New Holland

Da, što kaže KishRobert, prozor bi bilo dobro zatvoriti, jel. :D A brazde na Kvernelandu ko tipke na klaviru, samo skakuću. To mi se nesviđa, al možda bolje i to nego stalno mjenjat sigurnosne šarafe.

NH daje dojam da bi u ovakvom oranju vukao 5-6 brazdi bez brige. Na kolko coli orete i koliko duboko? Odgovor može i u temi Strništa i rad na njima.
 
Prozor je bio otvoren jer sam u prethodnom krugu ja vozio i nesto sam gledao i ovako sam bolje video. Na kraju snimka kod 3 minute se vidi kako ga je otac zatvorio.

Dubina je 22-25 cm. Ovo je bila psenica od brata i samo sam isprobao plug. Hteo sam malo dublje da idem od pravog ugara da bi ipak video kako radi. Orano je na takvu dubinu da sam mu ostavio prostora da bi kasnije mogao da preore.

Zahvat na snimku je 16 coli. Prvo sam krenuo sa 12 coli pa ga prebacio na 14 i na kraju na 16. Na 12 coli je vukao u 11 brzini na 1700 obrtaja ali se culo da je motor zujao u prazno. Posle kada sam prebacio na 16 malo je promenio zvuk i culo se da je je sada optereceniji motor ali je isao u istoj toj 11 brzini na 1700 obrtaja ( malo jace od 9 km/h) Inace najvecu snagu ima na 1900 obrtaja .Interesantno je da se kvalitet oranja nije pokvario kada sam povecao zahvat. Grudve uopste nisu bile vece nego na 12. Za sada sam sa tim plugom izorao oko 3 KJ i deluje mi kao jako dobar plug koji lepo slaze zemlju i dobro je usitnjava. Uslovi za oranje su bili dosta losi jer je zemlja prilicno suva.

Mislim da bi mogao da vuce na ovu dubinu 5 x 16 u 10 brzini sto je oko 8.5 km/h
 
Sto se tice NH 8000 ili tg serije to su stvarno odlicni traktori.U Americi su kvalitetom isti kao i drugi ali su cenom pristupacniji.Malo ih muci nerazgranata maloprodajna mreza ali rade i na tome.motor i menjac su prva liga kao i diferencijali.super steer se pokazao kao pun pogodak i ne kvari se ni malo.ima traktora sa 10-12000 radnih sati i dalje radi bez greske.Ima malo decijih bolesti po pitanju elektricne instalacije.Na strujnom krugu svetala izgaraju releji i ako su akumulatori samo malo slabiji(i dalje pali super)onda se pale pokazivaci pravca sami od sebe.Ukoliko se radi jako tesko sa traktorom i prednjom vucom ukljucenom hoce da rastegne srafove koji spajaju zadnji most sa menjacom i reduktorom.pre desetak godina Cummins, New holland i Iveco su ulozili 900 miliona$ za razvoj novih motora i tako je nastala danjasna gama motora.I nh prodaje srot.koliko para toliko muzike kao ovi danjasni kejsovi iz Turske koji nisu ni za k.... Inace ovde ubacuju cipove u ecm i dobiju 360 ks i motor i menjac to podnose super.
 
cici aj slikaj tocak od pluga,a narocito onaj deo koji prebacuje i ublazava udarce pa stavi u temi kverneland.
 
vajska je napisao(la):
cicimoricu kolliko si platio New Hollanda?Jesi zadovoljan sa njim?

Cenu ne mogu da ti kazem jer su me zamolili iz IKR-a da ne govorim iz razloga sto je ovaj moj traktor bio "na snizenju", verovatno iz razloga sto je malo duze stajao kod njih i placen je manje nego koliko sada kosta tako da ih ne bi dovodio u neprijatnu situaciju.

Prezadovoljan sam sa traktorom. Jeste da ima na njemu samo 450 sati tako da o izdrzljivosti/kvalitetu cemo moci da pricamo kroz koju godinu. Snage ima vise nego sto sam ocekivao, potrosnja u granicama normale za nasu zemlju. Komocija na jako zavidnom nivou a o tisini u kabini i da ne pricamo.
 
cicimoric je napisao(la):
vajska je napisao(la):
cicimoricu kolliko si platio New Hollanda?Jesi zadovoljan sa njim?

Cenu ne mogu da ti kazem jer su me zamolili iz IKR-a da ne govorim iz razloga sto je ovaj moj traktor bio "na snizenju", verovatno iz razloga sto je malo duze stajao kod njih i placen je manje nego koliko sada kosta tako da ih ne bi dovodio u neprijatnu situaciju.

Prezadovoljan sam sa traktorom. Jeste da ima na njemu samo 450 sati tako da o izdrzljivosti/kvalitetu cemo moci da pricamo kroz koju godinu. Snage ima vise nego sto sam ocekivao, potrosnja u granicama normale za nasu zemlju. Komocija na jako zavidnom nivou a o tisini u kabini i da ne pricamo.
::namigivanje:: slicna prica je servirana i mom sogoru zimus.Razlika u kursu forinte,evra itd,stara zaliha,ali mi ipak znamo cenu.Mogu da proverim,ali tu je....oko 100 tke(hiljada evra).Model 250 ks.
Cici,postujem tvoj post,ne zameri mi nesto...... :cao: :cao:
 
Nisam ja cepidlaka ne bi se ljutio i da bude priblizna cena
 
jedino znam da ti kazem da je cena modela 5060 ( 106 ks ) od 38-40.000 eura + pdv u zavisnosti sa kojim menjacem je traktor. A za traktor koji tebe interesuje nikad nisam pitao cenu tako da bi mogao samo da lupim nesto ali od toga neces imati nikakvu korist
 
cicimoric je napisao(la):
jedino znam da ti kazem da je cena modela 5060 ( 106 ks ) od 38-40.000 eura + pdv u zavisnosti sa kojim menjacem je traktor. A za traktor koji tebe interesuje nikad nisam pitao cenu tako da bi mogao samo da lupim nesto ali od toga neces imati nikakvu korist
Mogu da kazem iz pouzdanih izvora da je dosta hvaljen model po mnogim stvarima(najpre cena)potrosnja,univerzalnost,udobnost u kabini,komande,itd....Evo par slika iz setve kukuruza sa 6-rednom Majom.... :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
2r23j4h.jpg

18dgyc.jpg
:cao: :cao: :cao:
 
23l01et.jpg
tm 125
Post je spojen: [time]1287144117[/time]
_________________________________________________
2quojts.jpg
e ovo je masina!!! neverovatan traktor
Post je spojen: [time]1287169523[/time]
_________________________________________________
2nm0njt.jpg
 
Nazad
Vrh