Navodnjavane sistemom kap po kap - KPK

A princip pumpe koja pod vecim pritiskom ubrizgava rastvor i tako radi fertigacijuTj jedna pumpa salje vodu u sistem a druga pumpa pod vecim pritiskom uzima rastvor i suda i ubrizgava ga u glavni sistem....Neznam da li je to izvodljivo...Sistem venturija mi bas obori pritisak u cevima i obicno zadnji redovi traka nedobijaju ni hranu a ni vodu....
 
Koliko su ti dugačke trake i koliko naguraš pritisak u trakama sa pumpom bez venturija, a koliko sa venturijem?

Do sad sam koristio pumpu i uvek bude oko 1,5 bara. Dosta brzo nakvasi. Juče sam prvi put probao slobodnim padom iste trake, visinska razlika jako mala, tek toliko da teče na dole. I nakapao sam 300 litara, za oko 1h (nisam merio, ali meriću sledeći put).
Imam 9 traka dužine 20m svaka.
 
Ma imam 600 metara u pet plastenika i 500 metara u druga tri plastenika e sad u prvih pet peti plastenik dobija mnogo manje vode i hrane kad ide preko venturija a ovako kad je bez zaliv je ok...inace trake su t-tape 11l/h a pumpa jastrebac 360l/m...Zato planiram da uradim na usis ventil i da odatle doziram hranu.....
 
Hm, onda je ovo moje dečja igra :)

Video sam usput kada prolazim kolima, da neki stavljaju u plastenik trake iz komada u npr. 7-8 redova. Kod mene su trake isečene na 20m i nakačene preko startera na okiten od cola.
Jel postoji nešto što ne znam u vezi onog prvog načina? Da li je tako bolje?
 
Koji je precnik glavnog razvodnog creva?Mozda je tu problem.
I na ovaj nacin se obori pritisak ali ne nesto drasticno
 
Da nebi gubili pritisak u zadnjim trakama vrlo je bitan glavni alkatan, uzmite jedan sat ( barometar) i na njega montirajte parče trake KPK 15-20cm i tako provjerite pritisak na prvoj i u zadnjoj traci, ako je u zadnjoj traci manji pritisak, onda je nedovoljan fi glavnog alkatana.
 
Можете и да оставите исти окитен али да заливате пластеник по пластеник. јер смањујете укупан проток у окитену а са тим смањујете и пад притиска. За то вам је потребно да уместо изводница имате славинице, или извод са вентилом са главног окитена према пластеницима. Рецимо прво заливате прва три пластеника па их онда све погасите а онда упалите друга три.

@Миладине како да намонтирам парче траке на манометар?
 
Na navoj manometra staviš toliko izolir trake kako može da se navuče traka KPK i jednostavno stegneš malo tankom žicom ( ništa bez žice).
 
Nemam pojma, toliko mi nagura pumpa kada je 100% otvoren ventil. 9x20m traka.
Nisam znao koliko je maksimalni pritisak, u prodavnici sam pitao na koliko bara daju taj protok, nisu znali da mi kažu. Odnosno rekli 1-1,5 bar, ali onako misle, nije podatak sa creva.
Smanjiću ja to, namontirao sam ventil pre manometra na ulazu u plastenik, pa mogu relativno lako da ga regulišem.
 
Topalović, kod mene su trake I Tape i T Tape, i na jednom i na drugom koturu je pisalo min. 0,5 i max. 0,7 bara.
 
Koliko ti je velik taj bazen sa vodom? Jel tu voda iz bunara ili kišnica?

Da li ti dihtuju dobro te slavinice, da pumpa ne vuče falš vazduh, posle trošenja đubriva?
 
Nazad
Vrh