New Holland

becarina pusta mora da ima auto dizela solidnog potrosaca pa mu i on malko pomogne(otkalati)pokoje bure.
 
KirshRobert ako ti treba nesto da ti prevedem iz tog kataloga ti naslikaj i posalji mi , a ja cu ti prevesti. To vazi za sve koji imaju nesto da im prevedem sa francuskog. :ppozdrav:
 
Nema dizela,ima benzinca. ::namigivanje::

Cale kaze da mi potrosimo 1200-1500l radimo sve sem kombajniranja na 15-20kj.


Nego Becarino reci mi kakav je komfor u kabini,deluje mi dosta malo... :sta: Znam da nije bucna kao ove IMT,MTZ i ostala kompanija,ali jel tesna ... ??
 
@CAR: :nono: Vozim se na plin, a i dok sam se vozio na dizel nije mi padalo na pamet da točim plavi u njega. :nono:

@NA: Kabina u T-5060 je dosta prostrana, mjesta ima dosta, više nego recimo u Agrofarmu, Zetoru... Buka je na zadovoljavajućem nivou (moglo bi bit i tiše no dobro je), nije kao u recimo JD 5020. Raspored komadi je vrlo dobar kao lakoća rukovanja sa istima. Preglednost također na visokom nivou. Prašinu uopće neuvlači puno (kao recimo moj voćarac) i tu mu dajem visoku ocjenu. Mene osobno smeta nizak položaj ručice za uključivanje žmigavac (udaraš koljenom u njega dok ulaziš i izlažiš), nema pomoćnog sjedala već se moraš zavuć u zadnji lijevi kut kabine (nije loše no sa sicom bi bilo još bolje), dva luftera koji su najviše pomaknuti prema zadnjem kraju kabine (u krovu, negdje iznad šarki vrata) su tu bez ikakve funkcije, a dobro bi došli. I to je uglavnom to. Sve u svemu ocjena 4 (+). A mali TN95FA je klasična priča o voćarcu i njegovoj kabini. Buke ima više nego kod T-5060, tunel u kabini grije samo tako, mjesta je manje, volan moš samo po visini pomicat, komande imaju dobru ergonomiju, dosta je pregledan... Al meni je on draži nego veći NH jer mališin motor ima "srce", grebe kad treba, dok je veliki malo ljeniji (veće gume). ::namigivanje::
 
Bećarina pusta je napisao(la):
@CAR: :nono: Vozim se na plin, a i dok sam se vozio na dizel nije mi padalo na pamet da točim plavi u njega. :nono:

@NA: Kabina u T-5060 je dosta prostrana, mjesta ima dosta, više nego recimo u Agrofarmu, Zetoru... Buka je na zadovoljavajućem nivou (moglo bi bit i tiše no dobro je), nije kao u recimo JD 5020. Raspored komadi je vrlo dobar kao lakoća rukovanja sa istima. Preglednost također na visokom nivou. Prašinu uopće neuvlači puno (kao recimo moj voćarac) i tu mu dajem visoku ocjenu. Mene osobno smeta nizak položaj ručice za uključivanje žmigavac (udaraš koljenom u njega dok ulaziš i izlažiš), nema pomoćnog sjedala već se moraš zavuć u zadnji lijevi kut kabine (nije loše no sa sicom bi bilo još bolje), dva luftera koji su najviše pomaknuti prema zadnjem kraju kabine (u krovu, negdje iznad šarki vrata) su tu bez ikakve funkcije, a dobro bi došli. I to je uglavnom to. Sve u svemu ocjena 4 (+). A mali TN95FA je klasična priča o voćarcu i njegovoj kabini. Buke ima više nego kod T-5060, tunel u kabini grije samo tako, mjesta je manje, volan moš samo po visini pomicat, komande imaju dobru ergonomiju, dosta je pregledan... Al meni je on draži nego veći NH jer mališin motor ima "srce", grebe kad treba, dok je veliki malo ljeniji (veće gume). ::namigivanje::
Becarino dodao bih da je buka u kabini T5000 serije 75 db na T6000 i T7000 je spustena 69,9 to su postigli sa zaobljenim vetrobranom i kabinom na 4 stuba kao i amortizacijom kabine. Tako nesto na t5000 nazalost nije dostupno zasto ne znam takodje ni pomocno sediste nije dostupno. Ta dva otvora su predvidjena da rade recirkulaciju u tzv "blu cab" tj kabini opremljenoj sa nad pritiskom i karbo filterom (mi tako nesto ne porucujemo a mislim da tako nesto ne porucuju ni momci iz Agrije) na zalost naknadno nije moguce ugraditi tako da i ostaju bez funkcije. Ovo za tockove je zanimljivo jer su recimo ove godine sami kuci sproveli neko malo "istrazivanje" vezano za proizvodjace pneumatika. Naime covek je kupio T5000 sa Continental gumama tvrdio je da ne moze da postigne 40km/h sa tim gumama odnosno da moze ali tek pri 2500 o/min motora. Sledeca dva kupca su dobili traktore sa Pireli gumama oni su tvrdili da tu brzinu postizu pri 2000 o/min. Izmerili su gume i razlika u visini (spoljnem precniku) je bila neverovatnih 16 cm. Nakon sto smo mu zamenili gume za Miselin kaze da je tej problem nestao jer su te gume bile nize od Pirelija za svega 3 cm. Takodje je napomenuo i to da mnogo lakse postize 8 km/h u oranju sa ovim gumama nego sa Continentalom. Sto se tice vocarskog traktora cinenica je da je bucniji jer mu menjac prolazi kroz kabinu nisam imao priliku da vozim T4000f seriju ali mislim da ni na njoj nisu drugacije resili. Odnosno mislim da nece ni uspeti da rese zbog gabarita. Osvrnuo bih se i na potrosnju (sta to tacno znaci znacete bolje od mene jer ste korisnici). Isti kupac je izneo i podatak da mu T5060 trosi izmedju 12 i 14 litara po kj u zavisnosti od prethodnog useva i stanja parcele. Takodje je rekao da ne sme da poveca obrtaje preko 2000 o/min jer znacajno povecava potrosnju. U globalu sa tim traktorom su ovde svi zadovoljni jer nismo imali nekih znacajnih problema sa njim (zato ga i nasi serviseri obozavaju). Takodje bih ti se zahvalio jer sam prilican broj tvojih stavova koje sam procitao ovde na forumu koristio ove godine.
 
Što se tiče amortizacije kabine na T-5060...



Uploaded with ImageShack.us

Na kabini oba traktora imam karbonske filtere jer oba rade sa atomizerima. Skupi su jako, dva komada (tolko ide na kabinu) za TN-a oko 320 eura, a godišnje ih mjenjam jedan puta i to izdrže na knap. No na tom malom TN-u moram napraviti neke zaštite izvana na kabini iznad filtera jer kiša, voda od pranja, rosa škropiva od atomizera (ako pirne vjetar) uništavaju te filtere da je to strašno. ::lose:: Sad ću napraviti neku zaštitu koja će biti iznad tih filtera i omogućavati zraku da ulazi samo sa donje strane tako da izbjegnem kvašenje filtera. Jednostavno se od vode počnu raspadati. Neznam kako je to tvornica tako loše napravila. :sta: No te filtere (iako su skupi) nebih mjenjao nizašto jer odrađuju svoj posao za 5+. Kad prskamo u kabini ventilator radi na 1 ili na 2 i unutra se neosjeti ni p od pesticida. Oni koji puno rade sa prskalicama i atomizerima znaju o čemu pričam.

Vezano za gume. Kod narudžbe traktora striktno sam tražio Michelin gume u dimenziji 540 cm širine i 34 cola promjer felge. I sa njima sa jako zadovoljan. Malo propadaju u tlo (što mi je jako bitno u voćnjaku), na cesti su udobne i traktor je fino upravljiv.

U globalu sam vrlo zadovoljan sa T-5060. Traktor je dobar radnik. A u potrošnji iznad 2000 o/min si i sam zaključio. ::namigivanje::

Za stavove neka zahvaljivat, ovdje smo da razmjenjujemo informacije i pomognemo jedni drugima kolko je to moguće, jel.
 
Ovo je za mene novost nama je stigao odgovor da na T5000 postoji mogucnost ugradnje karbo filtera ali da se u tom slucaju zbog velikog otpora vazduhu ne sme ukljuciti klima jer ventilator nema dovoljno snage. Znam da su kratkotrajni, da su prilicno skupi i da ih i najmanja prasina unisti. Pogotovo kod TNF traktora gde su stalno izlozeni vremenskim prilikama. Pretpostavljam da ih skidas odmah po prskanju?
 
Ma ne, jer jako često mi se dogodi da traktor ujutro prska, sredinom dana kosi ili radi obradu tla, a navečer opet prska. Tako da bi mi stalna izmjena filtera dojadila. Radim stalno sa karbonskima, svaki dan ih ispirujemo i vanjske i unutrašnje filtere i to bi bilo to. Što se tiče ventilatora nam je sa sad na TNF-u ventilator počeo laaagano ponekad cvilit-zujit tak oda to moramo ove zime rastavit i vidit šta je i kako je.
 
Slazem se sa Lalom. Prave se u istoj farbici TurkTraktor-a. Potpuno identican sa JX 95. Dok recimo CASE JXU i NH T5000 nisu bas potpuno isti. Prvi se pravi u Austriji u fabrici Stajera, a drugi u Italiji.
 
Nazad
Vrh