Nikad ovako !

Traperi...🙂
Moglo bi terijerima ali da padne nivo vode ,zakon ih štiti ne bi zalegla krava iz štale za kaznu.
E sad ko ih je zaštitio trebao bi da nadoknađuje štetu koju prave ljudima...
 
To sve napravio Simić,iz rezervata prirode bara Zasavica.
On naselio dabrove,čak ih donosio iz inostranstva.Onda se raširili skroz i sad samo prave štetu.
Imao štetu od njih jedne godine u soji,morao sam intervenisati.
 
Traperi...🙂
Moglo bi terijerima ali da padne nivo vode ,zakon ih štiti ne bi zalegla krava iz štale za kaznu.
E sad ko ih je zaštitio trebao bi da nadoknađuje štetu koju prave ljudima...
A ko nadoknadjuje stetu sto covek urnise zivotinje i prirodu? Samo da smo mi na prvom mestu, neverovatno....ok drugo je ako bas zeznu veliko nesto, neka se izmeste ili neko resenje, ne odma ubijanje....
 
Traperi...🙂
Moglo bi terijerima ali da padne nivo vode ,zakon ih štiti ne bi zalegla krava iz štale za kaznu.
E sad ko ih je zaštitio trebao bi da nadoknađuje štetu koju prave ljudima...
Код нас су се појавили и то су гадне штеточине, јесенас у лову сам нашао посечене тополе. Зуби му као длето и лепо га оглође колико год да је дебело стабло.
 
A ko nadoknadjuje stetu sto covek urnise zivotinje i prirodu? Samo da smo mi na prvom mestu, neverovatno....ok drugo je ako bas zeznu veliko nesto, neka se izmeste ili neko resenje, ne odma ubijanje....
Mnogo široka tema za polemisanje.
Štetu za urnisanje prirode plaća sam čovek ,ali da bi živeli u potpunom skladu sa prirodom morali bi da se vratimo nekih 20tak hiljada godina u nazad.
A uneti vrstu u gusto naseljeno područje Mačve koja tu nije bila prisutna 300 godina je čist egzibicionizam a ne ekološka osvešćenost.
Uvođenjem dabra u sadašnji ekosistem bez prirodnog neprijatelja dovodi do eksplozije populacije ,onda bi trebali uvesti i vuka da to izniveliše. A šta onda dalje...?
 
Код мене су се појавили прије двије године, направили приличну штету уз обалу. Досадило им кад смо комшија и ја почели склањати оно што оборе, сконтали да им се не исплати труд. :)
 
Ako je ovo istina brzo će im se reducirati populacija

" Vjerovalo se u ljekovita svojstva njegovog mesa i organa, a nekontrolisano se izlovljavao i za vrijeme posta, jer se smatralo da spada u posnu hranu zbog života u vodi i ishrane biljem................. "
 
Од синоћ до јутрос неколико аутомобила се скоро па обмотало око дрва на локалном путу. Шта се ово дешава... Наиђем на једног јутрос, једва сам га аутом извукао.
 
Од синоћ до јутрос неколико аутомобила се скоро па обмотало око дрва на локалном путу. Шта се ово дешава... Наиђем на једног јутрос, једва сам га аутом извукао.
Vikend...


Послато са SM-A207F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh