Navodnjavane sistemom kap po kap - KPK

instalirao sam kap po kap na 3ha i jako sam zadovoljan.zalivam papriku sa 10,5l po metru,i za dva sata vlaga se spusti na 30 cm.kapaljke su pluvio sa ugradjenim kapljacima i rokaju ko lude.
 
instalirao sam kap po kap na 3ha i jako sam zadovoljan.zalivam papriku sa 10,5l po metru,i za dva sata vlaga se spusti na 30 cm.kapaljke su pluvio sa ugradjenim kapljacima i rokaju ko lude.
Je sam koristio jako puno tih traka al od svih najbolje se pokazale te pluvio jes da su i najskuplje al nema zezanje sad sam uzeo neke jeftine korejske al nevrede nizasta dogodine se opet vracam na pluvio
 
Šta koristite protiv algi u rezervoarima za zalivanje?
Meni se baš dosta namnožilo, otkako sam jednom nasuo slavol, ne mogu oprati :|

Da li će pomoći, ako samo ofarbam u crnu neprozirnu boju?

Da li biljkama štete one hemikalije, što se koriste za bazene i fontane protiv algi?

Ne štete toliko biljci koliko čovjeku,to je kemija,drugo preskupo je,sam si naveo kako da ili obojaš ili obljepiš crnom folijom.
Ne mora biti nužno crna možeš i bijelom ali ispod postaviš izolaciju od kamene vune i okolo staviš ceradu,neki najlon,ujedno voda ti se ne pregrijava za zaljevanje.
 
ja uzimao neku obicnu na 5 din
inace najbolje kod mene se pokazala neka traka izraelska koja je bila prva izasla jos davno
imala je sa strane kao neku traku i tu su bile kapaljke
ta je trajala godinama
ovo sada laserske sa plocicama bez plocica
ciste gluposti za jednogodisnju upotrebu
sada planiram za jagode neku od 18 din tj creva
 
Ja sam uzeo te izraelske valjda, tako su mi rekli u prodavnici. Ima tacno ta neka trakica, na kojoj su kapaljke. Radi dobro za sada.
 
Ja sam uzeo te izraelske valjda, tako su mi rekli u prodavnici. Ima tacno ta neka trakica, na kojoj su kapaljke. Radi dobro za sada.
toje najverovatnije Guen Gil ima svoje prednosti ali i mane po tom prosirenju sa strane oce voda da ide dalje pa nezaliva svugde inace drugo je ok
 
ljudi na povratku iz Turske jedino sam ja buljio kroz prozor busa i bas se upoznao sa poljoprivredom Turske
i mogu vam reci da mi zaostajemo za njima bar jedno 100 god
ili da drzava ulozi u nas malo
 
samo zato sto im je drzava obezbedila 2 sitnice vodu i struju na njivama :haha:
nista drugo od drzave nama ne treba samo to
 
Planiram sl godine papriku da zalivam sistemom kap po kap, površine 1,5 kj. Čuo sam da ljudi imaju dosta problema sa vranama, tj. da buše trake. Kako se rešava taj problem? Vidim po vašem pisanju da su pluvio trake najbolje. Koja firma ih prodaje? Da li se mogu 2 godine koristiti? Koja najveća dužina trake može da bude a da sistem radi bez problema?
 
Meni su unistile creva.Sada zalivam sa rasprskivacima,ali mi se to ne svidja nego nemam drugog izbora.
U tu istu njivu je bila paprika 2009-e ali je bila i folija preko.Tada su kljucale samo do slavina jer tu su se creva videla a ispod folije nisu.Da li su sada pametnije pa ih ni to ne bi zaustavilo ne bih znao.Po meni idealno resenje je plinski top koji se steluje na koliko vremenski da opali i to ih provereno juri.Cujem da kod nas nema da se kupi vec se narucuje u Hrvatskoj i kosta oko 250 evra.Za cenu nisam siguran,toliko je moj komsija platio pre 10-ak godina,to znam.
Ja sam terao trake do 150m duzine ali je po meni to previse.Najbolje je do 100m.E sad da li imaju nekakve druge koje kompezuju pritisak kao laterali ili ne moras se raspitati,ali je verovatno to skuplja varijanta.
 
Odstrelite 2-3 vrane i rasirite ih po njivi garantovano nece vise ni jedna sleteti na tu njivu!
 
Meni su unistile creva.Sada zalivam sa rasprskivacima,ali mi se to ne svidja nego nemam drugog izbora.
U tu istu njivu je bila paprika 2009-e ali je bila i folija preko.Tada su kljucale samo do slavina jer tu su se creva videla a ispod folije nisu.Da li su sada pametnije pa ih ni to ne bi zaustavilo ne bih znao.Po meni idealno resenje je plinski top koji se steluje na koliko vremenski da opali i to ih provereno juri.Cujem da kod nas nema da se kupi vec se narucuje u Hrvatskoj i kosta oko 250 evra.Za cenu nisam siguran,toliko je moj komsija platio pre 10-ak godina,to znam.
Ja sam terao trake do 150m duzine ali je po meni to previse.Najbolje je do 100m.E sad da li imaju nekakve druge koje kompezuju pritisak kao laterali ili ne moras se raspitati,ali je verovatno to skuplja varijanta.

Plinski top ima Agrogas košta oko 130 evra. Ovaj:
 
Eto uvek se neko pojavi sa pravom informacijom i resenje se pojavi:ppozdrav:.Za ovo nisam znao.Meni su izbusili creva u vrednosti od 40 000din.Komsiji pored mene su unistile oko 40ari kupusa koji je bio za secu.To mu je cetvrtina njive,ostalo je mlad kupus i tu verovatno ima stete.Da smo kupili jedan top i naizmenicno ga nosili u njivu bolje bi prosli.
 
meni su u danu unistile 4 000 metara tek postavljene trake....strasno ni petarde nepomazu...morao sam cak da secem burad i postavljam da bi sletale i pile vodu....
 
Ja imam dva lifamova topa svraka se navikne za par dana i bukvalno sleti pored topa,a vranama treba par nedelja da se naviknu,ali ipak neslecu blizu topa.Ove godine imamo nesto preko 4.5kj bostana i nismo ni donosili topove za cudo iako ima vrana.Najsigurnije je ispreplitati konce na zabodene stapove i garantovano vrane neslecu,tako sam nesto slicno video u Madjarskoj na ribnjacima samo prevucen najlon za pecanje,to ke verovatno zbog orlova da nehvataju ribu
 
Nazad
Vrh