Nikad ovako !

Bar u Grckoj mozete od policajca da trazite objasnjenje zasto hoce da te legitimise.
Licno sam imao situaciju u Grckoj...jbg malo popili pa se zajjj.... i dosli panduri iako smo mi hteli da ispadnemo mangupi i trazili razlog zasto nam traze licne karte na uvid oni su lepo objasnili samo kod nas divljaju.
Koliko sam cuo od jednog coveka da NISMO duzni pokazati licnu kartu saobracajcu.
 
čista dezinformacija,na zahtev BILO kog službenog lica pa čak i onog u civilu DUŽNI ste da na ZAHTEV tog lica pokažete svoja lična dokumenta

---------- Poruka napisana u 19:36 ---------- Prethodna poruka je at 19:34 ----------

od skora to važi i za komunalnu policiju
 
U svakom slucaju policajac je ispustio da kaze razlog zaustavljanja (rutinska kontrola ili sl.) posle pristojnog "dobar dan". Vozac i saputnici su neki kurajberi koji se zezaju sa policajcem, i verujem da tamo odakle su iz prve bi pokazali dokumenta sto bih i ja uradio bez saopstavanja razloga zaustavljanja.
 
Bar u Grckoj mozete od policajca da trazite objasnjenje zasto hoce da te legitimise.
Licno sam imao situaciju u Grckoj...jbg malo popili pa se zajjj.... i dosli panduri iako smo mi hteli da ispadnemo mangupi i trazili razlog zasto nam traze licne karte na uvid oni su lepo objasnili samo kod nas divljaju.
Koliko sam cuo od jednog coveka da NISMO duzni pokazati licnu kartu saobracajcu.
Pored vozacke i saobracajne saobracajac moze da trazi i na uvid pasos ili lk. ukoliko se ne slaze ili ima nekih fizickih promena na samoj vozackoj dozvoli ili fizickog izgleda vozaca .Ovde je saobracajac kriv za bahato i neprofesionalno ponasanje,Tipican nas mentalitet "Daj coveku malo vlasti pa ces videti kakva je osoba":osmeh::ppozdrav:
 
čista dezinformacija,na zahtev BILO kog službenog lica pa čak i onog u civilu DUŽNI ste da na ZAHTEV tog lica pokažete svoja lična dokumenta

---------- Poruka napisana u 19:36 ---------- Prethodna poruka je at 19:34 ----------

od skora to važi i za komunalnu policiju
Ako mi ne kaze razlog zasto trazi nisam duzan da mu pokazem !!

---------- Poruka napisana u 19:47 ---------- Prethodna poruka je at 19:45 ----------

Covek ga je lepo pitao koji je razlog,nije rekao NECU da dam,a sto je onaj uniformisani bio glup i primitivan pa nije rekao "rutinska kontrola" pa makar preko kur** al samo da je rekao.Dokaz ko nam drzavu predstavlja strancima,a kakvi su tek na carini...
 
nebih rekao da je baš bahato,tri puta mu je tražio dokumenta a stranac ga jebe u svojoj zemlji,pogledajte snimke u Americi,saobracajac kad vas zaustavi ruka mu stoji na pištolju,šta bi onda po vamo to značilo? U Nemačkoj kad nećete da izadjete na njihov zahtev izvadiće Vas kroz prozor,staviti lisice i uhapsiti zbog onemogućavanja obavljanja službene dužnosti,a još ta je gore ako ste SRBIN najebaćete na kvadrat! Pun mi k... tih stranaca sa Audijima koji misle da sa parama mogu da zajebavaju svakog Srbina pa čak i u SRBIJI
 
Valjda ga nikad niko u životu nije pitao koji je razlog za zaustavljanje pa se čovek izgubio ,a onaj na suvozačevom mestu kad kaže evo daću vam ja svoju ličnu kartu njega bi raspalio pendrekom ,ko je tebe opšte šta pitao, lepo se obratio vozaču.
 
Mog'o je da mu trazi i 20 puta al ni jednom nije rekao razlog o tome se radi !!!!

I meni je pun kura* p**dura kursadzija,zavrse 3-4 meseca kursa i misle da su povukli Boga za mud*.
 
ovo prelazi u bezvezno prepiranje....
nisam ni ja ljubitelj naše policije,ali sa druge strane kada načinim prekršaj zadovoljan sam kad hoće da mi uzme hiljadarku a ne da mi piše kaznu na 10000-20000din,a to brale nema na zapadu,nema tog gledanja kroz prste
 
Pazite ljudi, policajac je prvo razgovarao samo sa vozacem dok nisu drugi poceli da ga provociraju. Ponavljam da je propustio da kaze razlog zaustavljanja a za sve ostalo je u pravu. Po meni ako je uspeo da dobije dokumenta trebao ih je zadrzati i iskljuciti vozilo iz saobracaja zato sto su ga saputnici ometali u vrsenju sluzbene duzosti, pa onda redom legitimisati i saputnike. Ako to nije mogao sam trebao je pozvati pojacanje a dokumenta zadrzati do dolaska kolega. Ako je on trazio dokumenta duzan si da mu ih das a ako nisi zadovoljan postupanjem sluzbenog lica mozes da se zalis. Nisi ti tu da ga pitas zasto policajac trazi dokumenta od tebe nego da ih polako izvadis i ljubazno predas sluzbenom licu. Mnogo smo se mi osilili sa tom demokratijom, da vidim ko je smeo organa da pita zbog cega ga je zaustavio u Titovoj Jugi. Zavrsio bi druze u pol. stanici pre nego sto bi rekao dva i dva.
 
Kad sve bude na mestu bicemo i mi a do tad nedam ni senka na mene da padne, zar da na meni ostre i drapaju me a da za njih ne vazi nista.
 
ovo prelazi u bezvezno prepiranje....
nisam ni ja ljubitelj naše policije,ali sa druge strane kada načinim prekršaj zadovoljan sam kad hoće da mi uzme hiljadarku a ne da mi piše kaznu na 10000-20000din,a to brale nema na zapadu,nema tog gledanja kroz prste
Da ali na zapadu ima tolerisanja sto se kazni tice a,kod nas nema.Evo pogledaj video clip radnja se desava u Hrvackoj.Covek je napravio prekrsaj i policija ga pusta sa uslovnom kaznom.Kod nas bi te odmah odrali i otisli poeni.
http://www.youtube.com/watch?v=mVP6JjQqGBI&feature=related
 
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=_HqsqhdVXpY&feature=related" target="_blank">


D
obro je i prošao koliko je driftovao !
 
Pa vulkanizera nema jos jedno 2 km.Mislim da je tako terao do kuce,a kad sam ga obisao video sam da od ove spoljne gume nema nista.Sjele joj se ivice.
 
Ovaj sa Ferari doso je da se kurci u Srbiju. Sta on misli da ovde narod ne zna sta je Ferari.
 
ovo prelazi u bezvezno prepiranje....
nisam ni ja ljubitelj naše policije,ali sa druge strane kada načinim prekršaj zadovoljan sam kad hoće da mi uzme hiljadarku a ne da mi piše kaznu na 10000-20000din,a to brale nema na zapadu,nema tog gledanja kroz prste

E pa BRALE na zapadu nema toga zato sto taj prekrsaj od 20000 din kod nas je skoro jedna prosecna plata a ti ga otkupis za 1000 din.
Taj isti prekrsaj iste kategorije na zapadu nije ni blizu njihove prosecne plate. A da je u visini prosecne plate i tamo bi ga glat kupio ali ne za 100 evra vec za 3-4 plate. Ko je lud da rizikuje posao zbog nekih 100 evra ili dolara ako on zaradi mesecno 3-4 hiljada. Takve osobe se mogu naci samo u ovim usranim istocnim zemljama jer su plate male i plus mentalitet do bola koji se jako tesko moze iskoreniti.

@Dragan 82
Po cemu si doneo zakljucak da se ovo odvija u Srbiji?
 
Poslednja izmena:
Placao sam ja i na zapadu onako ispod ruke za mnogo sta ,molim vas ne zivite u iluzijama.Na novac niko nije imun ipak je ovo materijalan svet a tamo dge se novci broje i gace skidaju tu se o postenju ne prica.
 
Nazad
Vrh