Nikad ovako !

Koliko puta idem za ns i na temerinskom putu 90% stoji radar,vec mi u navici da udarim tempomat 50. Ali svaki put imaju vec neke pacijente. Isto tako na autoput ja vozim na tempomatu 130 i vidim kolona ispred mene ja u levu traku i preticem kad prvi u kolono panduri i niko ih ne pretice a oni drze 120

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Standardna prica, obavezno ima majstora koji smanje ispod dozvoljene....ne ide mi u glavu zbog cega to rade. Ogranicenje u gradu 50, oni voze 40...pre neki dan radar, javljaju uredno tj blocaju ljudi iz kontra smera...idemo svi 50...baja ispred mene kako ih je video spustio na 35 u jednom trenutku 30!! i tako vozi i prosao ih, ispred njega vec svi odmakli voze ljudi 50, neeee, on zapucao 30, ja krenem da ga zaobilazim on mi mase rukom iz kola da stanem tj usporim...lomio sam se da li da stanem i da ga kulturno pitam zbog cega vozi 30, kad nema ni skole niti ista da cujem taj fenomenalan odg, ali sam ipak iskulirao....
Apsolutno se slazem, ima pacijenata koji voze kao namerno ispod ogranicenja, to je da izludis, tacno bih takve isto kaznjavao kao i one sto voze preko
Zato sto im neradi km sat najcesce.
 
Zato sto im neradi km sat najcesce.
Moguce ali nisam siguran bas, od kad su uvedene kamere voze oko 40 ljudi, da se slucajno ne priblize 50 i to naravno u levoj traci po magistrali...sinoc idem za grad, izasli iz sela ispred mene 60 vozi lik...i tako ja iza njega ne mogu da ga obidjem non stop kola iz suprotnog smera i posle par km napokon ga preticem, zena kuca poruke ili gleda u tel sta god i da bi sve to uspela smanjila na 60 i vozi tako van naselja....sta reci
 
Standardna prica, obavezno ima majstora koji smanje ispod dozvoljene....ne ide mi u glavu zbog cega to rade. Ogranicenje u gradu 50, oni voze 40...pre neki dan radar, javljaju uredno tj blocaju ljudi iz kontra smera...idemo svi 50...baja ispred mene kako ih je video spustio na 35 u jednom trenutku 30!! i tako vozi i prosao ih, ispred njega vec svi odmakli voze ljudi 50, neeee, on zapucao 30, ja krenem da ga zaobilazim on mi mase rukom iz kola da stanem tj usporim...lomio sam se da li da stanem i da ga kulturno pitam zbog cega vozi 30, kad nema ni skole niti ista da cujem taj fenomenalan odg, ali sam ipak iskulirao....
Apsolutno se slazem, ima pacijenata koji voze kao namerno ispod ogranicenja, to je da izludis, tacno bih takve isto kaznjavao kao i one sto voze preko
Nekad je policija regulisala saobraćaj, a danas je čista represija i pisanje kazni.Ne pamtim kad sam video policajca na raskrsnici, a nekad su bili redovna pojava pogotovo na jednoj raskrsnici koja je noćna mora u špicu kod nas u gradu, jer ta raskrsnica seče tranzit kroz grad.

Sad samo radar i udri narod po džepu.Skoro sam platio kaznu za 2km/h preko ograničenje 60 ja išao celih 62 :ROFLMAO:
 
Ja to pricam stalno.
Nikad ovako nije bilo, da te zaustavi i trazi redom dok ne nadje nesto za pisanje kazne.
Postoje prekrsaji koji nisu za tolerisanje i to je uredu, ali za kakve stvari maltretiraju ljude...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nema šta na sud, baždaren radar ograničenje 60, ja išao 62 :D Nego je zanimljivo kako ću ja da udjem u neku statistiku da su oni sankcionisali nesavesng vozača koji je jurio preko ograničenja i kako oni rade svoj posao.Nisu se mnogo ni oparili 3000 kazna, pola može u roku od 8 dana.

Jednom me u Poljskoj zaustavi, kaže prekoračenje 9km/h, ja reko ok šta da se radi, on kaže prvi put u Poljskoj, ja šta ću kažem jeste, on vraća dokumenta kaže smanji gas i srećan put.
 
Ja to pricam stalno.
Nikad ovako nije bilo, da te zaustavi i trazi redom dok ne nadje nesto za pisanje kazne.
Postoje prekrsaji koji nisu za tolerisanje i to je uredu, ali za kakve stvari maltretiraju ljude...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Bilo je i pre kad naidješ na budalu. Mom ćaletu su brojali ziherice u prvoj pomoći...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Calu je jednom uspelo to na sudu.
Lagao je sudiju da nisu merili dubinu sare guma vec da su odokativnom metodom odredili dubinu.
Sluzbenici su pozivani dva puta na suocenje ali se nisu pojavili tako da od kazne nije bilo nista.
Ne znam da li bi i danas proslo tako...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Svaka kola imaju koja im je fabricki propisana i sa tim gumama ako ti na satu pokazuje 60 tvoja stvarna brzina je oko 58 jedino ako stavis drugaciju dimenziju na kola onda mozda prelazis 60. To je bilo u jednoj emisiji da fabricki ti smanji brzinu

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
5 km/h je razlila izmedju stvarne i brzine na satu. To regulise zakon. Niie oduvek tako bilo. Traktori pokazuju stvarnu brzinu kretanja.
Naravno vazi za odgovarajuce pneumatike.
 
Može sat da pokazuje šta hoće, baždaren instrument pokazao to što je pokazao.

Za ostalo dokazivanje treba da se baždari auto da bi bilo relevantno.
Iz prve ruke znam da sudija tu uglavnom priznaje zalbu i odbacuje kaznu. Imaju u sudu uputstvo inace da se plus minus 3kmh nemoze precizno dokazati,plus toga vozac je gledao svoj brzinomjer ,razlika je zanemarljiva ,a niko nije duzan da bazdira svoj brzinomjer.
 
Poslednja izmena:
Ne pije to vodu, mora uz nalog da napiše i broj uverenja od radara,tako da su im svi radari uredno baždareni.

Nisam mislio da ćeš pobiti njegovo mišljenje, nego da vidiš njegovu reakciju. Ako nema uvjerenje za pokazati, nego samo broj, pitati ga je li njemu dovoljno da mu kod traženja vozačke umjesto pokazivanja vozačke kažeš njezin broj?
Kod nas se tolerira do 10 km/h za brzine ispod 100 km/h, a za više 10%. Ja bih više volio da se ogranićenja postave logično pa da nema tolerancije.
Kao što je netko napisao, brzinomjeri u autu uvijek pokazuju više od stvarne brzine. U Sloveniji je kolegica prije otprilike 40-ak godina platila kaznu za 51 km/h kod ogranićenja 50 km/h.
 
Nazad
Vrh