Nikad ovako !

Ajd kad se vec pisalo o saobracaju da pitam za sledecu situaciju, ide auto i nailazi na pesacki prelaz, propusta pesaka koji mu dolazi sa desne strane, da li vozac sme da krene dok je pesak na pesackom, na levoj strani pesackog i polako odlazi? Ili ne sme dokle god je pesak na pesackom?
 
Не би смео, може пешак да се предомисли па се врати. Сад што немамо стрпљења да чекамо то је друго. Или наиђе камиказа са електричним или обичним бициклом па ти оде под точкове. Ако је "обичан" пешачки прелаз ниси крив, али ако је и за бициклисте онда они имају предност.
 
Ajd kad se vec pisalo o saobracaju da pitam za sledecu situaciju, ide auto i nailazi na pesacki prelaz, propusta pesaka koji mu dolazi sa desne strane, da li vozac sme da krene dok je pesak na pesackom, na levoj strani pesackog i polako odlazi? Ili ne sme dokle god je pesak na pesackom?
Ja mislim da sme da krene. Ako bi se neko šetao levo desno po pešačkom taj ili nije čiste ili namerno zeza. Ipak, sve bi trebalo proveriti kako piše u zakonu a kao što sam već pisao pre par godina je bilo priče da će popustiti zakon što se tiče pešačkih prelaza.
 
Ajd kad se vec pisalo o saobracaju da pitam za sledecu situaciju, ide auto i nailazi na pesacki prelaz, propusta pesaka koji mu dolazi sa desne strane, da li vozac sme da krene dok je pesak na pesackom, na levoj strani pesackog i polako odlazi? Ili ne sme dokle god je pesak na pesackom?
Smeš,menjan je zakon.

Ako je prošao tvoju traku i ti nastavljanjem ne utičeš na njegovo kretanje onda možeš da prodješ.Isto je menjan zakon pa ako ima više traka smeš da prodješ ako je pešak prešao tvoju traku.

Naravno zakon je sve to ostavio poprilično široko za slobodno tumačenje.Jer sad možeš da propustiš pešaka bez zaustavljanja ako proceniš da time nećeš da utičeš na njegovo kretanje, ali su ostavili ono ne sme pešak zbog toga da ubrza ili ustukne, dakle ulaziš u sivu zonu da je sve ostavljeno tebi na procenu.Pogotovo je zbrka sa onim "možeš da ne propustiš,ako proceniš da prolaziš pre njega bezbedno".

Sve to ne važi ako su pitanju deca,majke sa decom i stara lica i invalidi.

Ne smeš da pretičeš ispred pešačkog i na samom pešačkom, ako ima više traka a nalaziš se u srednjoj ili traci koju pešak nije prošao a licem je okrenut u tom smeru moraš da propustiš, ako te je prošao i okrenut je ledjima u odnosu na tebe,smeš normalno da nastaviš.
 
10k a 5k odma ,ili bas 10k si morao platiti ?.Naplacao sam se ja tih 10k ,ali 5k odma ,tj za 7 dana,ili koliko vec bese.Stalno pojas,pojas,pojas,pa more koji vas kur... zabole ,mozda hocu da se ubijem pa se ne vezivam.Ajde za svetla vec razumem,ali sta ih toliko bole,kur... jel se vezivamo ili ne.
 
10k a 5k odma ,ili bas 10k si morao platiti ?.Naplacao sam se ja tih 10k ,ali 5k odma ,tj za 7 dana,ili koliko vec bese.Stalno pojas,pojas,pojas,pa more koji vas kur... zabole ,mozda hocu da se ubijem pa se ne vezivam.Ajde za svetla vec razumem,ali sta ih toliko bole,kur... jel se vezivamo ili ne.
Na tu temu pojasa postoji onaj vic sa mujom i hasom.
Dožive njih dvojica saobracajnu nesreću,udare autom u drvo,hasa bio vezan a muja nije i izleti kroz soferku i udari pravo u ono drvo.
Došla hitna pomoći i pomažu muji i kad je malo dosao sebi počinje jedan od doktora da viče na njega sta to radiš,jesi lud,što se nisi vezao kao hasa,vidi kako lepo sedi u autu kao da je živ.
Malo mračan al meni dobar 😃
 
10k a 5k odma ,ili bas 10k si morao platiti ?.Naplacao sam se ja tih 10k ,ali 5k odma ,tj za 7 dana,ili koliko vec bese.Stalno pojas,pojas,pojas,pa more koji vas kur... zabole ,mozda hocu da se ubijem pa se ne vezivam.Ajde za svetla vec razumem,ali sta ih toliko bole,kur... jel se vezivamo ili ne.
Recimo da ja ti ja presečem put (kriv sam), ti udariš u moj auto i ako nisi vezan doživiš ozbiljne povrede, a ako si vezan manje ozbiljne povrede.
Nije isto za mene kao krivca da li si ti manje ili više povređen.
To isto važi i u obrnutoj situaciji.
 
10k a 5k odma ,ili bas 10k si morao platiti ?.Naplacao sam se ja tih 10k ,ali 5k odma ,tj za 7 dana,ili koliko vec bese.Stalno pojas,pojas,pojas,pa more koji vas kur... zabole ,mozda hocu da se ubijem pa se ne vezivam.Ajde za svetla vec razumem,ali sta ih toliko bole,kur... jel se vezivamo ili ne.
Dok tebe rasutog kupe po livadi,možda hitna pomoć treba nekom normalnom. Zbog toga se plaća kazna.
 
10k a 5k odma ,ili bas 10k si morao platiti ?.Naplacao sam se ja tih 10k ,ali 5k odma ,tj za 7 dana,ili koliko vec bese.Stalno pojas,pojas,pojas,pa more koji vas kur... zabole ,mozda hocu da se ubijem pa se ne vezivam.Ajde za svetla vec razumem,ali sta ih toliko bole,kur... jel se vezivamo ili ne.
Drugar ih je pre par god slicno pitao, pisali mu za pojas....kaze kao sta vas briga za moj zivot sta toliko brinete, pa mu pajkan objasnio da nije ali da ako se povredi onda drzava mora da placa njegovo lecenje i kao zbog toga kaznjavaju, ukratko
 
Najviše me nervira pojas po gradu.Staješ na par mesta i svaki put veži pojas a smanjili brzinu u naseljenom mestu na 50km/h.
Ajde i da razumem van grada i na auto putu ali u naseljenom mestu to je samo za punjenje budžeta.
 
Kod propisanih brzina pojas zivot znace,a po gradu da nevezes pojas a kad bi izasao na avtoput vezao bi kako da ne. Moja kuma danas nebi bila ziva da je bila vezana ali isli su preko 160 kad je sleteo sa puta

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Ako se ti krećeš 50km/h i onaj koni ide u susret isto 50 i dođe do direktnog sudara to ti je kao da se jedan od vas zapucao sa 100km/h u betonski zid. Probaj samo sa 20km/h da se spucaš u betonski zid, video bi da nije ništa kako si ti mislio.
Da li postoji razlog da se primer ne može desiti ?
Naravno da ne pistoji, znači da ce može desiti SVAKOM OD NAS.
 
Кад се два аутомобила исте масе и брзине сударе то је као да је један истом брзином ударио у зид. Силе се поништавају, делују једна на другу. Када је различита маса и брзина е ту буде свашта...
Што се тиче брже, динамичне вожње и колико може да "развије" на путевима који су направљени пре 50-60 година, пројектовано за мање аутомобиле је у најмању руку неодговорно према осталим путницима у аутомобилу.
 
Ovde pojedinci mogu očekivati poziv iz Mercedesa kao stručnjaci iz oblasti bezbednosti putnika i da im objasne kako greše što ugrađuju pojas u automobile. Inače ti isti kad ih zaustavi policija kukaju više nego osuđeni na smrt i umesto da plate cenu za svoja uverenja ponašaju se kao poslednje- ne polni organ nego karakterne osobine.
 
Da, ponište se brzine, to je tačno ali šta bude sa onima u automobilu bolje da nikada ne saznaš.
 
Nazad
Vrh