Nikad ovako !

Мени је страшније што пишу да кад се не веже путник позади при судару крене напред и убијете одпозади... зато се сви везују.
 
Nema tu pravila, mog komšiju je lik u punoj brzini udario u zadnji deo, toliko ga je razvalio da je okrenuo kombi kao da ga nema, koliko je jak bio udarac sila ga je momentalno izbacila iz kombija,a kombi završio pod kamionom.Da je bio vezan na mestu bi završio, ovako ostala glava na ramenima, ali poprilično najebao.Čekao da se isključi na sporedni put,mlad majmun pun gas u njega,držao ruku na menjaču, otkinuo ručicu kad je krenu da izleče napolje i pri izletanju stomakom udari u volan pukne mu slezina.

Ja sam kao suvozač imao udes pri 80km/h, čovek nam izleteo iz dvorišta i direktno u njega, ja jedino čega se sećam da me jastuk lupio po faci i da mi pojas ostavio masnicu preko celih grudi kao da me palijom neko opalio :D Prošlo skoro 10 godina od toga i dan danas ni ja ni vozač,pojma nemamo šta se tačno dogodilo i kakav je osećaj :D
 
 
На ртс-1, београдска хроника имају неку акцију извештавање са улица, гужва, ово-оно. Већ неколико пута водитељка даје извештај из возила у покрету окренута према задњем седишту и то све невезана.
И да ли ће неко одгoварати, наравно да хоће неки "срећник" што седи у возилу на паркингу, наравно не везан док возило ради.
 
Nisi upravu, Sapatnik je i objasnio. I ja sam mislio pogrešno kao ti.
Mislim da me ne razumeš. Govorimo manje više isto. Ja takodje kažem da je mnogo gore biti u autu koji će udariti u zid pri brzini od 100 km/h nego biti u autu koji će imati čeoni sudar sa autom iste mase gde će oba ići 50 km/h. Što u ostalom pokazuje test mitbastersa. Jedino me je začudilo što je udarc ista kao kad auto udari u zid pri 50 na h. Očekivao sam da će bit kao kad bi auto udario u zid pri nekih , ne znam 75 km/h. Svakako znao sam da je udarc sa 100 km/h mnogo gori

Zato sam se i nadovezao na Sapatnikov komentar jer nisam odmah shvatio šta je napisao.

 
Ja sam kao suvozač imao udes pri 80km/h, čovek nam izleteo iz dvorišta i direktno u njega, ja jedino čega se sećam da me jastuk lupio po faci i da mi pojas ostavio masnicu preko celih grudi kao da me palijom neko opalio :D Prošlo skoro 10 godina od toga i dan danas ni ja ni vozač,pojma nemamo šta se tačno dogodilo i kakav je osećaj :D
Neverovatno kako se sve brzo izdešava i mnogo čudno se setiš dogadja. Da kažem kao neki strip u slikama sve. Ne deluje realno uopšte.

Ja sam prilikom ovog jednog prevrtanja bio u nesvesti par minuta. Mislim da nisam bio vezan pa sam grudinma zveknuo od volan. Bolelo me rebro malo posle toga i sećam se tih 5 sekundi kada gubim kontrolu sa nekih 130 na h.
Pokušavam da obuzdam auto na putu. On kreće na jednu stranu, (da sam ga pustio tamo verovatno bih prošao samo sa polomljenim branikom jer je sa te strane puta bilo oranje) uspevam nekako da ga vratim na put ali onda odlazim na drugu stranu gde je dubok kanal. Kroz koji idem po šiblju nekih ne znam 50+ m (to me je verovatno usporilo malo) i onda prekid filma. Bude me drugari iz auta na krovu.
Kasnije sam skontao da sam prednjim krajem ili točkovima zapeo o deo nasute zemlje koju je neku tu ubacio kako bi mogao da prezi kanal traktorom do njive tako da sam se prevrnuo preko kljuna auta na krov.
Zanimljivo da je samo par meseci posle toga neko u potpunosti nasuo taj deo tj. napravio most sa sve ciglama sa strane. Da je to bilo postavljeno kada sam udario najverovatnije sad ne bih kucao ovo. :)

Ako išta dobro ima kod tih sudara to je da ukoliko pogineš na mestu definitivno ništa nećeš ostiti. Mislim ako već mora da se umre, a možeš da biraš opciju.:confused:
 
Poslednja izmena:
Adrenalin je čudo, ima kod nas jedan matori vozač autobusa, pumpali gumu a trileks felna pukne guma i otkine felnu,njega pogodi u potkolenicu i otkine mu nogu.Kaže da prvih 5min nije ništa osetio niti ga je bolelo.Kaže ljudi oko njega vrište, on mislio zato što je puklo_On leži na zemlji bacilo ga metar-dva, kaže pogledam dole nema noge.
 
Neverovatno kako se sve brzo izdešava i mnogo čudno se setiš dogadja. Da kažem kao neki strip u slikama sve. Ne deluje realno uopšte.

Ja sam prilikom ovog jednog prevrtanja bio u nesvesti par minuta. Mislim da nisam bio vezan pa sam grudinma zveknuo od volan. Bolelo me rebro malo posle toga i sećam se tih 5 sekundi kada gubim kontrolu sa nekih 130 na h.
Pokušavam da obuzdam auto na putu. On kreće na jednu stranu, (da sam ga pustio tamo verovatno bih prošao samo sa polomljenim branikom jer je sa te strane puta bilo oranje) uspevam nekako da ga vratim na put ali onda odlazim na drugu stranu gde je dubok kanal. Kroz koji idem po šiblju nekih ne znam 50+ m (to me je verovatno usporilo malo) i onda prekid filma. Bude me drugari iz auta na krovu.
Kasnije sam skontao da sam prednjim krajem ili točkovima zapeo o deo nasute zemlje koju je neku tu ubacio kako bi mogao da prezi kanal traktorom do njive tako da sam se prevrnuo preko kljuna auta na krov.
Zanimljivo da je samo par meseci posle toga neko u potpunosti nasuo taj deo tj. napravio most sa sve ciglama sa strane. Da je to bilo postavljeno kada sam udario najverovatnije sad ne bih kucao ovo. :)

Ako išta dobro ima kod tih sudara to je da ukoliko pogineš na mestu definitivno ništa nećeš ostiti. Mislim ako već mora da se umre, a možeš da biraš opciju.:confused:

50+ m siblje mnogo znaci! Dosta je to uticalo na krajnji ishod.
 
Neverovatno kako se sve brzo izdešava i mnogo čudno se setiš dogadja. Da kažem kao neki strip u slikama sve. Ne deluje realno uopšte.

Ja sam prilikom ovog jednog prevrtanja bio u nesvesti par minuta. Mislim da nisam bio vezan pa sam grudinma zveknuo od volan. Bolelo me rebro malo posle toga i sećam se tih 5 sekundi kada gubim kontrolu sa nekih 130 na h.
Da li i dalje voziš neprilagođenom brzinom ?
 
Ако те икада путовање наведе на стари новосадски пут између бачке тополе и србобрана то ти је дефиниција прилагођене и неприлагођење брзине. Пут скоро па прав али кад пређеш 60-70 км на сат бирај дрво или жбуње.
Још има и табла препоручена брзина 60 км на сат, па ти испробавај колико може да развије.
 
Jedino me je začudilo što je udarc ista kao kad auto udari u zid pri 50 na h. Očekivao sam da će bit kao kad bi auto udario u zid pri nekih , ne znam 75 km/h. Svakako znao sam da je udarc sa 100 km/h mnogo gori
Udarac je isti jer su brzine sudara iste. Posljedice su kod sudara 2 automobila manje jer oba automobila upiju dio energije, a upijanje energije od strane zida je zanemarivo ili nula (ovisi kakav je zid) pa gotovo sva energija djeluje na automobil koji se zabio u zid. Zato se više ne rade automobili s jakim odbojnicima učvršćenim na šasiju, nego prvi kraj koji se zgužva kao harmonika i čvrsti okvir kabine, a motor ode djelomično ispod poda. No to važi za sudare kod manjih ili srednjih brzina. Pojas ima najviše efekta u gradskoj vožnji (kod tih brzina). Na otvorenoj cesti mogu izazvati ozljede kod vezane osobe, ali to se znatnije ublažilo ugradnjom zatezača pojasa i zračnim jastucima.

Slušao sam objašnjenje prometnog stručnjaka zašto se brzina u naselju ograničuje na 50, a ne na 60 km/h. Sve je potkrijepio brojkama i izračunom, ali nisam sve detalje zapamtio pa ću iznijeti samo zaključak. Ako se počne kočiti na istoj udaljenosti od pješaka, kod brzine od 60 km/h, kad dođe do kontakta s pješakom, automobil će imati još uvijek brzinu koja je pogubna za pješaka, a kod 50 km/h pješak će uglavnom proći samo s ozljedama, a vrlo rijetko će završiti smrću pješaka.
 
Nazad
Vrh