Navodnjavanje

Mislim da je ipak velika razlika izmedju dalekovoda i niskonaponske 220v mreže . Što kaže velja kolko puta pljušti pa neko prolazi ispod žica . U krajnjem slučaju bi trebalo biti jako oprezan i ne prilaziti ni tifonu ni ničemu što je vlažno . Čudi me da niko nije imao iskustvo.
 
Mislim da je ipak velika razlika izmedju dalekovoda i niskonaponske 220v mreže . Što kaže velja kolko puta pljušti pa neko prolazi ispod žica . U krajnjem slučaju bi trebalo biti jako oprezan i ne prilaziti ni tifonu ni ničemu što je vlažno . Čudi me da niko nije imao iskustvo.
Ja sa strujom ne divanim,tako da ne prilazim sigurno.Moj savet je isti za sve ostale.
 
Imam pitanje za forumase koji imaju iskustva sa tifonima, planiram da kupim tifon domace proizvodnje, Republika Srpska, proizvodi ga Nova Mehanika Kozarska Dubica. Tifon je duzine 280 metara, a crijevo je fi75, reduktor i crijevo su irtec-ovi, a ovi rade ostalo. Zanima me na sta treba da obratim paznju prilikom kupovine. Tifon se moze pogledati na ovom sajtu http://univerzalbn.com/poljo.php
 
Па ви онда ако имате неког непријатеља, дајте му лепо црево са водом и нек усмери млаз на жице. И гледајте са стране, а ми ћемо после да вам доносимо оброке у затвор.
 
sutra dolazi covjek iz agro group-a da pogleda psenicu, ako je prodamo dotjerujemo tifon, gazdinstvo je na ocu tako da ce nas kostati 7460 KM, gledao sam ga bas prije neki dan u univerzalu u bijeljini, oni su zastupnici kod nas. Da li znas koja pumpa je potrebna za njega i koji traktor?
 
11KW GRUNDFOS na struju idealna za taj tifon a traktorska bauer ili majevica sa pritiskom ili zalecova 1600L,kod mene ljudi dosta prelaze na struju pa ako ti treba traktorska pumpa mogu ti naci u komsiluku
 
bilo bi dobro da mogu na struju, ali nemam je u njivama, mogao bi za ovo malo sto imam oko kuce ali mi se ne isplati kupovati samo za to. Na koju zalecovu mislis, je li visokog pritiska? Ja imam zalecovu 1600 litara koju pogonim sa fergusonom ali mislim da je ona slaba za tifon da treba visokog pritiska.
 
bilo bi dobro da mogu na struju, ali nemam je u njivama, mogao bi za ovo malo sto imam oko kuce ali mi se ne isplati kupovati samo za to. Na koju zalecovu mislis, je li visokog pritiska? Ja imam zalecovu 1600 litara koju pogonim sa fergusonom ali mislim da je ona slaba za tifon da treba visokog pritiska.
zalecova 1600 sigurno moze na tifon a lako je mozes prepraviti na struju,15KW motor moze da ju pogoni
 
bilo bi dobro da mogu na struju, ali nemam je u njivama, mogao bi za ovo malo sto imam oko kuce ali mi se ne isplati kupovati samo za to. Na koju zalecovu mislis, je li visokog pritiska? Ja imam zalecovu 1600 litara koju pogonim sa fergusonom ali mislim da je ona slaba za tifon da treba visokog pritiska.
Ja imam zalecovu 800l i tera tifon fi75-350m 20mm dizna bez ikakvih problema pritisak oko 6,5bar

- - - - - - - - - -

ima i zalecova 1200l visoki pritisak
 
te od 800l sam cuo da mogu da tjeraju tifon i da nabijaju veci pritisak nego ove od 1600. Mada nisu skupe ni ove visokog pritiska, komsija je kupio za 800 maraka visokog pritiska od 1200l, a imaju i od 2000 litara visokog pritiska.
 
Evo pritiska sa kojim zalivam sa zalec 800l
dsc0981.jpg
[/IMG]
 
- - - - - - - - - -

Sa jucerasnjeg zalivanja, top Ranger koga napaja pumpa od civilne zastite usis 110mm a 2 izlaza fi 70(ovde se koristi samo 1 izlaz)kap.2200l/min, a pumpu goni 6tak motor od 130 ks M.Benz.

793738_10201786993540014_1862556794_o.jpg
 
pozdrav kolege interesuje me ako neko ima iskustva sa pumpama na elektro pogon jacina motora pritisak i cene kako se krecu
 
Nazad
Vrh