Navodnjavane sistemom kap po kap - KPK

Ako ste u mogucnosti postavite trake jedno 5 cm u zemlju i resen problem,a ako niste onda ide Tomov vs predlog,ali pazite da vas neko ne prijavi jer su zasticene zakonom.
 
Jel može neko da mi kaže koliko se za voćnjak uzima protočnost kap po kap sistema?
Jel 6 litra po metru na sat dovoljno? Video sam da uvrću neke kapaljke u okiten od pola cola, ispred i iza voćke, pretpostavljam da sa tim i možeš da doziraš količinu vode, ali piše da se ne smeju stavljati bliže jedna drugoj od 40cm.
Verujem da ima tih kapaljki raznih protočnosti, samo da vidim koju ja da uzmem.
 
http://www.bolha.com/dom/oprema-za-...okrov-ibc-kontejnerja-za-pipo-1287748445.html

Jel im negde kod nas da se uzme ovakav nastavak od 1" na cisternu sto se uvrce? Prakticno reducir na 1" sa tim cepom zelenim koji moze da se navrne. Ne mora biti poluspojka, bitno je samo da se predje na colovske mere, posle je lako :)

Trenutno koristim neku uradi sam varijantu, od 3/4".

Možda može ovo da pomogne:

http://www.agrounija-zr.co.rs/pdf/cenovnik_mikronavodnjavanja_2013.pdf

Ventil UN / UN
Ventil SN / UN
 
Hm, nemam pojma. Liči na tako nešto, ali tu su koliko vidim colovske mere. Kod mene na cisterni nisu. Na taj ventil od cisterne paše onaj obični čepak on kanistera, 20-30 litara.
 
Onda te ništa ne košta da pozoveš ljude i posavetuješ se sa njima. Ja sam inače laik u tome. Kacu sam naručio u Osečini preko telefona. Ljudi doterali a ja je nisam bukvalno ni video pre preuzimanja. Zamolio ih (naravno doplatio) da mi urade izlaz od 3". Kada sam kupovao ventil za nju tek tada sam se zapitao dal odgovara navoj. Međutim ispalo je da je sve standardizovano i da se uklapa. I ventil su mi poslali postom tako da je sve u stvari bilo na neviđeno, ali hvala bogu, sve se uklopilo.
 
Postavljanje sistema kap po kap direktno ispod folije


Glaedajući nešto oko navodnjavanja, naišao sam na ovaj snima koji prikazuje neki priključak za traktor koji omogućava direktno postavljanje creva za navodnjavanje sistemom kap po kap koje se odmah postavlja ispod polije.

Kako ne znam koliko je to odomaćeno kod nas a deluje mi kao zanimljivo rešenje, pokrenuo sam novu temu i postavio odmah snimak da se pogleda i prokomentariše.
 
ima te masine po selima prilicno dosta pogotovu gde se ljudi vise bave povrtarstvom
 
Ima čovek u Kruševcu, pravi te polagače folije i trakica po narudžbi, košta 500 eura, kakav je kvalitet u izradi i u radu neznam,nisam još došao do tog stepena u povrtlarskoj proizvodnji.Ako nekom treba imam broj telefona,mogu poslati na pp da ne bude reklamiranje.Pozdrav
 
pozdrav svima u ovoj temi. Planiram zasad krusaka, od nekih 50 stabala (za pocetak), instalirao bih odmah sistem kap po kap.. Pretrazio sam celu temu ali niko konkretno ne spominje nekog pouzdanog proizvodjaca od kog bih mogao kupiti. Posto i nije neka povrsina, resio sam da to bude malo kvalitetniji sistem. Molio bih ukoliko neko poseduje informaciju o nekom proizvodjacu ili dobavljacu, da mi javi u pp. Hvala puno
 
Pozdrav svima molio bih ako bi neko magao da mi odgovori kakvog su kvaliteta trake za navodnjavanje kap po kap marke I tape,trebaju mi za jagode.Pozdrav
 
U principu su dobre. Ako ih kupuješ od firme koja postoji nekoliko godina,.. koliko para toliko muzike.
Ima ih u više klasa i više cena,.. pa izaberi. To "I tape" nije marka,.. bar ja nisam čuo za taj naziv. To samo znači da su to creva,.. mekane trake,..
 
Ok hvala pa tako mi rece taj neki trgovac a u pitanju je kaze italijanska traka.Pozdrav
 
eksploatisanjem bunara, on automatski sam pravi dole rezervoar. ako imas dobar bunar,tj ako imas vode, ne moras nista da radis sad. naravno iskompresiras bunar. pokacis sistem u prolece i povuces vodu. vremenom on pravi sebi rezevoar.
 
Nazad
Vrh