Navodnjavanje

Prosle godine ponda za komplet sistem od 5kw 4780€ + harac drzavi 700€ + 500€ za dvosmerno brojilo ko hoce da prodaje visak.Sad je sve to 20%

Prosle godine ponda za komplet sistem od 5kw 4780€ + harac drzavi 700€ + 500€ za dvosmerno brojilo ko hoce da prodaje visak.Sad je sve to 20% skuplje.
Jel to podleze povracaju 50% sistemima za navodnjavanje? Koliko bi bio kapacitet te pumpe za vodu litara u min da je tera motor od 5kw?
 
Za sad 50% subvencija imas samo za stacionarne sisteme I to ako se opredelis da budes projzumer tj da udjes u EPS-ov sistem I da prodajes visak.Ali za sad su samo Jagodinci resili to,ostale lokalne samouprave se prave mrtve.
 
Resio je i Paracin, krenuli sa ugradnjom panela. Kod nas je isto bio konkurs, ali se ne ocekuje pre jeseni potpisivanje ugovora i postavljanje.
 
Treba li kakva dozvola za zalivanje ako se izvlaci voda iz rijeke?
 
Код нас се поднесе захтев у Воде Војводине и нешто се плаћа на годишњем нивоу.
 
  • Like
Reagovanja: SDF
Jel znas otprilike koliko ?,jel prijavljujes povrsinu koju navodnjavas pa po tome naplacuju ili ?.
 
Jel znas otprilike koliko ?,jel prijavljujes povrsinu koju navodnjavas pa po tome naplacuju ili ?.
Не знам те податке најбољем да видиш у В.В. То ми једном приликом рекао човек што наводњава воћњак из канала,да је морао да поднесе захтев и да им плаћа али колико нисам питао.
 
Sad se sjetih, zaboravio sam vam reći koji je prinos za ona moja 4 reda kukuruza dužine 14m. Ukupno zaliven 200 litara po dužnom metru kpk trake. Kukuruz je posijan na 19 cm, uzorak je uzet sa 2.1m dužine reda. Vlaga je bila 18.5 %. Izračunato na 1/ha je 18.8 t. Kukuruz Dekalb grupa oko 400.
 
Miladine pa što nisi izmerio na svih 14m dužine i sva 4 reda? Štzo samo na 2,1 m? Da si dobio i 15 t/ha prinos to bi bilo izvanredno.
 
Ауу Миладин ти зајеба и оног код Уроша што се хвалио да је на 1ха малине имао 40 тона. Кад оно човек има 11ари али када се прерачуна у хектар он би требао да има 40т.
 
Tako je pokazalo na uzorku 2.1m, naravno da to nije tačno 100%, na uzorku nije falila ni jedna biljka. Nad izbacimo biljke koje nisu nikle, a nije ih bilo puno, mislim da je moguć prinos sa navodnjavanjem od 15 do 18 t/ha. Pričao sam jadnim čovijekom koji je pokrio 3.5 ha sa kpk i očekuje prinos 18t/ha. Ja ću sutra aplicirati za Mađarske subvencije za tifon.
 
Ne mozete nikako racunati isto vestacku kisu i kap po kap,ovaj drugi je mnogo bolji.Samo ova komedija drzava daje najmanje podsticaja,tj bespovratnih sredstva na kap po kap ili subirigaciju.Bitno da daju na tifone i rendzere po 50 %,a na kap po kap ne mozes izvuci od njih ni 20 % ....
 
Arkadije u pravu si. Steta je sto ova drzava nema sluha i za ove nove sisteme zalivanja. A evidentno je da je ovaj sistem daleko efikasniji od drugih. I rentabilniji sa troskovima i kolicinom upotrbljene vode.
 
Ово је промашај, требало је очистити канал. Радио сам у сличним условима, усисна цев има свашта да повуче. Турбина самеље и кад стигне до дизни само гледаш како притисак скаче и пуцају ватрогасна црева. Са тифонима нисам радио али верујем да би и тамо био неки проблем. И да, прође трава кроз филтере ако их пре тога не зачепи.
 
Brzo izrasti ta trava ponovo,to jedino gde se vuce voda da se ocisti po dvadesetak metara u oba pravca i to je to.
 
Nazad
Vrh