Nikad ovako !

Kako fungicidom kada je za fungicid potrebna veća količina vode?
 
Ne bih ja xd,kazem za ovi koji to rade drugima sa prskalicama traktorskim,sa dronovima tek gde ce im biti granica ....
 
'Ебо их онај ко је смислио вијке за дрво за "минус" шрафцигер, slotted head, што кажу. Акао сам се данас са неким ролетнама и тамо, у тим кутијама и механизмима, све такви вијци. Сморио сам се са њима!
 
Воље сам имао, али не и снаге да правим спецификацију какво ми "шрафоће" треба и да одем до продавнице по њих, а у веркштету ничега иоле одговарајућег.
 
Hvala Bogu da se ne proizvode vise.
Iz tvrdog drveta ga odviti nemoguca misija.
Ja uzeo u lidlu kad je bilo, dva pakovanja holsrafa za neke povremene potrebe, glava je za torex, milina raditi sa njima, ne moras da pritiskas sauber.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Torex jedino i kupujem od vijaka za drvo,upravo zbog tog razloga.Ova ostala sr... ne postoje za mene,krstasta glava i ta jos gora kao minus ,pa ja nzm zasto to jos uopste i postoji u proizvodnji ...
 
Poslednja izmena:
Minus plus su dno vijci , drvo ,metal, zid , nebitno . Torex jeste bolji , al medju rjesenje. OK vijak je zakon , sto se mene tice bar. Ko sto nema bureka sa sirom , tako nema ni vijka za drvo ,lim, samourezni ,itd , ako nije ok , 8mm,10mm,13
....
 
Torex jedino i kupujem od vijaka za drvo,upravo zbog tog razloga.Ova ostala sr... ne postoje za mene,krstasta glava i ta jos gora kao minus ,pa ja nzm zasto to jos uopste i postoji u proizvodnji ...
Zato što je odavno pravilo da se tip pogona odredjuje prema tvrdoći materijala u koji vijak ide.Tako je prorez nekada davno bio standard za neke materijale, ali je užasno sklon proklizavanju,pogtovo pri odvrtanju.

Poprečna glava ili ti narodski "zvezdasti" je do skora bio standard čak i za tvrde materijale, ali standardni PH je odavno potisnuo PZ,pa treba voditi računa čime se zavija tj pogoni.

A treba razlikovati gradjevinske od montažnih tipova,neki nisu ni zamišljeni da se odvijaju.
 
Ovo je baš za rubriku "NIKAD OVAKO"...
"Komšija" kreten pokušavao da traktorom IMT 533 bez blokade povuče prikolicu punu ječma !!!!
Potpuno trezan, pri "čistoj svesti i zdravoj pameti" ...:rolleyes:
Človio traktor ,cimao, grebao, i na kraju uspeo da mi odvali ogradu !!!! ::lose::
Polomio stubove, pocepao žicu, sve ih povukao, i na kraju , posle mog vikanja i psovanja da stane, odneće sve, izašao iz kabine, i rekao, "pa šta hoćeš, nije to ništa" !!!!
JBO sam mu sve po spisku, hteo da ga nalupam, al' ga odbranila žena, a on uzeo komad cigle da me gađa !!! :ROFLMAO:
Ovo mi je bašta, srećom, bio sam u bašti i zalivao paradajz i papriku, pa sam se zadesio tu, na nekih 10-tak metara od ograde i posmatrao debila šta "radi"...
Da nisam bio tu, bilo bi, "ne znam ja šta ti hoćeš i o čemu pričaš"....😳
Prikolica sama, bez tereta, prazna, je teška preko 2 tone, a ti hoćeš punu da oteraš 5 km do silosa, traktorom teškim, ajd da ne preteram, oko 1.5 tonu !!!!
Ne da nisi normalan, nego si potencijalni ubica , retardu nenormalni !!!!
Dok ja otrčah niz ulicu kući po telefon da slikam ili snimim situaciju, on je u međuvremenu nekako uspeo da krene i pobegao !!!
A njegova lujka od žene nastavila da se raspravlja sa mnom !!!
Naravno, zvao sam policiju da se napravi uviđaj, ispašće da sam ja sam sebi odvalio ogradu !!!!!
I ljudi se krstili kada sam im objasnio šta se dogodilo i rekli da nije normalan, može ubiti nekoga putem, IMT 533 je jedva povukao da krene, a ko će to zaustaviti , na kočenje zaboravi !!!
JBT-ee dal sam ja lud a svi oko mene normalni, JBŠ mi mater !!!! ::samo bes::😡





 
Nemam šta dalje da se raspravljam, tražim advokata i ide tužba, ne samo za ovo, retardi radili ogradu do moje kuće, na ulici, i stavili tarabice skroz, čak mi obijali malter s kuće da im se uklope tarabice !!!!
Posadio lozu na 40 cm od moje kuće, da mu bude "vinjaga", žena stavila cveće, NA SVE TO sam ih upozorio da ne rade, rekao da sam najmio majstore za Jesen da dođu da odradim izolaciju i fasadu s "njihove" strane, odgovor njegove lujke od žene je bio : Sad si se setio, 20 godina nisi u stanju da okrečiš kuću !!!!:rolleyes:
Ma šta te boli p*****zda zabog čega nisam uspeo da se sredim!!!!
Mislim da znate, stariji članovi se sećaju moga slučaja s kravama, ne da nisam hteo, nego mi na pamet nije padalo da sređujem kuću a nemam od čega da živim !!!!
Hvala Bogu, došlo je sve sada na svoje, stekli su se uslovi i finansije, i šta sad , bukvalno mi komšije ne daju da sredim kuću !!!!! :ROFLMAO::p
0.7 metara je moja kuća od granice, još nešto, granični kamen su odvalili i odneli negde jer nigde ga nema, i prave me ludim da nije ni bio nikada !!!



Ispričao sam na par mesta u selu za moje probleme s njima, dobih povratnu informaciju : sramota ih od rugla na šta ti liči kuća, pa su zato stavili cveće i lozu !!! 😲
A evo i tarabica, kada sam im rekao kako da ja sada stavim izolaciju, ovaj što im je postavljao mi reče, pa šta, imaš mesta....
Gde bre imam mesta, pa tu nema mesta žilet da uguraš !!!!
okrenuh se i odoh, i krajičkom uva čujem gde se smejulje meni za leđa...
I preko toga pređoh, PA DOKLE VIŠE !!!!

I još nešto, počeli da me potkradaju, sin njihov mi odneo sanduk za piliće što sam pravio od starog zamrzivača, kada sam ga pitao što mi je to uzeo veli :trebalo mi je da napravim kućicu za kera a bilo mi kasno uveče da pitam...
A ja ga video i pozdravio se s njim to veče u 21:30...
Meni za piliće ne treba više....
Ove gume od automobila što se vidi na slikama cveće u njima, su mi isto "ukrali" , nestale mi bile, ja se već pomirio s tim, oni ih prefabali da ne primetim i ne prepoznam....
Opet ista priča, pitam "komšinicu" zašto ste mi to uzeli, smejala se ko retardirana, pa šta ima veze, naćićeš druge na Gradskoj deponiji !!!!
A zaista su sa deponije, bile 4 komada, 2 sjebane i dve onako, za prikolicu odlične, jer su R16C, od nekog kombija, teretnog vozila, siguran sam...
E sada je cveće u njima....
I sve linijom manjeg otpora, da se ne svađam s komšijama, ma ne da ću da se svađam, nego ćemo sad i da se sudimo !!!!
 
Poslednja izmena:
Kad vidim ova vasa vojvodjanska dvorista sav se najezim.Mi ovde nemamo velike njive kao vi ali bar imamo velika dvorista.
Nemoj me pogresno razumeti,ne mislim nista lose ali taj stil gradnje da ulazis na kapiju i gledas dal ce retrovizori da ti zakace o stubove i ovi cirkusi sa komsijama su stvarno katastrofa. Nisi jedini za kojeg sam cuo da ima takvih problema,zato sam se i nadovezao.
 
Ma taman skupih nešto para da komplet sredim kuću, i unutra i spolja, skupljao sam već 4 godine, majstori su skupi u PM, još ih i nema, jedva nađoh neke, načelno dogovorih, odvajao od usta bukvalno, i sad će otići advokatima i Sudovima, jer ja ne vidim drugi izlaz iz ove konfuzije, oni ništa ne priznaju i smeju mi se u lice po principu: pljuni mi pod prozor, ne možeš mi ništa !!!
Uf zamalo da ga odrobijam danas, čuli me kako vičem u 3. ulici !!!!
 
Kad vidim ova vasa vojvodjanska dvorista sav se najezim.Mi ovde nemamo velike njive kao vi ali bar imamo velika dvorista.
Nemoj me pogresno razumeti,ne mislim nista lose ali taj stil gradnje da ulazis na kapiju i gledas dal ce retrovizori da ti zakace o stubove i ovi cirkusi sa komsijama su stvarno katastrofa. Nisi jedini za kojeg sam cuo da ima takvih problema,zato sam se i nadovezao.
Ma i ja nisam odavde, jebo me kamion što me doveo 'vamo !!!!!
Imam njivu gde sam isto imao problem s komšijom s jedne strane, te izore, te mi oprska detelinu, sva se osuši ceo metar do metar i po dužine 300 metara, pa ti vidi, na kraju sam Vladimircem napravio takav razor i podigao moju njivu, u ravnome Sremu !!!
Sada je kanal dubine oko pola metra do 0.7m između moje i njegove njive, jer je voda koja se sliva s brega još više produbila taj početni razor, a sa druge strane s komšijom lepo, koji je izdao u višegodišnju arendu, toliki arendaši se menjaju godinama , pa nikakav problem...
Pokušavao je da zatrpa razor s IMT 539, ja lepo sačekam, zakačim plug, pa opet još više produbim !!!!
Odustao je, mada je zvao razne inspekcije koje ništa nisu mogle, ja podižem i graničim svoju njivu, njegovu ne zalazim....
I taj problematični je izdao njivu u arendu, čak sam razmišljao da zatrpam kanal !!!!
Posle svega ovoga, NI U LUDILU !!!
Odrastao sam u Istočnoj Srbiji, Timočkoj Krajini, tamo se glava gubi za ovako nešto, bukvalno bi te progutala kakva jama ili pećina da se ne zna šta je s tobom !!!!
 
Poslednja izmena:
Ne boj se,svuda ima ludaka.Veruj mi ovaj tvoj je mala maca za idiota kojeg imam u dvoristu pored mog tako da se ne sikiraj resice se ovo pravno lagano.
Inspirisan ovom tvojom pricom sutra cu napisati post da vidite sta je pravi ludak :)
 
Nazad
Vrh