New Holland

Ti tegovi sigurno imaju neku ulogu jer i drugi proizvodjaci ih imaju na traktorima slicne velicine

john-deere-9630-scraper.jpg
 
Bećarina pusta je napisao(la):
Cicimoric šta nisi dotero jednog T-5060 za sjetvu? Tebi bi on lego ko kec na desetku. ::namigivanje:: Jesi probao voziti kojeg T-5060?

Ako se kombinacija RD + sejalica pokaze kako treba onda cemo tako sejati ubuduce i u tom slucaju je taj traktor mali. A iskreno bilo bi preveliko opterecenje za budzet da placam rate za jos jedan traktor. Meni ce trebati traktor koji ce zameniti rusa za povrsinske obrade i transport ali otom-potom.
 
sremac je napisao(la):
..... kod nas u oranju sa plugom 3 x 35 trosi 15 - 16 litara , jos ga drze od 1700 do 1900 obrtaja , ili ako ga teraju 2500 obrtaja trosi 20 litara po jutru ili 35 po hektaru ... sto je strasno puno.. moj john deere 105 ks trosi sa 3 * 44 od 7.5 - 8 litara po jutru ili 13.4 litre po hektaru i jos ide 12 km / h u oranju zimskom na 30 cm , dok holandez 3 * 35 i ide 5 km /h. jednostavno nemoze da ide.. a valja mu sve i nov je.
7.5 litara za jutro oranje je nemoguce pa sve da ores na 5cm dubine! A tek orati 12 km/h sa 3*44 i 105ks, zaista....
 
da sam hteo da se svadjamo i da jedni druge lazemo nebi nikad dosao na forum........ kod nas je obicno potrosnja po kj od oko 8 litara do 10 normalna . ... . zemlja je srednja , mozda negde i teska.. za taj trakotr 5060 me stvarno cudi.... trakotr nemoze da vuce plug 3x35 10 km /h ..... znam za 2 coveka koji su se zalili d aje los trakotr nh 5060 samo zbog motora, a jedan i zbog hidraulike.. ::lose:: :udri: :nono: .....


na forumu nema laganja.......... sto jest jest.........
becarino ti imas toh nh ajde reci koja je potrosnja kod tebe po kj ili po hektaru ( sve jedno ) i koji zahvat vuces , koja dubina oranja i koja brzina:haha: :bravo: :cool:
Post je spojen: [time]уторак, 11. јануар 2011. 18:29:22 CST[/time]
_________________________________________________
 
Gospodine @sremac,
Ovo je tema New Holland i molio bih Vas da u njoj pišete samo o tim traktorima, a koji Vi traktor imate to pišite u temi koja je njemu namenjena, drugo nemojte da uporedjujete traktore različitih proizvodjača pošto niste merodavni za to.Da bi to radili ipak je potrebna izvesna škola, odredjena aparatura isti usovi rada ..... Pošto ovo nemožete da ostvarite iznosite samo zapažanja i bez onog ja sam čuo od onog i onog.Samo ono što znate sigurno.A to koliko troši Vaš traktor bar meni nemorate da pričate jer sam se u životu susreo sa dosta traktora.Ako Vi vučete toliki plug sa tom snagom traktora onda kod Vas nije teška zemlja i Vi onda ne znate šta je teška zemlja.Prema tome iznosite samo Vaša zapažanja, a nikako uporedjenja.
S poštovanjem,
panonstib
 
Sremac bosh pumpa na mom T-5060 je imala problem zbog prlajvog goriva. Ovi podatci o oranju su mi malo našpanovani. Vući 3x14" pri 30-ak cm dubine na 1700 o/min i ići 10-12 km/h je teško za povjerovat. No nema veze. Mislim da bi u brzini manje i pri malo većem gasu traktoru bilo lakše, a vjerojatno i vlasnikovom šlajboku. A oranje na 2500 o/min je ludost, pa ko još ore na tolkom gasu? :sta: A što se tiče brzine oranja tu netreba puno filozofirat jer se zna da je to u prosjeku od recimo 5 do 8 km/h. Za brža oranja trebaju ići i adekvatne daske na plugu koje opet nemaju sve marke plugova itd., itd.... Uglavnom kad su uvjeti za oranje pristojni onda je i potrošnja pristojna. Potrošnju u oranju sa T-5060 nisam mjerio jer sa njim gotovo da i nisam orao, a mali NH (koji nije predviđen za oranje) sa okretačem Lemken Opal 090 3x12" na oko 28 cm dubine, oko 5,5-6,5 (7)km/h i na oko 2200 o/min sukne 16-20 l/kj, ovisi kakva se zemlja ore i kakvi su uvjeti za oranje. Nekad ta potrošnja zna biti i malo veća.

Traktor treba znat adekvatno agregatirat, pravilno i pametno ga voziti pa će onda i potrošnja biti u okviru "normale" za određeni posao i tip tla.
 
slazem se sa tobom becarino ..... ako je pravilno nastelovan agregat (plug ili spremac , gruber ) ond aje donekle i potrosnja manja ali kod nh T5060 je potrosnja velika

Post je spojen: [time]среда, 12. јануар 2011. 03:07:17 CST[/time]
_________________________________________________
panonstib je napisao(la):
Gospodine @sremac,
Ovo je tema New Holland i molio bih Vas da u njoj pišete samo o tim traktorima, a koji Vi traktor imate to pišite u temi koja je njemu namenjena, drugo nemojte da uporedjujete traktore različitih proizvodjača pošto niste merodavni za to.Da bi to radili ipak je potrebna izvesna škola, odredjena aparatura isti usovi rada ..... Pošto ovo nemožete da ostvarite iznosite samo zapažanja i bez onog ja sam čuo od onog i onog.Samo ono što znate sigurno.A to koliko troši Vaš traktor bar meni nemorate da pričate jer sam se u životu susreo sa dosta traktora.Ako Vi vučete toliki plug sa tom snagom traktora onda kod Vas nije teška zemlja i Vi onda ne znate šta je teška zemlja.Prema tome iznosite samo Vaša zapažanja, a nikako uporedjenja.
S poštovanjem,
panonstib

@panonstib : znam ja sta je teska zemlja, video sam je i trakotre koji oru u njoj..... za nju treba bar 40 ks po brazdi (35 cm ) a negde i vise....... izvinjavam se ako sam nekoga uvredio mojom pricom , onda je kod mene dosta laksa zemlja nego kod vas................
 
sremac je napisao(la):
becarino cestitam na kupovini traktora.... d ate dugo sluzi :D o tom traktoru znam sve , samo me je interesovala tacna kilaza traktora zato sam te i pitao... znao sam da je negde izmedju 4.5 - 5.5t. bio je u uzem izboru za kupovinu, al je za moje potrebe traktor los..... u mom selu imaju dva takva traktora.. kupljeni su pred kraj 2008 god... motori su im losi.. kvare se... otisle su bos pumpe i karike..... i na jednom i na drugom a ljudi sa nima obradjuju 100 jutara oranice.. samo ore , spremira i prevozi prikolice sa zitom , kuk, i suncokretom..... na jednom je otisla i hidraulika , servis je spor.. :udri: :nono: cekali su oko 3 nedelje da im oprave serviseri traktor, tako da sad kunu sebe sto su ga uzeli... i to jos na 5 god kredita.... :kisa:
Post je spojen: [time]понедељак, 10. јануар 2011. 20:03:23 CST[/time]
_________________________________________________
a za malog diva, New Holland TN95FA 92 ks. sve pohvale.. znaci traktor je azdaja ... za voce je 5+ ... imamo jedan novi takav u selu.... ide preko 40 km/h. ima snage al je u nekim poslovima lak.. mislim u transportu.. on za oranje nije namenjen al zato za transport ima brzinu, nema neku veliku stabilnost jer je uzan a brz , al moze da prevuce dosta u odredzenim kolicinama (tonama) .. za njega sve najjjjj 5 + ... i ovaj u sl ima super steer ( ako se tako pise) i mogu ti reci da je to prava stvar samo se hocu da se pojedu neke caure i bolcne... on nema prednju hidruliku al mu je natrpao tegova napred..
Post je spojen: [time]уторак, 11. јануар 2011. 03:15:20 CST[/time]
_________________________________________________
becarino , jesi imao kakvih jos kvarova (ili sitnica) na velikom nh?? :udri: sem onog da ti je mogao otpasti tocak i da ti je otisla bos pumpa... :haha: ::lose:: :zli: vozio sam taj traktor : moji utisci : slabo ubrzava, u nekim slucajevima gubi snagu ( sto za tolike ::novac::date, nebi smeo da radi ) preko 1900 obrt. motora GUTA GORIVO ..... kod nas u oranju sa plugom 3 x 35 trosi 15 - 16 litara , jos ga drze od 1700 do 1900 obrtaja , ili ako ga teraju 2500 obrtaja trosi 20 litara po jutru ili 35 po hektaru ... sto je strasno puno.. moj john deere 105 ks trosi sa 3 * 44 od 7.5 - 8 litara po jutru ili 13.4 litre po hektaru i jos ide 12 km / h u oranju zimskom na 30 cm , dok holandez 3 * 35 i ide 5 km /h. jednostavno nemoze da ide.. a valja mu sve i nov je.. ista prica je i kod drugog holandeza od drugog coveka ........ hvala bogu sto ga nisam uzeo...... :D bice i slika kako ja orem a i kako ore taj 5060 ...... razlika je velika ..... john deere ga ladi u svakom pogledu ...... :D :D
Sremac pricas o mojim prijateljima razgovarao sam danas sa njima oko problema o kojima si pisao oni sa tim nisu upoznati. U servisnim knjigama nema podataka da je na tim motorima ikad radjeno nesto na motoru nema podataka da je ikad radjeno nesto na pumi (pumpe visokog pritiska su od BOSH proizvodjaca a ne od New Hollanda) I ni jednom nije radjena hidraulika jednom je u garantnom roku zamenjen merac nivoa goriva. Sve ovo ukoliko se radi o Lozancicu i Aleksicu iz Novog Slankamena. Vecina stvari koje si napisao nije istinita.
Post je spojen: [time]петак, 14. јануар 2011. 08:22:41 CST[/time]
_________________________________________________
Takodje. Predpostavljam da je zemlja u Novim Karlovcima ista. Procitao sam jednom potencijalnom kupcu iz tog sela sta si napisao o oranju.... samo se nasmejao.
 
Price da jedan traktor trosi 20l, a drugi 10l iste snage, sa istim prikljuckom u istoj zemlji, nisu istina! Specificna potrosnja IMT motora je oko 240g/kwh, dok je kod zapadnjaka oko 215g/kwh (ovo je po katalozima i sajtu konedata.com). Dobro, moguce je da u praksi ove vrednosti malo promenu, ali nikako ne moze da jedan traktor trosi 16-17l za jutro oranja, a drugi 8l, ako je ista ili priblizno ista zemlja. :cao:
 
Nazad
Vrh