New Holland

Kako je moguce da ne postoji katalog :sta: Ako postoji katalog za MTZ iz 1968, ne vidim zasto ne bi postojao za New Holland... I da, zasto bi Kish menjao kombajn ako zadovoljava njegove potrebe. Lepo recite coveku necemo da se cimamo jer nemamo koristi od toga. :cao:
 
Pitacu ja ovde u Svajcarsku u garazu da vidim sta oni kazu za tvoj katalog. Ovde postoji jedno pravilo. Sve dok masina ima broj sasije sve do tada se mogu naruciti delovi. Ako ih nemaju onda se proizvode , jeste da su duplo skuplji ali su dostupni. :ppozdrav:
 
bojcetic je napisao(la):
Kako je moguce da ne postoji katalog :sta: Ako postoji katalog za MTZ iz 1968, ne vidim zasto ne bi postojao za New Holland... I da, zasto bi Kish menjao kombajn ako zadovoljava njegove potrebe. Lepo recite coveku necemo da se cimamo jer nemamo koristi od toga. :cao:
Kombajn se ne menja zato sto je star ili zadovoljava ili ne zadovoljava njegove potrebe menja se zbog dosta drugih stvari. Prva stvar je ta sto ti kombajni imaju zastarelu tehnologiju, po pravilu vise se kvare imaju vece gubitke u rasturu, lomu i necistoci. Mnogo vise vremena se utrosi na redovnim i sezonskim odrzavanjima, rezervni delovi su jako tesko dostupni i kad su dostupni kostaju mnogo itd. Klub 100P je izracunao da su gubitci Vojvodine zbog rastura kombajna ogromni, racunica otprilike ide 500.000 ha x 5.000 kg/ha * 0,03 (3%) x cena zita. I to pod pretpostavkom da je to samo tri posto gubitak. I naravno tu je ljudska strana da u nekom takvom kombajnu na temperaturi od 50 stepeni (ili na temperaturi 5-6 stepeni u zavisnosti od sezone) treba da sedi covek da radi i usput da pazi na bezbednost. moja greska je sto sam rekao nov trebao sam da kazem noviji kombajn. Mi u firmi nemamo katalog u stampanoj ili elektronskoj formi imamo ga kroz neke servisne alate. Katalog rezervnih delova nov (proverio sam) postoji i kosta 350 eura bez carine i troskova uvoza. Uputstvo za upotrebu i koriscenje za taj kombajn na bilo kom jeziku nisam nasao jednostavno u bazi podataka New Hollanda ga nema. A prava sramota je na onome ko mu je uvezao i prodao kombajn a nije mu obezbedio potrebne alate za rad izmedju ostalog i taj katalog. Ne vidim moju gresku.
 
@secondgeneration
Ipak je ovo tema traktori pa sa ovim postom da završimo raspravu u ovom delu foruma.
A sada da odgovorim na Vaš post.
Prvo zašto ti kombajni imaju zastarelu tehnologiju kada i novi kombajni imaju bubanj, podbubanj, slamotrese i da ne nabrajam dalje i nije tačno pravilo da se više kvare, a još manje je tačno da imaju veći rastur lom i nečistoće.Isto me niste ubedili u održavanju ovih kombajna jer je kvalitet materijala onda bio daleko bolji nego sada i to su jednostavnije i pristupačnije mašine od ovih savremenih pa je i remont kraći i lakši.Cena delova je diskutabilna i to je jedino tačno da nekih delova nema za neke stare modele.
Kakva Vam je to kontrolna institucija Klub 100 P da bi njegova izračunavanja bila merodavna i da bi mogla da budu prezentovana van njihovog skupa.Tri posto gubitaka imaju i savremeni kombajni.
Potrebne alate i katalog rezervnih delova i uputstvo za upotrebu prodavac nije obavezan da ima jer se tu radi o polovnom kombajnu.Nije Vaša greška što nemate taj katalog i ja razumem da ga nemate ali nerazumem zašto morate da forisirate novije odnosno nove mašine.
Sa ovim postom završavamo prepisku u ovom delu foruma i ako neko ima nešto da doda molio bih da predje u odgovarajući deo foruma. Hvala. :cao:
 
Ja bih se samo nadovezao na Panon stiba i rekao da konkretno firma koja zastupa New Hollamd u srbiji kao i ostale firme koje zastupaju poznate svetske marke,GRDNO grese sto se tice servisa i odrzavanja masina. Uzmimo primer nekoi NH traktora iz recimo '89. Ako bi se kojim slucajem pojavili sa nekim problemom njihov odgovor bi bio da ne rade stariju mehanizaciju. Sta mislite zasto ne rade ?
Zato sto nemaju pojma, oni jedino znaju da skopcaju kompjuter i kao dijagnostikuju kvar. Tamo gde nema uticnice za komp. tamo su oni kao slepci na poljani. Onda im je lakse da kazu kako oni to ne rade a ne da se srtamote. Dok ne promene stav oko tog dela posla nijedna firma nece uraditi nista specialno. Zadovoljice se prodajom NH traktora i "odrzavanjem" istih do jedno 5 god. starosti.
 
Teško se nadje serviser koji je istovremeno i dobar mehaničar i da radi na računaru, svi ovlašćeni servisi imaju taj problem. Najbolje bi bilo kad bi išla uvek dva servisera, jedan stariji mehaničar i jedan mladji koji zna da radi na računaru.
 
Sto zavrsavas sa temom. Ovde na forumu ima dosta potencijalnih kupaca NH masina. Jel ovo nacin da se dodje do kupaca?
 
Od danas ponovno u sedlu New Hollanda T-5060.



Uploaded with ImageShack.us

Uzrok gubitka snage motora je prljavština u gorivu koja je otežavala rad nekog elementa u Bosch pumpi. ::lose:: Bez obzira na redovno mjenjanje filtera goriva morat ću ugradit neki filter-separator između spremnika za gorivo i pumpe sa kojom točim gorivo u traktore.
 
Bećarina pusta je napisao(la):
Uzrok gubitka snage motora je prljavština u gorivu koja je otežavala rad nekog elementa u Bosch pumpi. ::lose:: Bez obzira na redovno mjenjanje filtera goriva morat ću ugradit neki filter-separator između spremnika za gorivo i pumpe sa kojom točim gorivo u traktore.

Gde nabavljas gorivo? Na benzinskoj pumpi? Zasto ne probas da nabavis gorivo direktno iz rafinerije?
Mi nabavljamo euro dizel preko jedne firme koja se bavi distribucijom naftnih derivata i donose nam u dvoriste direktno iz rafinerije po ceni koja je 10% manja nego na benzinskoj. Na NH smo menjali prvi put filtere goriva na 600 radnih casova. Serviser je ispraznio filtere do kraja da bi proverio u kakvom su stanju bili posle toliko rada i nismo nasli nista u njima osim nafte. Nikakve prljavstine ili vode nije bilo.

Verujem da se moze i kod vas nabaviti gorivo na ovakav nacin, da se izbegnu benzinske pumpe gde je gorivo katastrofalno. Uzeli smo nedavno D2 na benzinskoj i sipali u plasticni rezervoar koji je pre toga opran i obrisan iznutra. Zadnjih 30 litara nafte sam bacio jer to nije bila nafta nego mulj.
 
Cici cisterna mi je od 1500 l i nema šanse da bi mi vozili tolko malo goriva iz rafinerije, a i da imam 5-10000 l čisto sumnjam da bi to radili. Inače gorivo mi dolazi iz INA-inog skladišta i njihov kamion mi vozi, tako da nema posrednika. Traktori kod nas dosta često satju zbog goriva, malo malo čujem stao ovaj, crko onaj.
 
Aj nije tema (nek mi "bogovi" oproste), koliko BEcarino ti radis zemlje kad toliko goriva potrosis ?
Da bi bili u temi jos jedno pitanje, kakav je potrosac NH ?
 
paorpaor je napisao(la):
Aj nije tema (nek mi "bogovi" oproste), koliko BEcarino ti radis zemlje kad toliko goriva potrosis ?
Da bi bili u temi jos jedno pitanje, kakav je potrosac NH ?

Imamo 51 hektar voćnjaka i radim 2,5 hektara ratarstva (za dušu, kako bi kazo). Goriva jako puno potrošim, samo prsaknja u jabuci (skoro 10 ha, a ostatak je višnja + 0,7 ha kruška) imam oko 20-25 + folijarne prihrane, prorjeda..., tako da godišnje kroz red sa atomizerom prođemo oko 35-40 puta + košnja, utovar, transport ubrane robe... pa ti računaj.

O potrošnji New Hollanda sam već pisao no ponovit ću ti. Ako ga držiš do 1800-1900 o/min onda je umjeren, a kad ga teraš preko 2000 o/min, 2200-2300 o/min onda moraš pojačat radio u kabini jer se počinju čut virovi iz rezervara. Nadam se da si me skužio. ::namigivanje::
 
secondgeneration je napisao(la):
Kish RObert pokusavam da resim ovaj tvoj problem pa bi mi trebao serijski broj kombajna
ne treba meni katalog,ja sam njega 2006 nasao.jes' da je na francuskom,al' smo se nekako snasli.

a i gde mu stoji broj?
 
Nazad
Vrh