Navodnjavane sistemom kap po kap - KPK

Ja pripreman navodnjavanje kpk cijevi od 1 cola.

 
dali neko zna gde mogu da kupim injektor za vodotopljivo djubrivo mislim dase zove Venturi i koja mmu je cena
 
malo smo se zezali danas i napravili jednu zanimljivu i korisnu spravicu. iskoristili smo stari bungurac i stari kardan i par cevi i napravili masinu koja se kaci na traktor i mota creva kap po kap,a moze i da mota i belu foliju i da je tako lako izvuces iz njive. ima jos par sitnica da se poradi na njoj i da se fino ofarba, tako da eto motanje creva moze da bude i zgoda :osmeh:
20130614_185912.jpg
[/URL] photo host[/IMG]
20130614_185939.jpg
[/URL] application screenshot[/IMG]
 
desava li se jos nekom da trake od 150 mic stradaju os zicara i skakavca...ljudi trose i preko 100 spojnica po jutru??
 
[SUB][/SUB]Za vrane nepomaze nista drugo osim topova na plin, kod mene u susednom selu svi koji sade sargarepu postavili su te topove i vise nemaju problema. A sto se tice creva od 150 mic. su veoma slaba i popac moze da ga pregroze, zato su o va od 200 najbolja a razlika u ceni i nije neka, u odnosu koliko sada moras da kupis nastavka i sve to da montiras. o tome sam vec pisao ovde. ja imam creva koja sada koristim sestu godinu i kaplju svuda, a ta od 150 mic i slabija nemozes koristiti dugo.
 
kakvi su to topovi na plin-neka domaća radinost?
ja malko guglovao pa oguglovao ako može nešto vise o tome
 
Raspitacu se o detaljima kod suraka, znam samo da je isao u Hrvatsku da preuzme. Mogu da se steluju na minutazu, kod njega puca na 3 minuta. Plin sluzu za punjenje i samo ispali. Videcu da slikam pa cu izbaciti slike. On je sa tim resio problem sa vranama.
 
Vec sam pisao o topovima u temi problemi sa vranama ja imam dva topa na plin koje je nekad proizvodio lifam.Svraka za par dana se navikne na pucanje topa i uopste se ne boji,a za vrane je dobar

- - - - - - - - - -

View My Video

- - - - - - - - - -

snimano 8.7/2011
 
nikakav problem...probusis rupu 14mm stavis slavinu za okiten crevo i nakacis obicno crevo pola cola slavinom i doziras kolicinu vode koja ce ti iz nekog bureta ulaziti u sistem
 
Ja tako radim od pocetka.Koristim dmb motor i na usisu sam navario jedan muf na koji zavijam slavinu sa kugla ventilom.
Jedina prednost je sto je jevtino.
mane koje ima......
Cim ode rastvor iz bureta pumpa izgubi vodu.
Ne moze se precizno dozirati kolicina rastvora.
Ako se naglo otvori slavina pumpa izgubi vodu.
Sve u svemu koristim taj sistem vec nekoliko godina i naviko sam se.
 
Nazad
Vrh