Navigacija u poljoprivredi

Sto bolja antena bolja preciznost. Ali je besmisleno dati 200-300e za sjajnu rtk antenu da bi umesto 1cm imao 25-30cm. Kao da za traktor od 100 konja zakačiš jednobrazni plug

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
To sam ja uzeo sebi za rucno navodjenje, 360e antena i risiver, 180e najjevtiniji tablet na windows-u i upucao agopen sa granicama parcela, probao za vikend brzo dobije rtk korekcije, pravac prohoda sasvim dobar do 10cm mi se čini na oko kad stanem da pogledam

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Za 300e i modul i antena sa mogucnosti preciznosti od 1 cm...

I na to se nadogradi pilot jednog dana...


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Ovo da, samo bih dodao, da treba i signal RTK - bazna stanica plus.
Ove godine sam na soji ostavio stalne tragove na 15,5 m(razlog je uklapanja redova), a prskalica 15m, i mislte da se nevide sastavi... A šta tek navigacija na strnjiki koja greši +-0,5+m...
 
Tvrdim sa 90% ,,hobi" poljoprivrednika ima bolje automobile i kuće od mene i od mnogih ,,velikih" koje ja poznajem. Moje mišljenje je da je bacanje para ako nije ono pravo, bez obzira o čemu se radi. Što je praksa i dokazala u slučaju navigacija. Ali ako nekog čini srećnim da kupi jeftino, onda to treba i da uradi.
 
Veseli me kad nesto moze da odradi radnju.
Ovo sto je proslo kroz kombajn odvelo me u minus, nesto nece ni proci, a sta ce biti sa cenama inputa niko ne zna.
Za pocetak bar malo prisparati jeftinom,a za razliku u ceni pojacati djubrenje,odnosno bar ne sparati.
Kad se okrene tocak u nekoj boljoj godini bicemo pametniji.
 
Tvrdim sa 90% ,,hobi" poljoprivrednika ima bolje automobile i kuće od mene i od mnogih ,,velikih" koje ja poznajem. Moje mišljenje je da je bacanje para ako nije ono pravo, bez obzira o čemu se radi. Što je praksa i dokazala u slučaju navigacija. Ali ako nekog čini srećnim da kupi jeftino, onda to treba i da uradi.
Nije mnogo taj procenat?Svako od nas drugacije tumaci ko spada u grupu hobi poljoprivrednika
 
Nazad
Vrh