Nikad ovako !

Tema za pečurkane odavno zamrla pa da priupitam ovde da li ova spada u vrstu koja više puta može da se jede .
Doneo mi jedan prijatelj koji zna da svašta nešto volim da spremam i kaže " ovo je vrganj , slobodno spremi gulaš dolazim i ja "
Eto , prepoznaje li je neko ?

Inače , teška je 600gr .
a12b64dc2e6fa904fe6fc1ccc1238ecc.jpg


Sent from my RMX2155 using Tapatalk
 
Neki čudan vrganj za ovo doba. Odozgo taman kao jesenski vrhanji, a drška (donji dio) mi vuće na crveno. Teško je prema slici reći koliko puta je jestiv. Ne bi želio da imaš neke neželjene posljedice. Najbolje da provjeriš u živo, s nekim tko se razmije u gljive.
 
Ne jedem gljive uopšte...
Čak ni šampinjone...
Upravo iz dileme koje su jestive jedared....😂
Jednom sam pozvan na ručak, a na meniju bila neka vrsta "delikates" pečuraka, pobegao sam glavom bez obzira, još se domaćini uvredili...😂
Otada, kada me neko zove na ručak, prvo pitam šta se sprema, pa onda potvrđujem dolazak...😃
 
Neki čudan vrganj za ovo doba. Odozgo taman kao jesenski vrhanji, a drška (donji dio) mi vuće na crveno. Teško je prema slici reći koliko puta je jestiv. Ne bi želio da imaš neke neželjene posljedice. Najbolje da provjeriš u živo, s nekim tko se razmije u gljive.
Druze ocigledno slabo imas iskustva s gljivama a posebno s vrganjem.Vrganj sa slike je crni vrganj, jedan od najukusnijih iz porodice vrganja.Odlican je kao dodatak nekim jelima,naravno ko ga voli.Licno obozavam ga kao dodatak u supi.Po meni je najukusniji kad se samo poprzi na ulju bez ikakvih dodataka da mu ubije ukus.
 
Mi zivimo na takvom mestu gde ih ima u izobilju posle vecih kisa u jesen i prolece.
U zamrzivacu ih imamo uvek i to skoro vise od mesa i povrca.
Ko nije siguran bolje je da ne eksperimentise.
Gostima ne treba iznositi na meni niti ih treba konzumirati u gostima...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kraljevski vrganj, bar ga ja tako zovem. Kaloricniji i ukusniji od obicnog. Slobdno jedi.

Kod nas sam ga nalazi samo na jednoj lokaciji, ko zna da li bi pogodio mesto nisam bio za pecurke ima desetak godina.
 
Gledao na sajmu dronove,ono je ogromno jbt ,cek kad neko to kupi ,moze da prska totalom kome hoce,a ni traga nikakvog ni nista,domet veliki ....
Inace,kao deca smo plivali ovde,sad ovde izgleda u cizmama se predje bez problema ....samo sto se nije isusilo skroz.


 
Nazad
Vrh