ravno jos prica kako je valjao da poravnja pre 10god,oterao sam ga u pm. Nazalost,neko zatanjirao i poceli opet da gaze.... izgleda da cu morati da smislim delotvornije resenje da stavim tacku na to.
 
sipku treba zabiti u put a ne u njivu i pri vrhu zakopati malo kreca...
naravno ne u glavne puteve, nego u lenije gde se ne vrsi ravnanje u prolece, kod nas nema ravnanaj puteva, jel je to visa sila za nase mestane...
 
Nazad
Vrh