Navodnjavanje

Nije ali sve su prilike da ćemo ga na ljeto moći pregaziti a da gaće ne pokvasimo
 
Bice to super, nemoj da cekas da zapece pa posle da zalivas, nego dok jos ima vlage dodavaj po malo
 
Trake oko 250 e minus 34% podsticaj to je oko 165 e. Glavni vod i ventili su zanemarivi jer su na dugo godina. Ja cu zaljevati sa centralnog voda bez motora, za ovu godinu je besplatno.
 
Nije to onda velika investicija, ti si imao neke dobre prinose prosle godine koliko se sjecam
 
Imao sam 2g male uzorke za probu koji su pokazali mogući prinos oko 17 18 t/ ha, sada sam pokrio 1.58 ha.
 
Aj za nas sa jeftinimi kartama slikaj tu i objasni malo iz orve ruke kako se stavlja kpk traka u to laj flat crevo.
Ja sam danas pravio plan za zalivanje šećerca a pored njega je kanal ima vode dosta ,imam pumpu imam kpk samo d auzmem to LF crevo i da rasporedim a nisam nikad video uživo kako se kači na njega ovo na YT mi nekako nejasno ili sam ja dobio neki loš izbor videa .
 
Probusis rupu stavis slavinu i to je to. Na drugi kraj slavine ide kap po kap crijevo
 
Tako objašnjenje mi je jasno nego mi je lakše kad vidim lepo onda nema greške.Imam ja na voćnjaku od 2009 KPK ,bartaam ja sa tim bez problema,sa LF nisam nikad ni držao u ruke kako bušiš ,nožem,skaloerom ,burgijom....te finese me zanimaju.Koje spojnice, šta je najpraktičnije što više saveta manje muke.
 
Tako objašnjenje mi je jasno nego mi je lakše kad vidim lepo onda nema greške.Imam ja na voćnjaku od 2009 KPK ,bartaam ja sa tim bez problema,sa LF nisam nikad ni držao u ruke kako bušiš ,nožem,skaloerom ,burgijom....te finese me zanimaju.Koje spojnice, šta je najpraktičnije što više saveta manje muke.
Kupis busač rupa za lay flat crevo, i plasticno T ima da se kupi i sa time ga guras, naravno i slavine moraju biti za lay flat.
 
Nazad
Vrh