Nikad ovako !

Da li je njegovo ili nije neću ni da ulazim u to. Komšije kažu da taj put oduvek ide tuda.
 
Ako je njegovo , ima sva prava da zatvori prolaz i dalje odvijanje "saobraćaja"...
Ako je to jedini prolaz za Vas, mora Vam omogućiti "nužni prolaz", ali samo za ljude koji imaju imanja-kuće posle njegove parcele-vlasništva....
 
Ima neka fora, da 'l bese preko 10god ako se koristi onda ne moze da zabrani i ako je u njegovom vlasnistvu 1/1 jer je steceno pravo na osnovu tih godina koriscenja...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ако је његово има свако право да забрани.
Кад смо купили плац у једном углу до Врбаса је била депонија, сви из комшилука бацали смеће.
Наравно, стари оградио и други дан пар усташа исјекли жицу јер смо ми "дошли јуче, а ту се одувјек бацало смеће". Да сам дошао јутрос, од јутрос је моје и марш у три материне.
Једва довели ствар у ред, мада и сад се нађе комад стакла док косим тримером.
 
Ako ljudi tu prolaze X godina, stekli su pravo kako god okrenes cije god da je ne moze im sad zatvoriti prolaz.. Ima kod mene u komsiluku ista situacija, nema zatvaranja puta koji tu stoji preko 50 godina..
O tome sud odlučuje.
Svakom ko podržava otimanje tuđeg na bilo koji način (pa i ovaj) želim da saznaju da neko koristi njihovo. Čudno ali većina tada menja mišljenje.
 
Proverio sam na geo Srbiji, na da nije u pravu već put treba da se pomeri dublje u njegov posed (izašao na put). Dokonom čoveku svašta pada na pamet pa i da pregrađuje put. Od dokazivanja nema ništa, ipak ću ja naokolo.
 
Baš me zanima kako je ta stvar resena u uredjenijim ( normalnim ) zemljama ?
To , kad neko ( iz neznanja ili obesti ) reši da pregradi put !
 
Ako ljudi tu prolaze X godina, stekli su pravo kako god okrenes cije god da je ne moze im sad zatvoriti prolaz.. Ima kod mene u komsiluku ista situacija, nema zatvaranja puta koji tu stoji preko 50 godina..
Treba razgraničiti šta je put, a šta službeni prolaz.Službeni prolaz nikako ne može da postane put tj javna površina.I to pravo ne mogu da imaju svi, samo oni kojima je to jedini put,stvarna službenost može da se stekne i održajem ako se koristi uzastopno 20 godina, ali isto tako može i da se izgubi ako se ne koristi uzastopno 3 godine.

A za sve to moraš da dokazeš da ti je to jedini prolaz i da nema drugih nesrazmernih alternativa u vidu kilometraže i potrošnje goriva, a to odredjuje sud šta je srazmerna alternativa.

Može da se zatvori, a onda svako ko smatra da to nije tako, mora da ide na sud i da dokazuje da ima pravo na stvarnu službenost tog prolaza.A naši sudovi gledaju poprilično široko na to ima li osnova za stvarnu službenost.
 
Proverio sam na geo Srbiji, na da nije u pravu već put treba da se pomeri dublje u njegov posed (izašao na put). Dokonom čoveku svašta pada na pamet pa i da pregrađuje put. Od dokazivanja nema ništa, ipak ću ja naokolo.
Tuži(š)te ga, verovatno će sud doneti privremenu meru da on mora da omogući prolaz do konačne presude. Onda, utakmica koju bi, ja mislim, on izgubio skroz.
 
Ta parcela nije moje vlasništvo, zakup je tako da neću da se upuštam avanturu da ga tužim. Vlasnik ako želi može, mada ne verujem da će i on. Postoji taj obilazni put koga inače u kartama nema, napravili su ga ljudi na svoju ruku.
 
За то да направе пут "на своју руку" 6 месеци затвора или две године условно. Покојни отац тако прошао и дан данас користе сви који могу тај пут.
 
Nazad
Vrh