Nikad ovako !

Lično nisam bio na onom poligonu u Pećincima kod Elvirovića ali sam razgovarao sa par njih i svi su bili iznenađeni na onoj spravi koja simulira sudar. Kažu da je osećaj pravi "haos" i to pri dosta malim brzinama, kako li je tek sa 100+ kilometara?
 
O tome pišem, živimo u zabludama.
Svakom pteporučujem da ode tamk u NAVC.
U Vrnjačkoj banji je bila simulacija obrtanjs automobila i učinka pojasa.
 
Baš tako. Nisam bio ali svi su listom rekli da je to jako dobra stvar i "pouka" vozačima. Relativno je i skupo ali me čudi da nije krenula neka masovnija akcija na nivou države i tvrdim da, kad bi ovi mladi i napucani vozači seli u te dve sprave i videli šta se sve događa, bio osetno smanjen broj jurcanja i iživljavanja na putevima.
To bi vredelo 100 puta više i ozbiljnije od nekih reklama na TV kao - " vozimo pažljivije" " nismo sami u saobraćaju" i tome slično.
 
Кад се два аутомобила исте масе и брзине сударе то је као да је један истом брзином ударио у зид. Силе се поништавају, делују једна на другу. Када је различита маса и брзина е ту буде свашта...
Misliš kao da je jedan duplom većom brzinom udario u zid. Pošto imaš 2 puta masa puta ubrzanje. Ipak mislim da nije isto. Kada bih morao da biram pre bih izabrao sudar sa drugim automobilom koji ide istom brzinom nego da ja udarim duplo većom brzinom u zid koji je teortski toliko debeo da se neće oštetiti prilikom udara.
Razlog je to što se prilikom sudara dešava svašta nešto pored proste jednačine masa puta ubrzanje. Najbitniej da se školjka i metalni delovi automobila gužvaju i absorbuju dobar deo sile.
Lično nisam bio na onom poligonu u Pećincima kod Elvirovića ali sam razgovarao sa par njih i svi su bili iznenađeni na onoj spravi koja simulira sudar. Kažu da je osećaj pravi "haos" i to pri dosta malim brzinama, kako li je tek sa 100+ kilometara?
Ne znam koliko realno ti simulatori "dočaraju" sudar pri tih 30 km/h kako govore. Baš iz razloga pomenutog gore. Kod tog simulatora kapsula se apsolutno zaustavlja odjednom bez ikakve elastičnosti. To se nikad ne dešava u realnim sudarima.

Pričam to nažalost (ili na sreću, pošto nikad nisam bio povredjen) iz više ličnih iskustava. Bio sam učesnik više nezgoda. Pre nego što krene drvlje i kamenje da kažem nisam ja vozač bio u svima. Jesam u nekoliko od koji samo za jednu pruzimam apsolutnu krvicu. Mada su i tu uslovi puta dosta doprineli kao i plastične gume koje su se fabrički montirale na Ladu. Sad vidim da i Dacia barem ova iz 2011 ima sličan kvalitet guma. Tako da nežalite pare za zimske gume. Može značiti razliku izmedju života i smrti.
Izmedju ostalog doživeo sam dva prevrtanja na krov od čega je jedno bilo preko kljuna auta što se ne dešava često. Pogotovo ne tako da sve prodje bez ili sa manjim povredama.

Sve to naučilo me je da vozim mnogo, mnogo opreznije nego nekad jer mi je sada apsolutno jasno koliko malo fali da dodje do nezgode. Nekad i nemora da bude vaša krivica. Al šta ćeš svaka tehnologiaj donosi svoje prednosti i mane. Sudari se dešavaju, ljudi ginu ipak to nije razlog da ne koristimo automobile već da vozimo opreznije i sporije. Divljaju ljudi mnogo po putevim. Što bi rekli ovi stariji "Ma to ovi mladi" :). Što jeste u nekoj meri tačno, ali ljudi svih godina voze neoprezno. Nezgode izazivaju podjednako i stariji vozači od kojih mnogi ne bi trebalo da pordju lekarski ni pod razno, ali nekako dobijaju dozvole.
 
Poslednja izmena:
Svakao, ali gledam samo korišćenje mobilnog, pa to je strašno. Ljudi pričaju, čitaju poruke, kucaju... Ja par puta, samo na mili sekundu bacio pogled i već nagazio liniju.
 
Evo bas juce koja glupost,na krivini ide prvo traktor iza njega jedna kola pa ja a iza mene jedan bg tablice. Taj prvi iza traktora kako je prosao krivinu izbacio zmigavac i krenuo da pretice a ovaj sa bg tablicama kako sam bacio oko u retrovizor bez zmigavca krenuo vec mene da pretice i poceo da trubi na ovog prvog.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Svakao, ali gledam samo korišćenje mobilnog, pa to je strašno. Ljudi pričaju, čitaju poruke, kucaju... Ja par puta, samo na mili sekundu bacio pogled i već nagazio liniju.
Izmedju ostalog i na taj način sam doživeo nezgodu. :) Sagnuo sam glavu samo na momenat da pozovem nekog i to je bilo dovljno da čuknem auto. Koji je do duše bio nepropisno parkiran skoro pa na sredinu trake. U ulici gde niko ne parkira, tamno plave boje, u senci kestena, noću, a meni svetla na kecu koja su i fabrički loša dodatno nisu nešto sijala kako treba.

Tako da je gotovo uvek više okolnosti koje dovedu do nezgode. Ovaj put samo manja materijalna šteta koju sam naravno ja moro da platim na oba auta.
 
Lično nisam bio na onom poligonu u Pećincima kod Elvirovića ali sam razgovarao sa par njih i svi su bili iznenađeni na onoj spravi koja simulira sudar. Kažu da je osećaj pravi "haos" i to pri dosta malim brzinama, kako li je tek sa 100+ kilometara?
Боље да не знате, из личног искуства сам на својој кожи осетио. После удеса који сам ја лично изазвао и срећа без да је ико настрадао. Ја сам најгоре прошао и на тежи начин сазнао шта је брзина и да се њом не влада колико год да си добар возач. После тога сам купио Ладу Ниву и сада ме понекда брзина и адреналин повуку једино када седнем на неки добар и јак мотор. Али и то избегавам баш из тог разлога што је адреналин чудо кад осетиш ту снагу и чујеш звук.
 
Misliš kao da je jedan duplom većom brzinom udario u zid. Pošto imaš 2 puta masa puta ubrzanje. Ipak mislim da nije isto. Kada bih morao da biram pre bih izabrao sudar sa drugim automobilom koji ide istom brzinom nego da ja udarim duplo većom brzinom u zid koji je teortski toliko debeo da se neće oštetiti prilikom udara.
Razlog je to što se prilikom sudara dešava svašta nešto pored proste jednačine masa puta ubrzanje. Najbitniej da se školjka i metalni delovi automobila gužvaju i absorbuju dobar deo sile.
Sapatnik je upravu.
A razlika je da li se udara u čvrst zid (primer kao kod dva automobila iste težine i brzine) ili u neku prepreku koja primi deo inercije i potroši na sopstveno kretanje.
 
Ne znam koliko realno ti simulatori "dočaraju" sudar pri tih 30 km/h kako govore. Baš iz razloga pomenutog gore. Kod tog simulatora kapsula se apsolutno zaustavlja odjednom bez ikakve elastičnosti. To se nikad ne dešava u realnim sudarima.
Nisi upravu, mnogo je gore kada automobil udari u teretnjak iz suprotnog pravca, a slično je kada automobil udari u teretnjak koji stoji.
 
Poslednja izmena:
10k a 5k odma ,ili bas 10k si morao platiti ?.Naplacao sam se ja tih 10k ,ali 5k odma ,tj za 7 dana,ili koliko vec bese.Stalno pojas,pojas,pojas,pa more koji vas kur... zabole ,mozda hocu da se ubijem pa se ne vezivam.Ajde za svetla vec razumem,ali sta ih toliko bole,kur... jel se vezivamo ili ne.
Најмањи је проблем ако погинеш. Ако останеш инвалид на терет си породици и друштву, не доприносиш него си још већи терет себи и другима.
Мало кад погледаш са друге стране схватиш да нису све репресивне мјере само за пуњење буџета, али јасно је да имамо другачије ставове.
Теби је нормално невезање појаса, претицање колоне и слично, колико год ми писали твој став се неће промијенити.
 
Sapatnik je upravu.
A razlika je da li se udara u čvrst zid (primer kao kod dva automobila iste težine i brzine) ili u neku prepreku koja primi deo inercije i potroši na sopstveno kretanje.
Da, ali moje poredjenje je bilo izmedju 2 auta koji se direktno sudare, a kreću se ne znam, da kažemo 50km/h svaki i auta koji udara u nepomični zid pri brzini od 100km/h.
 
10k a 5k odma ,ili bas 10k si morao platiti ?.Naplacao sam se ja tih 10k ,ali 5k odma ,tj za 7 dana,ili koliko vec bese.Stalno pojas,pojas,pojas,pa more koji vas kur... zabole ,mozda hocu da se ubijem pa se ne vezivam.Ajde za svetla vec razumem,ali sta ih toliko bole,kur... jel se vezivamo ili ne.
Zamisli u ceonom sudaru nevezan izetis kroz soferku pa zavrsis u susednim kolima i tamo udaris u drugu osobu?

Za ove sto misle i da je po gradu nepotreban pojas bolje se vezite.Mene je zamalo u gradu udarila budala iso je preko 100km/h, proso kroz crveno ja prolazio na zeleno, iz navike sam bacio pogled vido budalu i stao.Da nisam bacio pogled misim da bi bili sitni kolaci na groblju i slika za banderu.
 
Nazad
Vrh