New Holland

Kod nas ne valja ni dizel , ni benzin , ni plin .Dzabe sto u inostranstvu trosi 215g/kw kad kod nas dizel ne vredi dve banke i neuporediv je sa onim sto se koristi u inostranstvu
Post je spojen: [time]1295096250[/time]
_________________________________________________
i ovaj je odlican za bastu ...

2s1sj69.jpg

2607cd0.jpg
 
Dobar dan svima,
vidim da ovde ima jako kopetentnih ljudi, poznavaoca traktora. Ja i brat razmisljamo o kupovini traktora koji bi trebao da obavlja razne operacije, prvenstveno priprema senaze, manipulacija rol balama, baliranje rol presom, donekle oranje na nekih 20-ak hektara. Posto je meni dosta tesko da se snadjem u ovoj sumi podataka da li neko od vas moze neki od traktora da mi preporuci posto smo razmisljali od nh T5040? Ako neko deli nase misljenje, zna li mozda neko cenu takvog novog traktora u Srbiji? Ako neko ima drugi predlog sto se marke i modela tice, bio bih mu veoma zahvalan.
Hvala upanred :cao:
 
miljko je napisao(la):
Dobar dan svima,
vidim da ovde ima jako kopetentnih ljudi, poznavaoca traktora. Ja i brat razmisljamo o kupovini traktora koji bi trebao da obavlja razne operacije, prvenstveno priprema senaze, manipulacija rol balama, baliranje rol presom, donekle oranje na nekih 20-ak hektara. Posto je meni dosta tesko da se snadjem u ovoj sumi podataka da li neko od vas moze neki od traktora da mi preporuci posto smo razmisljali od nh T5040? Ako neko deli nase misljenje, zna li mozda neko cenu takvog novog traktora u Srbiji? Ako neko ima drugi predlog sto se marke i modela tice, bio bih mu veoma zahvalan.
Hvala upanred :cao:
lepo pitaš člana secondgeneration o nju holandu on će ti odmah sve reći jer čovek radi u zastupništvu za nju holand
 
Najbolje da se obratis clanu secondgeneration, da ti da kontant od nekog ko je u Srbiji kupio takav traktor, pa da odes licno da popricas sa covekom. Tako bih ja uradio da kupujem traktor. :cao:
 
nikola indjija je napisao(la):
Jel neko kupio ili ima ili je cuo nesto o SNH 704
To su kinezi,javi se dođi kod mene u selo ima dva da te vodim kod ljudi.
Oni se ne žale jer ih sramota ali uopšte nisu zadovoljni sa odnosom (cena -kvalitet)
 
nikola indjija je napisao(la):
bojcetic je napisao(la):
Pisano je o SNH, malo prelistaj u nazad.
Ovo nazad je "rekla kazala" to sam citao vec 10 puta potrebne su proverene informacije po mogucstvu od vlasnika ovakvog traktora :cao:
nikola indjija je napisao(la):
bojcetic je napisao(la):
Pisano je o SNH, malo prelistaj u nazad.
Ovo nazad je "rekla kazala" to sam citao vec 10 puta potrebne su proverene informacije po mogucstvu od vlasnika ovakvog traktora :cao:
Pisano je svasta o tim traktorima i vise manje svi su pravu. Moje je misljenje da kod NH postoje i bolja resenja.
 
Bećarina pusta je napisao(la):
Sremac bosh pumpa na mom T-5060 je imala problem zbog prlajvog goriva. Ovi podatci o oranju su mi malo našpanovani. Vući 3x14" pri 30-ak cm dubine na 1700 o/min i ići 10-12 km/h je teško za povjerovat. No nema veze. Mislim da bi u brzini manje i pri malo većem gasu traktoru bilo lakše, a vjerojatno i vlasnikovom šlajboku. A oranje na 2500 o/min je ludost, pa ko još ore na tolkom gasu? :sta: A što se tiče brzine oranja tu netreba puno filozofirat jer se zna da je to u prosjeku od recimo 5 do 8 km/h. Za brža oranja trebaju ići i adekvatne daske na plugu koje opet nemaju sve marke plugova itd., itd.... Uglavnom kad su uvjeti za oranje pristojni onda je i potrošnja pristojna. Potrošnju u oranju sa T-5060 nisam mjerio jer sa njim gotovo da i nisam orao, a mali NH (koji nije predviđen za oranje) sa okretačem Lemken Opal 090 3x12" na oko 28 cm dubine, oko 5,5-6,5 (7)km/h i na oko 2200 o/min sukne 16-20 l/kj, ovisi kakva se zemlja ore i kakvi su uvjeti za oranje. Nekad ta potrošnja zna biti i malo veća.

Traktor treba znat adekvatno agregatirat, pravilno i pametno ga voziti pa će onda i potrošnja biti u okviru "normale" za određeni posao i tip tla.
E sad mi nešto nije jasno , vidim napadoste sremca za one podatke o oranju , u redu i ja mislim daga je pretjerao ali ne sve .Čovjek kaže da ore na 1700 obr, pa šta.Neko je u zabludi pa me zanima dali sam to ja? Orem sa 145ks (nije ova tema pa neću reći proizv. ) na 1500 do 1700obr , jer mislimda mu je tu velik obrtni momenat i da mu tako paše , a opet vidim da ste vi iskusni orači a orete na 2200 obr i sl , pa mi nije jasno :sta:
 
Ma uredu, svatko zna svoje. Smatram da je 1500 o/min (osim za traktore zadnjih generacija sa bezstupnjevanim mjenjačima), i to pri 10-12 km/h, malo za oranje, jasno ako je traktor adekvatno agregatiran sukladno snazi i uvjetima. Gore sam napisao da orem sa malim NH koji nije traktor za oranje (nema adekvatne gume, kila, širine...) pa kad su iole lošiji uvjeti onda mu moram dat gasa da "ide" jer u suprotnom ga plug "važe". Inače recimo sa T-5060 teže poslove radimo na oko 1900-2000 o/min. Da bi (ja) orao na 1500 o/min morao bi imati neki priključak malo manjeg zahvata jer u suprotnom bi morao smanjiti ili dubinu ili brzinu rada zbog manje snage koju motor razvija pri tim okretajima motora. MTZ-892 komotno teram na 1600 o/min, no on ima makismalno 1800 o/min tako da je to druga pjesma, dok NH ide do 2300 o/min (pa čak i više, no "uštrojim" ih na 2300 o/min).
 
@MOMOSARIC
Oremo na 2000 o/min jer na tim obrtajima vecina traktora ima maksimalnu snagu. Na taj nacin se koristi sva snaga traktora. Ako je plug mali za specificni traktor ore se na manje obrtaja jer nema potrebe da se razbacuje snaga. Sam osetis po traktoru koliko mu je tesko, pa tempiras stepen prenosa i obrtaje.
 
SLANKAMENAC (100%) je napisao(la):
jel neko od clanova foruma radi u IKR u crvenki ?? interesujeme jedan traktor ( za voce) :D
Ala se ti pravis pametan,pa malo pre si napisao da te zvao clan Secondgeneration a kao ne znas gde on radi,ko je i ostalo... :nono: :nono:
 
North ARMY je napisao(la):
SLANKAMENAC (100%) je napisao(la):
jel neko od clanova foruma radi u IKR u crvenki ?? interesujeme jedan traktor ( za voce) :D
Ala se ti pravis pametan,pa malo pre si napisao da te zvao clan Secondgeneration a kao ne znas gde on radi,ko je i ostalo... :nono: :nono:
secondgeneration radi u ns a čovek je pitao jel ima neko u crvenki tako da ste se prešli
 
IKR je jedna ista kuca. :cao:
Post je spojen: [time]1295366119[/time]
_________________________________________________
http://www.ikr.co.rs/indexNOVO.htm
Post je spojen: [time]1295391348[/time]
_________________________________________________
Pa ides na "kontakt" da vidis sta ce ti izbaciti koje mesto. :cao:
 
North ARMY je napisao(la):
IKR je jedna ista kuca. :cao:
Post je spojen: [time]1295340919[/time]
_________________________________________________
http://www.ikr.co.rs/indexNOVO.htm
Post je spojen: [time]1295366148[/time]
_________________________________________________
Pa ides na "kontakt" da vidis sta ce ti izbaciti koje mesto. :cao:
ali secondgeneration ne radi u crvenki nego u novom sadu što je malo daleko jedno od drugog
 
Nazad
Vrh