Nikad ovako !

video br 1: tipicna bosanska budala koja se domogla traktora poslije upotrbe konja pa misli gdje i konj prodje pjeske da mora i traktor,mada mu prepreka nije bila opasan ali je on opasno umno poremecen
video br 2: stvrno cudan lik treba njega upregnuti za neki teret pa ga tjerat da ga potegne,pa da i on skace od muke,zar je tolko tesko otkaciti jednu kladu ili prekratiti ako je duga i potegnuti bez prevelikog siljenja masine
video br 3: ovaj nikad nije teglio pa ne zna kako i sta,trebo je na krace da sveze ovo stablo i optereti preko poluga i izvuko bi bez po muke i ovolikih trzaja
 
Šteta za Samea ako ovako nastve neće dugo biti u nakvom stanju. Meni se čini da ono početnici u šumi sve rade naopako. Da je okrenuo traktor pa probo uzaći u rikverc uzašao bez ikakve muke.
 
Meni nije uopšte jasno zašto je Sameu bio problem da se popne tu, em je suvo em nije ni neko brdo a ima solidne gume i prednji pogon radi. Ja sam sa Hurlimanom prelazio preko gorih prepreka ove godine bez problema, doduse nazad je bio obrtač plug.

Vidite, ovakvi hajvani kao ovaj u Sameu kupe stvarno dobar traktor, razgule ga ovakim kretenskim radom za godinu dana i opet hoce da ga prodaju za 25.000KM, takvi su mi najgori.

Ovaj sa IMT5100 mi je najgori, zar je bio problem prići blizu klade, kad je već krenuo da vadi cijelo stablo, privezati ga skroz kratko za poluge, malo odići (bar 5100 ima jaku hidrauliku) bar nekih 10cm i bez ikakvih problema bi ga vukao, bi se dizao naprijed ali bi izvukao sa osrednjim gasom bez ikakvog trzanja.
 
Na prvom klipu su ocigledno neki cobani budale koje neznaju voziti traktor ni po ravnoj livadi kad neznaju sta je blokirac.
Na drugom je neki krvavi radnik koji je dosad isekao 1000m3 u sumi a i ovaj traktor sa njim, ocigledno zna sta radi
Na trecem klipu se slazem sa predhodnom komentarima da je mogao malo da skrati lanac ili ako ne i da podigne hidraulikom deblo da optereti vucne tockove.
 
Jesenas prvi tim Partizana gostovao na 100 godina fudbalskog kluba "Radnički" u Jaša Tomiću.Po povratku za BG preko ZR sprovodila ih patrola u kojoj je vozilo sa slike vozio moj venčani kum.A ja mu godinama govorim da parni valjak gazi sve pred sobom:haha:i naravno nije mi verovao do sada
rm4rol.jpg
 
Nazad
Vrh