Nikad ovako !

Slušao sam objašnjenje prometnog stručnjaka zašto se brzina u naselju ograničuje na 50, a ne na 60 km/h. Sve je potkrijepio brojkama i izračunom, ali nisam sve detalje zapamtio pa ću iznijeti samo zaključak. Ako se počne kočiti na istoj udaljenosti od pješaka, kod brzine od 60 km/h, kad dođe do kontakta s pješakom, automobil će imati još uvijek brzinu koja je pogubna za pješaka, a kod 50 km/h pješak će uglavnom proći samo s ozljedama, a vrlo rijetko će završiti smrću pješaka.
Zavisi od uslova puta. Od toga dali vizš najnoviji BMW koji se zazustavu u mesto dok pukneš prstima ili 30 god starog keca koji će da se zastavi kad istroši svu kinetičku energiju :). Zavisi od težine vozila. Zvaisi kako udari pešaka. I verovatno još gomila stvari.

Ovako kasko si napiso ograničenje od 50km/h ne deluje baš naučno potkovano. Mada verujem da ima nečega u tome.
 
Па и тај од 30 година се одржава па кочи. Зашто се одма повезује ако је нешто старо да је и неисправно. Возим свашта али није још било карамбола а било је ситуација.
 
Па и тај од 30 година се одржава па кочи. Зашто се одма повезује ако је нешто старо да је и неисправно. Возим свашта али није још било карамбола а било је ситуација.
Zato što obično jeste tako pogotovo kod autmobila niže klase. Džaba održavanje i sve kad jednstavno konstrukcija i kvalitet nije dobar. Počevši od samih guma pa redom svi elementi kočionog sistema. Samo ABS pravi ogromnu razliku.

Mislim neki minmum valda ispoštuje svaki auto na putu zbog tehničkog, ali kažem pomenuti kec sigurno neće imati ni približno istu zaustavnu dužnu ko novi BMW .
 
Zavisi od uslova puta. Od toga dali vizš najnoviji BMW koji se zazustavu u mesto dok pukneš prstima ili 30 god starog keca koji će da se zastavi kad istroši svu kinetičku energiju :). Zavisi od težine vozila. Zvaisi kako udari pešaka. I verovatno još gomila stvari.

Ovako kasko si napiso ograničenje od 50km/h ne deluje baš naučno potkovano. Mada verujem da ima nečega u tome.
Po tebi treba da postoje znakovi i ograničenje brzine spram marke vozila, modela i ugrađene opreme ?
 
Па прво треба имати за новији бмв, па одржавање... Где стојадином идеш 80-90 тај са бмв-ом иде барем 120-130, прескаче све, нема времена а и гре'ота возити по пропису брз аутомобил. Све ти се сведе на возача и његове "возачке вештине".
Ко мисли да вози аутомобил ниже класе као да је бмв или сличан то је већ комплекс на дијагнозу.
 
Možemo filozofirati koliko hoćemo. Oni ozbiljniji znaju da se usporedbe daju za iste uvjete u oba slučaja te da je u navedenom slučaju razlika samo za 10 km/h u brzini.

Kad već širite temu. Meni nema logike da pored škole trebam nedjeljom kada nema nikog, voziti 40km/h, ali kad se postavi kamera, onda većina vozi i manje od ogranićenja. Kod nas na cesti prije kamere postave obavijest (znak upozorenja) o kontroli brzine, ali nije kod svake kamere. Primijetio sam na nekoliko mjesta i da je obavijest postavljena, a kamere nema. Hoće li tu biti postavljena, ili ne, tko zna. Uglavnom se iza obavijesti vozi odmah prema ogranićenju. S obzirom da se postiže gotovo jenak efekt kao i kod kamere, možda su samo pronašli jeftiniji način jer je kupnja i postavljanje praznog kućišta kamere dosta skuplje od obavijesti. U svakom slučaju obavijesti o kontroli brzine su mi milije od ležećih policajaca.
 
Ni jedna od tih kamera koja imaju radar nije ukljucena kod nas,ili meri neke visoke brzine a ne 10-ak km/h iznad dozvoljene.Ja bih inace dobio kazni i kazni a evo oko 2 godine ni jednu kaznu nisam jos dobio na kucnu adresu,a skoro redovno vozim iznad ogranicenja pored takvih kamera,pojas ne vezan,mobilni u rukama ....Mnogi se user... pa voze ispod ogranicenja,zakucaju baje na 30 jbt kao da mu zivot zavisi od te jedne jeb... kazne.Takve samo levi migavac i preticati odma,kupi autobusku kartu pa idi autobusom umesto da gusis saobracaj,sporacu jedan !!!.
 
Пре пар година на форуму гаража један лик је имао 60-70 казни. Каже поштар их доносио три месеца скоро сваки дан.
 
Mozda se i Arkadijeve pakuju negde

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ne sumnjam u nasu drzavu kad je rec o naplati necega,ce da stigne jednog dana.Oni cekaju da ja to zaboravim pa da me iznenade :ROFLMAO: .
 
Ево задње две године сам скоро сваки дан у НС камера на сваки ћошак. Добијем новог колегу на камиону, а радио као таксиста и каже он, јбт гледам те све по ПС-у жмигавац, појас, брзина. Па реко јбт када би возио као ти у таксију не би се баш леба најео јер би ми све отишло на казне. У почетку сам појас само преко главе набацивао док ме нису наватали и казна 10000дин за мало. Од онда све како закон налаже, јесте да се некада заломи да у једној улици од 1км по десет пута откачим и закачи појас али више ми није тешко, постала навика.
 
Ni jedna od tih kamera koja imaju radar nije ukljucena kod nas,ili meri neke visoke brzine a ne 10-ak km/h iznad dozvoljene.Ja bih inace dobio kazni i kazni a evo oko 2 godine ni jednu kaznu nisam jos dobio na kucnu adresu,a skoro redovno vozim iznad ogranicenja pored takvih kamera,pojas ne vezan,mobilni u rukama ....Mnogi se user... pa voze ispod ogranicenja,zakucaju baje na 30 jbt kao da mu zivot zavisi od te jedne jeb... kazne.Takve samo levi migavac i preticati odma,kupi autobusku kartu pa idi autobusom umesto da gusis saobracaj,sporacu jedan !!!.
Standardna prica, obavezno ima majstora koji smanje ispod dozvoljene....ne ide mi u glavu zbog cega to rade. Ogranicenje u gradu 50, oni voze 40...pre neki dan radar, javljaju uredno tj blocaju ljudi iz kontra smera...idemo svi 50...baja ispred mene kako ih je video spustio na 35 u jednom trenutku 30!! i tako vozi i prosao ih, ispred njega vec svi odmakli voze ljudi 50, neeee, on zapucao 30, ja krenem da ga zaobilazim on mi mase rukom iz kola da stanem tj usporim...lomio sam se da li da stanem i da ga kulturno pitam zbog cega vozi 30, kad nema ni skole niti ista da cujem taj fenomenalan odg, ali sam ipak iskulirao....
Apsolutno se slazem, ima pacijenata koji voze kao namerno ispod ogranicenja, to je da izludis, tacno bih takve isto kaznjavao kao i one sto voze preko
 
Prevozili se sa konjima i volovima i svuda stizali, dva puta sam vozio prebrzo prvi put sam ispravio krivinu kod Rogatice sreca prosirenje pa litica zaustavio se uhvatila me rizla trag kocenja u pm a uletio sa 150 km ko majmun, u 2 ujutru rasanio sam se za sekundu, a drugi put i zadnji put krecio kucu fali kanta krece moleri aj donesi brzo zatvara se radnja za 15 minuta a ima 20 km do radnje ja se zaletim i na pola puta uhvatim sebe kako vozim 180 km da bi stigao za ne znam šta, ukocim okrenem se vratim se kuci oteram molere u picku materinu da ginem za kantu kreca,od tad samo polako nigde ne zurim teram auto sto bi se reklo u sremu
 
Nazad
Vrh